Magická moc barevných kamenů

04. srpna 2003, 00:00 - admin
04. srpna 2003, 00:00

Staré civilizace věřily v tajemnou moc kamenů a jejich barvám připisovaly magickou schopnost působit příznivě na zdravotní a duševní stav člověka.* Bezbarvé a bílé kameny - Bílá je barvou nevinnosti, dobra a světla. Přináší vnitřní očištění.

Sen o ametystu znamená podle starých pověr úspěch v podnikání

Staré civilizace věřily v tajemnou moc kamenů a jejich barvám připisovaly magickou schopnost působit příznivě na zdravotní a duševní stav člověka.

* Bezbarvé a bílé kameny - Bílá je barvou nevinnosti, dobra a světla. Přináší vnitřní očištění. Ve středověké Číně a Koreji byla však i barvou smutku. Do této skupiny minerálů patří například diamant, křišťál, opál a perly. Velké pozornosti se dostávalo i mléčným kamenům (kalcit, sádrovec). Věřilo se, že dokážou obohacovat kojící matky mlékem a usnadňovat porody. A vzhledem k tomu, že mléčné kameny byly vlastně vápence či sádrovce, dostávaly jejich užitím kojící ženy ve skutečnosti vápník, jenž je pro tvorbu mléka nezbytný.

* Modré kameny - Modrá znamená věrnost. Značí oduševnělost, spolehlivost a přináší dobrou náladu a povzbuzení. Věřilo se, že pomáhá v boji s vlastním egem a sobectvím. Vyjadřuje rovněž pocit svobody. Je to barva královská, ale v Asii je také symbolem smutku. Z barevných kamenů patří zde především safír, akvamarín, tyrkys, lapis lazuli, azurit a drahokamové apatity. Legenda praví, že v safíru jsou uzavření duchové, kteří díky svému vlastníkovi mohou pozorovat svět. Za odměnu mu přinášejí štěstí.

* Zelené kameny - V zelené se skrývá naděje. Je barvou osobního růstu a léčení, reprezentuje přírodu, dává pocit vyrovnanosti, klidu, náklonnosti a soucitu, ale také je symbolem zrady. Přísluší sem smaragd, chrysolit, verdelit (zelený turmalín), nefrit, jadeit, grosulár, malachit, amazonit a chryzopras.

* Červené kameny - Červená je barvou lásky, hněvu, ohně a krve. Dodává odvahu, ale i agresivitu. Představuje pohyb, energii, sílu a dodává výkonnost. Minerály patřící do této skupiny jsou rubín, rubelit, spinel, pyrop, almandin, jaspis, karneol. O rubínu se říkalo, že produkuje tolik tepla, že při vchození do vody ji dokáže uvést do varu.

* Fialové kameny - Fialová je barvou samoty, žalu, smutku a přeměn. Podporuje duchovnost, meditaci a důvěru, odstraňuje žal a dává pocit jistoty. Do této skupiny náleží ametyst a fialový fluorit. Říká se, že sen o ametystu znamená úspěch v nadcházejícím podnikání.

* Růžové kameny - Růžová zprostředkovává pocity harmonie a krásy. Odstraňuje skleslost, napomáhá léčení a zároveň je barvou lásky. Mezi růžové kameny patří růženín a morganit.

* Žluté kameny - Žárlivost, závist, ale též slunce a vznešenost. To všechno symbolizuje žlutá. Je vhodná při intelektuální tvořivosti. Inspiruje a napomáhá při učení. Je barvou lehkosti, radosti a uvolnění. Patří sem chrysoberyl, topaz, jantar, zlatý beryl, citrín, žlutý korund, fluorit.

* Černé kameny - Symbolizují smutek, melancholii a beznaděj. Vedou k analýze vlastního nitra a pomáhají nám neztratit sebe sama. Smutečními kameny jsou především morion, černý obsidián, onyx a gagát. Kdysi se také věřilo, že při spalování gagátu vzniká vůně, která zahání hady. Připisována je mu i magická moc, která zajistí, aby se zaklínadlo čarodějů vyplnilo.

(Pramen - Vladimír Kropáček: Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít