Mějte mě rádi. Váš Aleš

28. května 2012, 11:45 - Petr Kolář
28. května 2012, 11:45

politický diář

Exministr dopravy Aleš Řebíček si zřejmě už tento týden prohodí s investiční skupinou Natland vlastnické podíly ve společnosti Viscontia, kterou společně založili ke spravování Slavie. Řebíček by tak měl držet 70 procent oproti třiceti procentům Natlandu. Ostatně už nyní podle informací týdeníku Euro peníze do Slavie „sype“ nikoliv Natland, ale pouze Řebíček (zhruba před třemi týdny se v dobře informovaných kruzích hovořilo o zhruba 250 milionech korun). Vše směřuje k tomu, že bývalý člen Topolánkovy vlády úplně převezme celý klub. Zatímco motivace Natlandu byla od počátku zřejmá – klub zkonsolidovat a výhodně prodat – Řebíčkova role je na první pohled stěží pochopitelná. Už na ten druhý ale člověk může vidět více než finančně zajištěného zkrachovalého politika, kterého „služba veřejnosti“ nesmírně baví a jenž by se rád vrátil. Jestli ale máte pověst jako Řebíček, nemáte moc možností, jak si opět vydobít aspoň trochu přízně veřejnosti. Mohlo by se vám tedy zdát, že pokud se pasujete do role zachránce tradičního fotbalového klubu a Slavii by se (nedej Bože, autor Diáře je zapřisáhlým sparťanem) dařilo, mohl byste si myslet, že se to podařit může. A zkusit se ucházet třeba o kandidaturu do Senátu.

Na vylepšení pověsti asi pomýšlí také exministrův bratr Adam, nový člen tříčlenného představenstva Slavie. Bývalý policista byl sice zproštěn obžaloby z braní úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele pro nedostatek důkazů. Soudce ale tehdy mluvil o svém vnitřním přesvědčení, že Adam Řebíček s kumpány výše uvedenou trestnou činnost skutečně páchali. Teplický soud se nyní bude případem zabývat znovu. Někdy holt ani červenobílé triko nepomáhá.

Poslanec VV a člen příslušné odborné komise Viktor Paggio poslal tiskovou zprávu s titulkem: „Na kybernetické útoky musíme být připraveni“. Kromě jiného v ní Paggio píše: „Ze zpráv médií známe, že hackeři jsou schopni ukrást osobní údaje občanů, provádět průmyslovou špionáž, nebo dokonce poškodit infrastrukturu.“ Ze zpráv z médií už všichni dobře vědí, že výše uvedeného jsou dobře schopni nejen hackeři, ale třeba i detektivové spojení s bezpečnostní agenturou ABL. Paggiovi patří díky za připomenutí.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ocitli jste se v cizině bez peněz? Banka pomůže, ale ne zadarmo
Nezdravé české zdravotnictví I: 4 důvody, proč odcházejí čeští lékaři do zahraničí?
Právník se slevou anebo rovnou zdarma? Víme, kde ho sehnat
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Vylepšený NaSvah.cz vám poradí, kde si zalyžovat i v létě
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít