Metra Blansko

18. listopadu 2008, 16:02 - mgr. Rita Kindlerová
18. listopadu 2008, 16:02

Krátce mgr.

Předsedou představenstva Metry Blansko je nově dosavadní místopředseda a ekonomický ředitel firmy Oldřich Jachan (53). Ve funkci nahradil Iva Pernicu, který se stal místopředsedou. Blanenská strojírna vyměnila i některé další členy svého statutárního orgánu. Oldřich Jachan figuruje ve vedení podniku od roku 1999. Ivo Pernica, který v podniku působí také jako ředitel závodu Plasty a nářadí, byl v nejvyšší funkci necelý rok.

Advokátní kancelář Mgr. Tomáše Rašovského
Do svého právního týmu přijala Advokátní kancelář Mgr. Tomáše Rašovského advokátku Evu Patočkovou, která dlouhodobě působí na poli českého, ruského a kazašského práva. Její specializací je především stavební a korporátní právo se zaměřením na fúze a akvizice. Zkušenosti má i v oblasti zakládání dceřiných společností a poboček českých společností v zahraničí, zejména v Rusku a Kazachstánu. Věnuje se i smluvním vztahům při dodávkách vývozních investičních celků na území výše uvedených států. Eva Patočková vystudovala práva na MU v Brně. Mezi její záliby patří zahrádkaření a sport.

Zemědělský svaz ČR
Předsedou Zemědělského svazu ČR se opět stal Miroslav Jirovský. Do čela organizace, která zastupuje hlavně velké zemědělské podniky, byl zvolen již počtvrté. Miroslav Jirovský povede svaz další tři roky. Za významné úkoly v tomto období považuje například spolupráci na přípravě společné zemědělské politiky v Evropské unii pro období po roce 2013.

Vodafone
Tuzemský mobilní operátor Vodafone ke konci roku spojí marketingové a prodejní aktivity v nových strategických odděleních pro firemní a nefiremní zákazníky. Firma zároveň zruší funkci viceprezidenta pro marketing, kterou dosud zastával odcházející Chris Robbins. Strategická oddělení Vodafonu pro firemní a nefiremní klientelu tak budou
odpovědná nejenom za prodej a péči, ale také za kompletní marketingové aktivity pro své zákaznické segmenty. Marketing pro firemní a nefiremní klienty převezmou současní viceprezidenti pro tyto segmenty Pavel Hlavinka
a Ann Hofvanderová.

Walmark
Společnost Walmark vyměnila personální ředitelku. Oddělení lidských zdrojů třineckého výrobce doplňků stravy, léků a sportovní výživy řídí Ilona Urbanová (44), dříve personální manažerka ostravské firmy Henniges Automotive. Po pěti letech vystřídala Alenu Zahradníkovou, kterou čekají mateřské povinnosti.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je…
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Technologie
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Den D přišel. Evropská komise udělila Googlu rekordní pokutu 2,42 miliardy eur
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít