Menšímu překvapení se někde nevyhnete

26. září 2005, 00:00 - JIŘÍ PINKA
26. září 2005, 00:00

ROZVOZ KVĚTIN Poslat květiny do firmy nebo na soukromou adresu je více méně spolehlivou službou. Výběr usnadňují ukázky vázaných květin na internetu. Váhali jste někdy s doručením květin do firmy nebo na soukromou adresu? Abychom prověřili spolehlivost této služby, zaslali jsme vázané kytice na několik adres v Praze.

ROZVOZ KVĚTIN Poslat květiny do firmy nebo na soukromou adresu je více méně spolehlivou službou. Výběr usnadňují ukázky vázaných květin na internetu.

Váhali jste někdy s doručením květin do firmy nebo na soukromou adresu? Abychom prověřili spolehlivost této služby, zaslali jsme vázané kytice na několik adres v Praze. Objednávky doprovázely drobné nedostatky a malé překvapení. Ve stánku Planeta květin na Václavském náměstí probíhalo vše hladce. Obsluhující mladá žena nám pomohla vybrat květiny a okamžitě zavolala do kurýrní služby. Po uvedení adresy nám pak sdělila částku, kterou zaplatíme za dopravu na jižní okraj Prahy. Za doručení do dvou hodin jsme zaplatili 175 korun a květinářka nám slíbila, že nám telefonicky potvrdí čas převzetí. Na zprávu čekáme dodnes. Těšit se ale můžeme ze získané zákaznické karty, která slibuje dvacetiprocentní slevu.

KVĚTINY NA KOLO NEPATŘÍ Zatímco v prvním případě jsme se rozhodovali podle internetových stránek, místo druhé objednávky jsme vybrali náhodně. Trochu jsme váhali, protože nabídka květin nebyla v malém krámku Miloslavy Vikové v Korunní ulici nijak oslnivá, nicméně výsledek předčil očekávání. Květinářka se nám skutečně věnovala a konzultovala s námi každý detail. Během přípravy zavolala kurýrní službu, sdělila nám cenu a časové možnosti doručení. „Asi zlevnili,“ komentovala částku 112 korun, na kterou nás přišla doprava do naší redakce v centru města. „Stalo se mi už, že pro kytku přijel kurýr na kole. To víte, že jsem ji nevydala, to nemůžu zákazníkům udělat, jinak mám s kurýry dobré zkušenosti,“ vypráví Viková. POSLÍČEK BYL NEJRYCHLEJŠÍ Po příjemné návštěvě nás ovšem opodál čekalo chladnější přijetí v obchodě Sempracentrum-Vaše květinové potěšení. Nejprve jsme se ptali na cenu za dopravu. „Messenger chce sto sedmdesát korun,“ řekl stroze majitel obchodu. Na otázku, zda by se tam přece jenom neměl zeptat, tvrdil, že cena je fixní. Po návratu do redakce, kam jsme květiny poslali, nás čekalo malé překvapení. Zanedlouho se objevil postarší muž, kterého jsme předtím viděli v obchodě. Chvíli tvrdil, že je z Messengera, ale pak přiznal, že není. Květiny předal v pořádku a byl suverénně nejrychlejší. Také v předchozích dvou případech dorazily kytice před stanovenou lhůtou, dobře zabalené a nepoškozené. NENÍ TO PIZZA „Květiny doručujeme po Praze do dvou hodin, případně expres do hodiny. Není to pizza, kterou musí zákazník dostat teplou,“ říká spolumajitel kurýrní služby Zdeněk Najbert. Za dopravu po městě z květinového studia si kurýrní služba Najbert účtuje 110 až 140 korun a stálým zákazníkům nabízí službu na fakturu. „Většinou se nestává, že by lidé chtěli tři kvítka, která lze koupit u benzinové pumpy, ale jde jim o ruční práci, kvalitní vazbu. Klient si určí, že chce kytici, dejme tomu za tři sta nebo pět set korun, a obvykle nemá přesnou představu o detailech provedení,“ popisuje své zkušenosti Najbert. Výběr po internetu obvykle usnadňují ukázky vázaných květin, ze kterých si klient může vybírat. Majitelka Atelieru Kytice Jitka Dvořáková ovšem upozorňuje, že nabídka podléhá sezoně. „Důležitá je pro nás osobní komunikace, když třeba zákazník řekne pro koho je kytice určena, můžeme mu lépe poradit,“ vysvětluje. JDE TO I JINDE

Rozvoz květin není pražskou výsadou a tyto služby lze využít i v dalších městech. Firma Květinka u kostela v Hradci Králové nabízí on-line objednávky a dodávkové služby za místní ceny bez ohledu na to, odkud je objednávka odeslána. Zákazník ale musí počítat s tím, že květiny budou doručeny nejdříve následující den. „Naše firma spolupracuje s řadou květinářství a objednávka se uskuteční v květinářství, které se nachází co nejblíže obdarované osobě,“ řekli nám v oslovené firmě. Doručení vyjde maximálně na sto korun. Rozvoz kytic po městě zdarma avizuje například Květinářství v Brně-Černých Polích.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít