Majetková nového ministra k r á t c e

04. dubna 2005, 00:00 - MARTINA MARTINOVIČOVÁ
04. dubna 2005, 00:00

* Reforma Paktu stability a růstu Evropské unie by podle vicepremiéra Martina Jahna neměla vyvolat změny v konvergenčním programu české vlády na snižování schodku veřejných financí. Jahn to uvedl v Senátu, kde tlumočil výsledky nedávného jednání Evropské rady v Bruselu.

* Podnikatelská důvěra v eurozóně v březnu klesla třetí měsíc za sebou. Proti únorové hodnotě plus 0,20 bodu se snížila na březnových minus 0,08 bodu, uvedla Evropská komise.

* Bulharsko a Rumunsko spojí své úsilí, aby si zajistily společně vstup do Evropské unie podle plánu, tedy v lednu 2007. Uvádí se to ve společném prohlášení, které bylo přijato na závěr schůzky premiérů obou zemí v Sofii.

* Americký softwarový gigant Microsoft souhlasí s tím, že v nové okleštěné verzi operačního systému Windows provede všechny důležité změny, které požaduje Evropská komise. Ta loni v březnu kromě jiného nařídila, aby Microsoft prodával verzi Windows bez mediálního přehrávače Windows Media Player.

* Stížnost na Evropskou unii kvůli spornému obchodu s banány předložilo Světové obchodní organizaci pět zemí Latinské Ameriky. Uvedli to představitelé Ekvádoru. Požadavek podpořily Kolumbie, Kostarika, Panama a Guatemala.

* Turecko je připraveno podepsat protokol, v němž určitým způsobem uzná Kyperskou republiku. Oznámil to ministr zahraničí Abdullah Gül. Protokol, který rozšiřuje dohodu o celní unii mezi EU a Ankarou z roku 1963 na deset nových členských zemí, tedy také na Kypr, musí Ankara podepsat před zahájením vstupních rozhovorů.

* Poskytnutí státní finanční pomoci polským loděnicím v boji proti subvencované jihokorejské konkurenci umožnila Evropská komise. Oznámil to mluvčí komise. Varšava bude moci předat loděnicím ve Štětíně a Gdyni pomoc až do výše šesti procent hodnoty jednotlivého kontraktu v rámci takzvaného „dočasného obranného mechanismu“.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít