Máme nové zákazníky

10. dubna 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
10. dubna 2007, 00:00

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků.

RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI, SPOLEČNOST NORIS CR:

Noris Czech Republic na začátku dubna převezme od společnosti Nestlé její distribuční síť zmrzliny pro oblast Moravy. Manželé Grycovi tak ke svým mraženým hříbkům a zelenině přibrali další komoditu. Firma také získala pět tisíc nových zákazníků. V souvislosti s převzetím brněnských skladů podnik přijal 17 zaměstnanců. V květnu ještě získá sklady v Havířově a spolu s nimi dalších 12 pracovníků.

VŠECHNO JAKO NA DRÁTKÁCH

Celý březen manželé Grycovi zajišťovali smlouvy s dodavateli, aby mohli postupně převzít provoz distribučních dep. „Vyjednávali jsme nájemní smlouvy, vyřizovali CCS karty pro obchodní zástupce a čtyřicet mobilních telefonů pro zaměstnance, jednáme s leasingovkou o nákupu aut,“ popisuje Šárka Grycová. Také téměř dokončili přípravné práce před spuštěním nového informačního systému, který jim má ulehčit koordinaci práce mezi jednotlivými pobočkami. Do nákupu potřebného softwaru a hardwaru investovali 1,5 milionu korun. Zavádění systému se však neobešlo bez komplikací. „Podle IT specialistů je velmi náročné informační systém spustit za pouhé tři měsíce. Vzhledem k tomu, že budeme používat stávající distribuci a depa přebírat postupně, rozhodli se aplikaci přesto v takto krátké době spustit,“ říká Gryc. Jak se systém osvědčí, a zda se jej podařilo rozběhnout podle plánu, se dozvíte v příštím dílu seriálu.

RŮST NENÍ ZADARMO

„Hodně ostré lokty musíme mít při vyjednávání s dodavateli. Myslí si, že jsme nezkušení, a že z nás vydolují maximum peněz jen tak. Například při nákupu hardwaru si dodavatel původně řekl o padesátiprocentní zálohu předem. Tedy o 500 tisíc korun a do čtrnácti dnů chtěl dalších 250 tisíc, a to jen proto, že jsme mladá firma téměř bez historie. Ale posléze jsme se přece jen dohodli na rozumných podmínkách,“ popisuje Gryc.

MANŽELÉ RADEK A ŠÁRKA GRYCOVI

Konečně nám majitelé společnosti Noris ČR prozradili, v čem spočívá jejich raketový rozvoj. Převzali totiž distribuční síť společnosti Nestlé zmrzlina.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít