Máme nové zákazníky

10. dubna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
10. dubna 2007, 00:00

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků.

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:

Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků. V souvislosti s převzetím brněnských skladů podnik přijal 17 zaměstnanců. V květnu ještě získá sklady v Havířově a spolu s nimi dalších 12 pracovníků.

VŠECHNO JAKO NA DRÁTKÁCH

Celý březen manželé Grycovi zajišťovali smlouvy s dodavateli, aby mohli postupně převzít provoz distribučních dep. „Vyjednávali jsme nájemní smlouvy, vyřizovali CCS karty pro obchodní zástupce a čtyřicet mobilních telefonů pro zaměstnance, jednáme s leasingovkou o nákupu aut,“ popisuje Šárka Grycová. Také téměř dokončili přípravné práce před spuštěním nového informačního systému, který jim má ulehčit koordinaci práce mezi jednotlivými pobočkami. Do nákupu potřebného softwaru a hardwaru investovali 1,5 milionu korun. Zavádění systému se však neobešlo bez komplikací. „Podle IT specialistů je velmi náročné informační systém spustit za pouhé tři měsíce. Vzhledem k tomu, že budeme používat stávající distribuci a depa přebírat postupně, rozhodli se aplikaci přesto v takto krátké době spustit,“ říká Gryc. Jak se systém osvědčí, a zda se jej podařilo rozběhnout podle plánu, se dozvíte v příštím dílu seriálu.

RŮST NENÍ ZADARMO

„Hodně ostré lokty musíme mít při vyjednávání s dodavateli. Myslí si, že jsme nezkušení, a že z nás vydolují maximum peněz jen tak. Například při nákupu hardwaru si dodavatel původně řekl o padesátiprocentní zálohu předem. Tedy o 500 tisíc korun a do čtrnácti dnů chtěl dalších 250 tisíc, a to jen proto, že jsme mladá firma téměř bez historie. Ale posléze jsme se přece jen dohodli na rozumných podmínkách,“ popisuje Gryc.

MANŽELÉ RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI

Konečně nám majitelé společnosti Noris ČR prozradili, v čem spočívá jejich raketový rozvoj. Převzali totiž distribuční síť společnosti Nestlé zmrzlina.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Test: Mazda CX-5 2.0 Skyactiv-G160 AWD
Technologie
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
iFixit rozebral nové iPhony 8 do posledního šroubku. Apple zmenšil akumulátor
Tip na VPN: Windscribe vám dá 10 GB zadarmo, další kapacitu získáte těžbou kryptoměny
Opera se dotýká virtuální reality. Přehraje 360° video v Oculus Riftu a dalších zařízeních
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít