Mat, pane řediteli!

22. října 2008, 15:34 - Pavel Matocha
22. října 2008, 15:34

Slovenští ředitelé i letos porazili české

Čtyři desítky českých a slovenských ředitelů se druhou říjnovou sobotu střetly v mezistátním šachovém zápasu Jenewein Chess Match 2008. V bratislavském Art Hotelu William vyhráli v prvním kole přesvědčivým skóre 14 : 6 domácí hráči a zdálo se, že bez problémů obhájí své loňské vítězství. Jenže druhé kolo čeští ředitelé, za něž hrál například člen představenstva ČSOB Jan Lamser, ředitel Dopravních staveb Brno Vlastimil Chládek, generální ředitel České rafinérské Ivan Souček či předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina, vyhráli 12 : 8. Letos tedy slovenský tým, ve kterém hráli například jednatel společnosti Eset Peter Paško, generální ředitel Nováckých chemických závodů Miroslav Šuba či místopředseda představenstva pojišťovny Uniqa Radomír Háčik, vyhrál jen díky lepšímu skóre. Cenu vítězům předal dvanáctý mistr světa šachové historie Anatolij Karpov. Při slavnostním galavečeru sehrál velmistr Karpov dvě bleskové partie s nejlepším slovenským hráčem Sergejem Movsesjanem, který poté ještě odehrál simultánku naslepo proti pěti soupeřům. Při simultánce naslepo hraje velmistr se zavázanýma očima a tahy jeho soupeřů hlásí asistent, který zároveň provádí na šachovnicích i velmistrovy tahy. Velmistr si tak při simultánce naslepo musí všechny partii stále pamatovat a pozice představovat. Všech sedm večerních partií Sergej Movsesjan vyhrál, a spravil si tak chuť z odpoledního duelu s nejlepším českým hráčem Davidem Navarou. V rapid partiích vyhrál Navara 1,5 : 0,5. Český velmistr aplikoval přísnou logiku nejen při šachové partii, ale i při setkání s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martinem Pecinou. Šéfa antimonopolního úřadu se zeptal, jestli by neměly být antimonopolní úřady v republice minimálně dva, neboť takto má ten vedený Pecinou evidentní monopol.
Mezistátní česko-slovenský manažerský šachový zápas, který uspořádalo občanské sdružení Pražská šachová společnost, bude podle vedoucího partnera Jenewein Group Martina Krekáče pokračovat pod hlavičkou Jenewein minimálně do roku 2017.

Foto popisky:
Partneři společnosti Jenewein Group Martin Novotný a Martin Krekáč dělají společně s Anatolijem Karpovem úvodní tah na designově zajímavé šachovnici Jaroslavy Smolak. Tato schodišťová šachovnice je nejen hezkým interiérovým doplňkem, umožňuje také dívat se na šachovou partii z jiné perspektivy.

Výkonný ředitel Slovenského sdružení piva a sladu Roman Šusták měří síly s předsedou českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martinem Pecinou. Vlevo od šéfa antimonopolního úřadu sedí reportér týdeníku EURO a předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha a po pravé Pecinově ruce hraje náměstek generálního ředitele Unicredit Bank ČR Aleš Barabas.

Zlatý slovenský paraolympionik, stolní tenista Ján Riapoš se zdraví s velmistrem Anatolijem Karpovem. Za nimi stojí kandidátka na úřad slovenského prezidenta Iveta Radičová.

Nejlepší slovenský šachista Sergej Movsesjan porazil při slavnostním galavečeru legendárního Anatolije Karpova v obou bleskových partiích

V českém týmu se sešli i tři manažeři společnosti ČEZ. Zleva ředitel divize investic Peter Bodnár, jednatel ČEZ Obnovitelné zdroje Libor Kičmer a ředitel útvaru plánování výroby Jiří Pačovský.

Prorektor Vysoké školy finanční a správní Petr Budinský (vpravo)vysvětluje náměstkovi generálního ředitele Unicredit Bank ČR Aleši Barabasovi, předsedovi Úřadu pro ochranu osobních údajů Igoru Němcovi, členu dozorčí rady Ahold ČR Jiřímu Navrátilovi a majiteli Atelieru Habina Martinu Habinovi jakou mají zvolit strategii v zápase se slovenskými manažery.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít