Mediální revue

09. listopadu 2011, 15:46 - Blanka Růžičková Euronews a.s.
09. listopadu 2011, 15:46

Prodejce luxusních šperků, společnost Graff Diamond, chystá primární emisi akcií

Bloomberg

Rozruch kolem Ryanairu

Největší evropské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se daří. Za posledních šest měsíců její zisky stouply o pětinu na 452 milionů eur, tržby o čtvrtinu na 2,7 miliardy eur a počet přepravených cestujících narostl o dvanáct procent. Optimismem naplněné aerolinky tak zvýšily odhad celoročních výsledků o deset procent a příjem na cestujícího a míli o čtrnáct procent místo plánovaných dvanácti. Věří si také v tom, že do března příštího roku splatí veškeré své dluhy ve výši 709 milionů eur.
Šéf aerolinek Michael O’Leary se pak postaral o velký rozruch, když se britskému bulvárnímu deníku The Sun pochlubil s dalšími plány do budoucnosti – uvažuje o tom, že cestujícím umožní zkrátit si dobu letu sledováním pay-per-view pornografie. „Mají to hotely po celém světě, tak proč bychom nemohli my?“ uvedl s tím, že erotické filmy nepoběží na obrazovkách zabudovaných v sedadlech, ale na chytrých telefonech či tabletech, které by byly v letadle k zapůjčení. Nězavisimaja gazeta

Oligarchové Rusku nevěří

Ruská centrální banka zvýšila svůj odhad odlivu domácího kapitálu ze země pro letošní rok z 36 na rovných 70 miliard amerických dolarů. Podle mnoha analytiků je to důkaz rostoucí nespokojenosti ruských podnikatelů s domácím bankovním sektorem, na němž se podepisuje i krize eurozóny. „Ruské banky jsou v pasti. Jakmile se někde objeví problémy, narůstají další rizika,“ vysvětluje Pavel Samijev, analytik skupiny Ekspert RA, s tím, že možná až pětina firemních úvěrů je toxická a finanční domy budou muset zdražovat kredity. Aby toho nebylo málo, Centrum pro makroekonomickou analýzu na základě dotazníků odhadlo pravděpodobnost bankovní krize v příštím roce v poměru 50 : 50. K lepší náladě nepřispívají ani poslední čísla domácích investic. Ty jsou stále téměř o desetinu nižší než v roce 2008.

Financial Times

Graff jde na burzu

Klenot mezi firmami s luxusním zbožím, prodejce diamantových šperků Graff Diamond, chystá primární emisi akcií (IPO) na burze v Hongkongu. Zatím jediný majitel londýnské společnosti Laurence Graff si od této operace slibuje dodatečný kapitál ve výši kolem miliardy dolarů. Hodnota firmy, která je špičkou ve svém oboru a nabízí například stokarátové diamantové čelenky, by se tím měla zvýšit na celkových pět miliard dolarů.
Graff chce získané finance využít k rozšíření obchodní sítě v Asii, kde se poptávka neustále zvyšuje, k posílení své pozice špičky v tomto luxusním byznysu a k rozvoji těžby nejvzácnějších drahých kamenů. Pátrání po klenotech mezi drahokamy patří k jeho koníčkům, je jejich sběratelem a nechybí na žádné z prestižních diamantových aukcí. Pětadvacetikarátový růžový diamant, který vloni v listopadu koupil za 50 milionů dolarů, nese jeho jméno – okamžitě po aukci ho přejmenoval na Graff Pink.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít