listárna

29. října 2002, 00:00 - admin
29. října 2002, 00:00

Vážená redakce, vítám vaši výzvu v Profitu 42. Pro svoji firmu připravuji nákup nového auta - Combi. Používám VW Passat (motor ABS z roku 92). Potřebuji koupit opět Combi, podmínkou je možnost odpočtu DPH. Vzájemné porovnání několika vozů v této kategorii by, myslím, uvítala větší řada čtenářů.

Do užšího výběru jsem zatím zařadil: 1) VW Pasat Variant 1,6, 1,8T, 2,0, 1,9 TDI, 2) Škoda Octavia Combi a Combi 4Wheel, 3) Citroen C5 Break 1.0i 16V, 2.0 Hdi. Prosím, sdělte, zda by takové testování zapadalo do vašeho plánu a kdy asi.

Jan Halousek, CSc. majitel firmy MERIT

Vážený pane Halousku, velice děkuji za Váš námět na testování automobilů. Vámi navrhovaná kombinace je bezesporu zajímavá, avšak má to jedno „ale“. K vzájemnému porovnání by připadaly v úvahu pouze vozy vybavené stejným nebo podobným motorem, tj. například Octavia 1,9TDI, Passat Variant 1,9 TDI a Citroen C5 Break 2,0 HDI. Věřte mi, že bych velice rád udělal takový srovnávací test, ale vše záleží na možnostech importérů jednotlivých značek. Pravděpodobnost, že budou k dispozici všechny tyto modely v jeden týden a ve stejné výbavě, je velmi malá. Nicméně nevěšte hlavu, mám připraveno několik testů automobilů této cenové kategorie a některé jako například Renault Laguna 2,2 CDRi Combi nebo Toyota Corola Verso 2,0 D4D uveřejníme ještě tento rok.

Vážený pane Doule, prosím Vás o zvážení testu osobního automobilu Škoda SUPERB s novým motorem 1,9 TDI PD o výkonu 74 kW. Jedná se prý o velmi zdařilý motor s velmi nízkou spotřebou a poměrně slušnou cenou, v současné době údajně za 699 900 Kč (typ akční „CELEBRITION“) Byl bych potěšen, kdybych se ve Vašem a pochopitelně i v mém časopise (odbírám jej již moc let) o něm něco seriozního dověděl.

Ing. Jan Chvátal

Vážený pane Chvátale, děkuji za Váš námět na testování. Bylo by ode mě přinejmenším krátkozraké, kdybych vynechal test nejluxusnějšího auta, které se kdy u nás vyrábělo, a proto Superb určitě bude. Vaše informace o zdařilosti motoru je správná. Zúčastnil jsem se jednodenního testování pro novináře, která Škodovka pravidelně připravuje. Můj pocit z motoru byl více než dobrý, ale jak říkám, jezdil jsem pouze několik desítek minut, a to k posouzení nestačí. Zapůjčení Superbu mám dohodnuto na konec listopadu, ale uveřejnit ho budu moci až někdy na začátku roku 2003. Je to způsobeno tím, že vozy pro testování se musí rezervovat dlouho dopředu i několik měsíců. Je mi líto, že Vás nepotěším, ale pevně věřím, že se situace rychle změní a Škodovka svůj postoj přehodnotí, stejně jako to musely udělat ostatní automobilky (například Toyota, Volvo, BMW nebo Opel), které nám vozy zapůjčují přednostně. Dražší auta si u nás totiž kupují převážně podnikatelé a manageři, tedy naši čtenáři. Zatím Vám přeji hodně pěkných chvil při čtení Profitu a zůstaňte nám i nadále věrný.

Napište nám!

Přemýšlíte nad nákupem nového vozu a nestačí Vám zkreslené informace v autosalonech? Nemáte čas na porovnávání vozů různých značek a ježdění po prodejnách? Anebo byste si rádi přečetli něco o Vašem autě snů? Napište nám, které vozy Vás zajímají! My si je půjčíme a otestujeme za Vás! Stejně tak se můžete na našich stránkách pochlubit Vaším miláčkem, anebo se podělit o své zkušenosti s konkrétním vozem s ostatními čtenáři. Své náměty můžete zaslat e-mailem na adresu: doul@profit.cz nebo faxem na číslo 225 010 355, popřípadě poštou na adresu Podnikatelský týdeník Profit, Vinohradská 230, 100 00 Praha 10.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít