Máme nové zákazníky

10. dubna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
10. dubna 2007, 00:00

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků.

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:

Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků. V souvislosti s převzetím brněnských skladů podnik přijal 17 zaměstnanců. V květnu ještě získá sklady v Havířově a spolu s nimi dalších 12 pracovníků.

VŠECHNO JAKO NA DRÁTKÁCH

Celý březen manželé Grycovi zajišťovali smlouvy s dodavateli, aby mohli postupně převzít provoz distribučních dep. „Vyjednávali jsme nájemní smlouvy, vyřizovali CCS karty pro obchodní zástupce a čtyřicet mobilních telefonů pro zaměstnance, jednáme s leasingovkou o nákupu aut,“ popisuje Šárka Grycová. Také téměř dokončili přípravné práce před spuštěním nového informačního systému, který jim má ulehčit koordinaci práce mezi jednotlivými pobočkami. Do nákupu potřebného softwaru a hardwaru investovali 1,5 milionu korun. Zavádění systému se však neobešlo bez komplikací. „Podle IT specialistů je velmi náročné informační systém spustit za pouhé tři měsíce. Vzhledem k tomu, že budeme používat stávající distribuci a depa přebírat postupně, rozhodli se aplikaci přesto v takto krátké době spustit,“ říká Gryc. Jak se systém osvědčí, a zda se jej podařilo rozběhnout podle plánu, se dozvíte v příštím dílu seriálu.

RŮST NENÍ ZADARMO

„Hodně ostré lokty musíme mít při vyjednávání s dodavateli. Myslí si, že jsme nezkušení, a že z nás vydolují maximum peněz jen tak. Například při nákupu hardwaru si dodavatel původně řekl o padesátiprocentní zálohu předem. Tedy o 500 tisíc korun a do čtrnácti dnů chtěl dalších 250 tisíc, a to jen proto, že jsme mladá firma téměř bez historie. Ale posléze jsme se přece jen dohodli na rozumných podmínkách,“ popisuje Gryc.

MANŽELÉ RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI

Konečně nám majitelé společnosti Noris ČR prozradili, v čem spočívá jejich raketový rozvoj. Převzali totiž distribuční síť společnosti Nestlé zmrzlina.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Technologie
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít