Majetková nového ministra k r á t c e

04. dubna 2005, 00:00 - MARTINA MARTINOVIČOVÁ
04. dubna 2005, 00:00

* Reforma Paktu stability a růstu Evropské unie by podle vicepremiéra Martina Jahna neměla vyvolat změny v konvergenčním programu české vlády na snižování schodku veřejných financí. Jahn to uvedl v Senátu, kde tlumočil výsledky nedávného jednání Evropské rady v Bruselu.

* Podnikatelská důvěra v eurozóně v březnu klesla třetí měsíc za sebou. Proti únorové hodnotě plus 0,20 bodu se snížila na březnových minus 0,08 bodu, uvedla Evropská komise.

* Bulharsko a Rumunsko spojí své úsilí, aby si zajistily společně vstup do Evropské unie podle plánu, tedy v lednu 2007. Uvádí se to ve společném prohlášení, které bylo přijato na závěr schůzky premiérů obou zemí v Sofii.

* Americký softwarový gigant Microsoft souhlasí s tím, že v nové okleštěné verzi operačního systému Windows provede všechny důležité změny, které požaduje Evropská komise. Ta loni v březnu kromě jiného nařídila, aby Microsoft prodával verzi Windows bez mediálního přehrávače Windows Media Player.

* Stížnost na Evropskou unii kvůli spornému obchodu s banány předložilo Světové obchodní organizaci pět zemí Latinské Ameriky. Uvedli to představitelé Ekvádoru. Požadavek podpořily Kolumbie, Kostarika, Panama a Guatemala.

* Turecko je připraveno podepsat protokol, v němž určitým způsobem uzná Kyperskou republiku. Oznámil to ministr zahraničí Abdullah Gül. Protokol, který rozšiřuje dohodu o celní unii mezi EU a Ankarou z roku 1963 na deset nových členských zemí, tedy také na Kypr, musí Ankara podepsat před zahájením vstupních rozhovorů.

* Poskytnutí státní finanční pomoci polským loděnicím v boji proti subvencované jihokorejské konkurenci umožnila Evropská komise. Oznámil to mluvčí komise. Varšava bude moci předat loděnicím ve Štětíně a Gdyni pomoc až do výše šesti procent hodnoty jednotlivého kontraktu v rámci takzvaného „dočasného obranného mechanismu“.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít