listárna

20. ledna 2003, 00:00 - Petr Doul
20. ledna 2003, 00:00

Vážený pane redaktore, pracuji ve firmě, která sídlí v budově s podzemní společnou garáží. Přestože mám vyhrazené parkovací místo, brání mi ve vjezdu značka "Vjezd vozidel s pohonem na LPG zakázán". Mám LPG pohon instalovaný od renomované firmy a nevidím v tom žádný problém.

Vážený pane redaktore,

pracuji ve firmě, která sídlí v budově s podzemní společnou garáží. Přestože mám vyhrazené parkovací místo, brání mi ve vjezdu značka „Vjezd vozidel s pohonem na LPG zakázán“. Mám LPG pohon instalovaný od renomované firmy a nevidím v tom žádný problém. Jak jsem zjistil, firma, která vlastní budovu, sama značku umístila. Mají na takové omezování vjezdu vůbec právo?

Vladimír Staněk, Praha

Vážený pane Staňku ,

ačkoli to bude znít neuvěřitelně, majitel takové nemovitosti je dokonce povinen zajistit zákaz vjezdu vozidel s tímto pohonem. Se svým vozem se do garáží zřejmě nikdy nedostanete, protože stejně jako vy může i majitel nemovitosti, který poruší zákaz, dostat pořádnou pokutu. Zákaz vjezdu vozidel na LPG do podzemních garáží je ustanoven vyhláškou, a pokud je mi známo, neexistují z ní žádné výjimky. Žádnou radu pro vás bohužel nemám. Snad jen až budete montovat LPG do dalšího vozu, dobře si to rozmyslete.

Vážený pane redaktore,

jak je to s možností převozu pracovníků na korbě nákladní dodávky. Smí se to ještě? S pozdravem

Kamil Vaněk

Vážený pane Vaňku,

bohužel Vás musím zklamat, dnes už tato možnost přepravy neexistuje. Podle posledního znění vyhlášky mohou být lidé ve vozidlech přepravováni pouze na místech k tomu určeným. V praxi to znamená, že jediné místo pro cestující je sedačka, eventuálně místo k stání v autobuse. Výjimku mají pouze policisté, ozbrojené složky, požární jednotky a hasičský záchranný sbor.

Vážený pane redaktore,

je možné sehnat mapu silnic a dálnic, které nejsou zpoplatněny?

Děkuji, Josef Beinhart

Vážený pane Beinharte,

samozřejmě, že ano. Takový seznam skutečně existuje. Najdete ho na webových stránkách Ředitelství silnic a dálnic. Internetová adresa je www.rsd.cz.

Napište nám!

Máte nějaký problém? Nevíte si rady? Nezoufejte a napište nám. Poradíme Vám nebo se za Vás zeptáme. Přemýšlíte nad nákupem nového vozu a nestačí Vám zkreslené informace v autosalonech? Nemáte čas na porovnávání vozů různých značek a ježdění po prodejnách? Anebo byste si rádi přečetli něco o Vašem autě snů? Napište nám, které vozy Vás zajímají! My si je půjčíme a otestujeme za Vás! Stejně tak se můžete na našich stránkách pochlubit svým miláčkem a nebo se podělit o své zkušenosti s konkrétním vozem s ostatními čtenáři. Vaše náměty můžete zaslat elektronickou poštou na adresu: doul@profit.cz nebo faxem na číslo: 225 010 355, popřípadě poštou na adresu Podnikatelský týdeník Profit, Vinohradská 230, 100 00, Praha 10.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít