Mějte mě rádi. Váš Aleš

28. května 2012, 11:45 - Petr Kolář
28. května 2012, 11:45

politický diář

Exministr dopravy Aleš Řebíček si zřejmě už tento týden prohodí s investiční skupinou Natland vlastnické podíly ve společnosti Viscontia, kterou společně založili ke spravování Slavie. Řebíček by tak měl držet 70 procent oproti třiceti procentům Natlandu. Ostatně už nyní podle informací týdeníku Euro peníze do Slavie „sype“ nikoliv Natland, ale pouze Řebíček (zhruba před třemi týdny se v dobře informovaných kruzích hovořilo o zhruba 250 milionech korun). Vše směřuje k tomu, že bývalý člen Topolánkovy vlády úplně převezme celý klub. Zatímco motivace Natlandu byla od počátku zřejmá – klub zkonsolidovat a výhodně prodat – Řebíčkova role je na první pohled stěží pochopitelná. Už na ten druhý ale člověk může vidět více než finančně zajištěného zkrachovalého politika, kterého „služba veřejnosti“ nesmírně baví a jenž by se rád vrátil. Jestli ale máte pověst jako Řebíček, nemáte moc možností, jak si opět vydobít aspoň trochu přízně veřejnosti. Mohlo by se vám tedy zdát, že pokud se pasujete do role zachránce tradičního fotbalového klubu a Slavii by se (nedej Bože, autor Diáře je zapřisáhlým sparťanem) dařilo, mohl byste si myslet, že se to podařit může. A zkusit se ucházet třeba o kandidaturu do Senátu.

Na vylepšení pověsti asi pomýšlí také exministrův bratr Adam, nový člen tříčlenného představenstva Slavie. Bývalý policista byl sice zproštěn obžaloby z braní úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele pro nedostatek důkazů. Soudce ale tehdy mluvil o svém vnitřním přesvědčení, že Adam Řebíček s kumpány výše uvedenou trestnou činnost skutečně páchali. Teplický soud se nyní bude případem zabývat znovu. Někdy holt ani červenobílé triko nepomáhá.

Poslanec VV a člen příslušné odborné komise Viktor Paggio poslal tiskovou zprávu s titulkem: „Na kybernetické útoky musíme být připraveni“. Kromě jiného v ní Paggio píše: „Ze zpráv médií známe, že hackeři jsou schopni ukrást osobní údaje občanů, provádět průmyslovou špionáž, nebo dokonce poškodit infrastrukturu.“ Ze zpráv z médií už všichni dobře vědí, že výše uvedeného jsou dobře schopni nejen hackeři, ale třeba i detektivové spojení s bezpečnostní agenturou ABL. Paggiovi patří díky za připomenutí.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít