Lidi zaměstnávají nejen problémy nemocnic

06. února 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
06. února 2006, 00:00

HEJTMAN PETR BENDL (ODS): * Co vás jako zástupce středočeského kraje v tuto chvíli nejvíce trápí?

HEJTMAN PETR BENDL (ODS): * Co vás jako zástupce středočeského kraje v tuto chvíli nejvíce trápí?

Nejvíce nás určitě trápí situace pacientů a lékařů ve Středočeském kraji. Náročná je práce na krajském rozpočtu a příprava projektů pro čerpání ze strukturálních fondů.

* A naopak - co vám dělá radost? V loňském roce jsme dobře hospodařili, a tak můžeme z přebytku uhradit půjčku 50 milionů korun na provoz nemocnic. Stejně jako loni podpoříme mladé lidi v malých i velkých sportovních klubech a další peníze zapojíme do investic v dopravě a ve školství. * Změnily se za poslední rok nějak výrazněji podmínky pro práci vedení Středočeského kraje?

Vláda si zvykla problémy, které sama nezvládá, přenášet na města, obce a kraje. V tomto ohledu nám práce i starostí stále přibývá. Ale nehroutíme se. Uděláme pro náš kraj a lidi v něm maximum.

* Může kraj nabídnout firmám dostatek ploch pro jejich podnikání?

Ano. Díky schopnostem komunálních zastupitelů v kraji registrujeme na 90 průmyslových zón v různém stadiu připravenosti. Pokud přijde zájemce, máme co nabídnout. Snažíme se také tyto rozvojové plochy prezentovat na nejrůznějších veletrzích investičních příležitostí.

* Jaké nejvýznamnější lokality čekají na příchod podnikatelů?

Chtěli bychom přilákat investory a podnikatele do Kutné Hory, Milovic, Hostivic, Nového Strašecí, Úžic a dalších lokalit.

* Je blízkost Prahy pro kraj spíše výhodou, či nevýhodou a proč?

V jistém smyslu slova obojí. Náš cíl je nevýhody minimalizovat a výhody naopak propagovat. Mezi ty nejvýznamnější výhody patří určitě dopravní dostupnost a blízkost k centru obchodu, bankovnictví i k řadě státních institucí.

* Co můžete jako krajský úřad nabídnout podnikatelům?

Na mnoha veletrzích prezentujeme investiční příležitosti v kraji a také zajímavé turistické cíle. Propagujeme kraj také v našich partnerských regionech v Evropě a ve světě. Nabízíme zprostředkování kontaktů do zahraničí prostřednictvím našeho zastoupení v Bruselu. Zveme podnikatele také k účasti na oficiálních misích do zahraničí. Nabízíme pomoc v přípravě projektů k čerpání z fondů Unie.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít