MAO se chce prosadit i v developmentu

06. února 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
06. února 2006, 00:00

ÚSPĚŠNÁ FIRMA Kladenská společnost MAO se od 90. let věnuje stavebním pracím a všemu, co s přípravou stavby souvisí. V posledních měsících se vrhla i na development. Ve vlastní režii chystá výstavbu dvou bytových projektů.

**ÚSPĚŠNÁ FIRMA

Kladenská společnost MAO se od 90. let věnuje stavebním pracím a všemu, co s přípravou stavby souvisí. V posledních měsících se vrhla i na development. Ve vlastní režii chystá výstavbu dvou bytových projektů.

Historie firmy MAO sahá do roku 1990, kdy bratři Otto a Miloslav Tlustí začali podnikat ve stavebnictví. Nejprve jako fyzické osoby, během roku se dopracovali do podoby společnosti s ručením omezeným. „Byli jsme stavaři, a proto je logické, že jsme se rozhodli podnikat v tomto oboru,“ říká jednatel firmy Otto Tlustý. Jeho původní představy o podnikání se diametrálně lišily od skutečnosti. „Vždycky jsem si představoval, že když budeme podnikat, tak budeme jako nějaká parta dělat na nějaké stavbě. Vůbec jsem neplánoval, že budeme mít nějakou firmu a nevěděl jsem, co to vlastně obnáší,“ pokračuje Tlustý.

Většinu projektů do současné doby firma realizovala ve spolupráci s veřejným kapitálem. Důvod je prostý. „Soukromý sektor byl zejména v 90. letech značně nejistý, spousta firem krachovala, málokdo se vyznal v tom, která firma platí a která ne. My jsme udělali poměrně špatné zkušenosti se soukromými firmami, přišli jsme o spoustu peněz kvůli platební neschopnosti a krachům soukromých subjektů,“ popisuje Otto Tlustý.

Proto firma spolupracuje spíše s obcemi a městy, i když podle Tlustého se v posledních letech soukromý sektor zotavil a zpřehlednil. Pokud jde o samotnou spolupráci s veřejným sektorem, záleží podle Tlustého zejména na velikosti daného zadavatele. Pokud je jím prý menší město či obec, je spolupráce snadnější. V případě velkého města se na rozhodování podílí více lidí a bývá to tedy poněkud komplikovanější. „Museli jsme se ale naučit efektivně jednat s každým zákazníkem,“ dodavá podnikatel.

Firma MAO má tři pobočky - vedle hlavního sídla na Kladně také v Praze a v Plzni. Zatímco plzeňské se moc nedaří a firma již uvažovala o jejím zrušení, v Praze je to opačně. „I když tato pobočka existuje teprve od loňského roku, působíme na pražském trhu prakticky deset let,“ říká Tlustý. Právě v Praze, konkrétně na Chodově, chystá firma jeden ze svých vůbec prvních developerských projektů. Tím úplně prvním byla příprava pozemků pro výstavbu rodinných domků v Kladně. Aktuálně MAO začíná stavět byty v Unhošti a připravuje výstavbu v Praze. V první fázi zde má vzniknout přibližně 40 bytů, týž počet pak ve fázi druhé.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít