Měsíc internetu v plném proudu

08. března 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
08. března 2004, 00:00

BŘEZEN JE OD NEPAMĚTI SPOJENÝ S KNIHOU. POSLEDNÍCH ŠEST LET SE ALE VÍCE PROSAZUJE BŘEZEN MĚSÍC INTERNETU. JAK TO BUDE LETOS?

Informační dálnice je přístupná novým uživatelům BŘEZEN JE OD NEPAMĚTI SPOJENÝ S KNIHOU. POSLEDNÍCH ŠEST LET SE ALE VÍCE PROSAZUJE BŘEZEN MĚSÍC INTERNETU. JAK TO BUDE LETOS? Seznámit širší populaci s internetem a naučit podnikatele lépe využívat možnosti světové pavučiny. To jsou základní úkoly, které si před sebe postavili organizátoři již sedmého ročníku akce Březen - měsíc internetu (BMI). Letošní rok se koná pod záštitou pořádajícího sdružení BMI a ministra informatiky Vladimíra Mlynáře společně s pražským primátorem Pavlem Bémem. Většina akcí projektu se letos zaměří na děti a mládež, podnikatele seniory, ženy v domácnosti a na mateřské dovolené a nezaměstnané. INTERNET PRO VŠECHNY

Původní idea projektu - podpora rozvoje internetu v Česku - je podle organizátorů stále aktuální. Každoročně se organizátoři snaží vymyslet lákadla, která internet zpopularizují a přitáhnou pozornost nových uživatelů. Letos například bude mít téměř tři sta knihoven zlevněný či bezplatný přístup na internet. Mezi další nabídky patří školení základní počítačové gramotnosti, volný přístup do některých českých informačních zdrojů či internetových encyklopedií.

Z DIÁŘE AKCÍ Postupně se v březnu uskuteční pět konferencí v různých městech republiky. V polovině měsíce začíná v pražském Kongresovém centru konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Následuje konference o e-learningu určená personalistům a manažerům vzdělávání firem. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně bude hostit šestý ročník konference Internet a konkurenceschopnost podniku se zaměřením na uplatnění internetu v podnikatelské strategii firem. Čtvrtý ročník konference o elektronickém vzdělávání pořádá sdružení BMI jako součást konference Schola Nova ve Veletržním paláci v P raze. Na konec března je připravena v Hradci Králové mezinárodní konference ISSS - Internet ve státní správě a samosprávě. Vlastní konferenci pořádají také děti, a to 20. března v pražském klubu Lávka. VZPOMÍNKA NA CIMRMANA**

Letošní ročník charakterizuje motto „Internet - ležící, spící?“ sodkazem na génia Járy Cimrmana. Bylo to totiž Cimrmanovo informační šapitó na Letné v Praze, které se již před první světovou válkou stalo předchůdcem Internetu. Tehdy se v šapitó sešlo několik emeritních profesorů, kteří odpovídali na zvídavé otázky položené telefonicky. Bohužel na podzim 1914 napadly Cimrmanův informační systém zákeřné viry a emeritní sbor jim podlehl. Je tedy jasné, dodávají organizátoři BMI, že internet ani agresivní viry nejsou nic nového. Podle BMI již delší dobu chybí mocný podnět, který by přitáhl masy nových uživatelů k internetu. Tak tomu bylo před lety při spuštění telefonického připojení k webu „zdarma“ či zpřístupnění obchodního rejstříku. Pro mnohé je cena za připojení a také za pořízení počítače stále neúnosná, jiným schází důvod, proč by se měli o internet zajímat, nenapadá je zkoumat, čím by jim mohl být užitečný. Letošní Březen Měsíc internetu by proto měl na jedné straně podnítit diskuzi, jak podpořit rozvoj internetu v České republice, na straně druhé poskytnout množství příležitostí seznámit se s médiem a jeho možným využitím všem, kteří zatím k internetu nenašli cestu. Podle lednového výzkumu společnosti Markent ti, kteří dosud s internetem nepracují, ale měli by o něj zájem, představují 36 % dospělé populace.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Evropská komise vyšetřuje BMW, Mercedes a VW kvůli údajnému…
Mercedes vymění DTM za elektrické formule. Ostrý start plánuje na rok 2019
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle jako Porsche 918 Spyder
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Technologie
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Čína blokuje WhatsApp, Rusko po jeho vzoru hodlá blokovat služby VPN a proxy
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít