Mám podnikat?

09. ledna 2006, 00:00 - admin
09. ledna 2006, 00:00

HLASY ČTENÁŘŮ (z diskuze na téma Co vám nejvíce vadí na podnikatelském prostředí? na www.profit.cz) Zdravím všechny životem zkoušené živnostníky, právě velmi vážně uvažuji o tom, že si založím svou vlastní firmu. Jsem ještě mladý a představa svobodného podnikání se mi moc líbí, ovšem...

HLASY ČTENÁŘŮ

(z diskuze na téma Co vám nejvíce vadí na podnikatelském prostředí? na www.profit.cz) Zdravím všechny životem zkoušené živnostníky, právě velmi vážně uvažuji o tom, že si založím svou vlastní firmu. Jsem ještě mladý a představa svobodného podnikání se mi moc líbí, ovšem…

Posledních pár let pravidelně dostávám návaly zuřivosti při sledování zpráv z domova a čtení novin. To jak se v této zemi zachází s podnikateli je vrchol hnusu. Vždyť stát by si těchto „odvážných“ lidí měl vážit už jenom proto, že mu přinášejí zisk v podobě daní. A ne je na daních ožebračovat. Také státu přinášejí nemalou úsporu, vždyť se o ně nemusí vůbec starat. Podnikatel přece nestojí stát ani korunu, přeci i když je nemocný nebo už starý, tak svým předchozím podnikáním už státu zaplatil tolik, že stát by na tom ještě vydělal. Nemluvě o tom, že podporuje růst ekonomiky a velmi efektivně dokáže snižovat nezaměstnanost.

Místo toho stát hází podnikateli pod nohy klacky a bodá ho do zad. Čtu rád podobné diskuze a zajímají mne názory druhých. Vzhledem k tomu, že jsem žil v rodině, která se ze všech sil snaží podnikat a přežít, vím, že nářky a rozhořčenost pisatelů má své opodstatnění. Je mi vás líto a vážím si vás.

Každý upřímný článek a každé přečtení podobných zkušeností mě neustále zrazuje opustit od svého záměru začít podnikat. Ale zatím jediné, co mě drží při mém záměru je víra v sebe sama a hlavně velmi vysoká sázka na to, že lidé dostanou rozum a že ODS, až vyhraje volby, splní, co slibuje a okamžitě začne něco dělat. Namátkou registrační pokladny, minimální daně a podobně.

Snažte se všichni vydržet, třeba to nějak půjde :-)

S pozdravem Tomáš

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít