Listárna

02. prosince 2002, 00:00 - Petr Doul
02. prosince 2002, 00:00

Vážený pane Doule, jsem tak neschopný, nebo nejde koupit "slušné" auto do 1 milionu Kč? Poněkud ovlivněn Peugeotem 307 SW jsem se pokusil najít vůz následujících parametrů: Nižší střední až střední třída, cca 100 kW, možnost odpočtu DPH, vysoká (nejvyšší) výbava (až na kůži), čtyřkolka se sekvenčním automatem.

Tedy vůz asi za 650 000 s automatickou klimatizací. Pak by zůstalo cca 100 000 na další fajnovosti. A 200 000 na satelitní navigaci, 4×4 a sekvenční převodovku. Dnes jsem šel potřetí k prodejci Mazdy v Brně. Měli mít pro mne informaci, jak to vypadá s možností objednání navigace. Odpověď byla uspokojivá, a tak jsem začal sondovat dodací termín. Byl jsem připraven v nejhorším počkat až do března. Volali do centrály, odpověď zněla - říjen. Šok! Kdybych slevil ze svých požadavků, snad za půl roku (v dubnu)!!! Chtěl jsem Mazdu 6 2,3i 4WD 5AT v nejvyšší výbavě bez kůže (i když el. sedadlo bych bral) - s navigací, bratru za 1,1 mil. Kč. Tak snad příště, kupuji si nový vůz každých cca 18 měsíců. Jenže to už nebude mít punc novinky. Kdybych netrval na odpočtu DPH (mimochodem, prý bude zrušen), možná by se něco našlo. Nemáte nějaký tip? Co říkáte na anketu „vůz roku“ a Mazdu 6?

S pozdravem Dušan Vítek

Vážený pane Vítku, děkuji za váš příspěvek. Já vím, je to nepochopitelné. V době „kapitalizmu“ by člověk předpokládal, že když má peníze, tak není problém koupit si to, co se mu líbí. Bohužel u automobilů je tomu jinak. To jste ostatně poznal sám na vlastní kůži. Bohužel žijeme v České republice, a ta není pro výrobce prodejně tak zajímavá jako třeba Německo a tomu odpovídají i dodací lhůty. Ale věřte, že to není vina našich prodejců, ale samotných výrobců. Kdyby to záleželo na nich, máte auto za týden v garáži, ať už jde o vyběhlý model nebo novinku. Doufejme, že se to brzy změní. Konkrétní typ na dobré auto Vám bohužel nedám. Vypadalo by to při nejmenším dost divně, kdybych na našich stránkách osobně doporučoval některou značku. Snažím se být v tomto ohledu nestranný a k ostatním automobilkám, které bych nedoporučil, by to nebylo fér. Navíc to, co se líbí mně, se nemusí líbit Vám. V tomto ohledu Vám bohužel nepomohu, konečné rozhodnutí je na Vás. Musím, ale dodat, že pokud přemýšlíte o Mazdě 6, rozhodně neprohloupíte. Nová „šestka“ je automobil s nadčasovým designem, takže nebude tak rychle stárnout a navíc i technika je u tohoto modelu na nejvyšší úrovni. Podle mého názoru je Mazda 6 horkým favoritem na titul „Auto roku 2003“. Na závěr ještě jedno doporučení. Pokud Vám nevyjdou vstříc s dodacími lhůtami u brněnského dealera, zkuste se spojit přímo s generálním importérem Autopalas v Praze Spořilově. Přeji hodně úspěchů a pevné nervy při vybírání.

Napište nám!

Máte nějaký problém? Nevíte si rady? Potřebujete s něčím poradit? Nezoufejte a napište nám. Poradíme Vám nebo se za Vás zeptáme. Přemýšlíte nad nákupem nového vozu a nestačí Vám zkreslené informace v autosalonech? Nemáte čas na porovnávání vozů různých značek a ježdění po prodejnách? Anebo byste si rádi přečetli něco o Vašem autě snů? Napište nám, které vozy Vás zajímají! My si je půjčíme a otestujeme za Vás! Stejně tak se můžete na našich stránkách pochlubit vaším miláčkem anebo se podělit o své zkušenosti s konkrétním vozem s ostatními čtenáři. Vaše náměty můžete zaslat elektronickou poštou na adresu: doul@profit.cz nebo faxem na číslo: 225 010 355, popřípadě poštou na adresu Podnikatelský týdeník Profit, Vinohradská 230, 100 00, Praha 10.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít