Lidé a firmy

17. ledna 2005, 00:00 - admin
17. ledna 2005, 00:00

MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ Veronika Skořepová Tiskovou mluvčí ministerstva pro místní rozvoj se stala Veronika Skořepová (24) . Ministr Jiří Paroubek ji současně jmenoval ředitelkou odboru vnější komunikace. Na postu vystřídala Františka Tlapáka, který z úřadu po dohodě odešel po čtyřech měsících.

MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ

Veronika Skořepová

Tiskovou mluvčí ministerstva pro místní rozvoj se stala Veronika Skořepová (24) . Ministr Jiří Paroubek ji současně jmenoval ředitelkou odboru vnější komunikace. Na postu vystřídala Františka Tlapáka, který z úřadu po dohodě odešel po čtyřech měsících. Veronika Skořepová v posledních šesti letech působila v médiích. Zkušenosti má například z práce v televizi Nova, České televizi a v Primě. Pracovala také jako investigativní žurnalistka v bulvárním deníku Blesk a v dnes již zaniklém deníku Super.

 

ATRADIUS

Delfin Rueda

Finančním ředitelem a členem vedení společnosti Atradius, zabývající se pojištěním a řízením struktury pohledávek, byl jmenován Delfin Rueda (40) . Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti firemních financí a investičního bankovnictví. Zabýval se poskytováním poradenství klientům v případech restrukturalizací, fúzí a akvizic, IPO a nabídky sekundárního kapitálu. Předtím pracoval ve společnosti JP Morgan v Londýně, kde zastával funkci staršího viceprezidenta ve skupině finančních ústavů (Financial Institutions Group). V této funkci působil coby poradce pro pojišťovny a vybudoval si pevné vztahy s předními evropskými bankami.

 

TAIZA

Anne-Sophie Vergne

Novou PR & media manažerkou společnosti Taiza (módní značka, která expanduje v mnoha zemích) je rodilá Pařížanka Anne-Sophie Vergne (29) . Do Prahy přišla v roce 1995 studovat český jazyk a poznat kulturu země, ze které pocházejí její prarodiče. Hovoří plynně francouzsky, anglicky a česky. Po studiu lingvistiky na Univerzitě Karlově pracovala coby poradkyně v oblasti kultury, zprostředkovatelka a novinářka na volné noze, publikující v časopise Colors.

ČESKÁ SPOŘITELNA

Martin Burda

Ředitelem nově vzniklého úseku Investičních produktů České spořitelny se stal Martin Burda (33) . Zodpovídá nejen za otevřené podílové fondy celé finanční skupiny, ale i další investiční produkty, jakými jsou například zajištěné fondy, prémiové vklady a hypoteční zástavní listy. Do jeho kompetencí spadá ioblast privátního bankovnictví a také brokerjet (on-line broker České spořitelny). Martin Burda dosud působil coby člen představenstva a náměstek generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny (od roku 2001).

 

SKUPINA PPF

Jan Chalupa

Skupinu PPF a zejména její nově se formující tým investičního bankovnictví a Private Equity posílil investiční ředitel Jan Chalupa (36) . Mezi jeho základní aktivity v rámci skupiny bude patřit spoluúčast při vytváření a realizaci dlouhodobé investiční strategie, obchodní činnosti v oblasti nových akvizic, spolupráce s obchodními partnery v oblasti Private Equity, především v rámci společných investic. Ze své pozice se má podílet zejména na rozvoji investičních a obchodních aktivit PPF v zahraničí. Jan Chalupa v posledních čtyřech letech působil jako člen a později předseda představenstva společnosti Credit Suisse & Pensions penzijní fond. Byl aktivní v Asociaci penzijních fondů České republiky, v roce 2004 byl zvolen jejím prezidentem. V rámci svého působení v Credit Suisse řídil i fúzi Vojenského otevřeného penzijního fondu do společnosti Winterthur. Další významné zkušenosti získal ve vedoucích funkcích v Investiční a Poštovní bance, ČSOB a v České spořitelně.

Construct A&D PLUS

Jitka Kocurová

Novou reklamní tváří pro Construct A&D PLUS, s. r. o., se stala topmodelka Jitka Kocurová (25) . Po počáteční spolupráci v roce 2004 a úspěšné reklamní kampani bude prezentovat firmu na akcích a printových materiálech. Construct je největším výrobcem a vývozcem mechanického zabezpečení vozidel proti krádeži (zámek řadicí páky).

   

SCANIA CZ

Zdeněk Petrás a Karol Sokol

Ve vedení společnosti Scania Czech Republic došlo ke dvěma významným personálním změnám. Novým vedoucím servisního oddělení Scania CZ a členem vedení společnosti se stal Zdeněk Petrás (38) , který vystřídal Víta Pěkného. Petrás je absolventem strojní fakulty ČVUT v Praze. Po ukončení studia byl krátce zaměstnán jako konstruktér ve společnosti Škoda automobilová. Od roku 1992 pracoval ve společnosti Robert Bosch odbytová, kde působil na různých pozicích, naposledy jako ředitel divize automobilové techniky. V letech 2002 až 2004 byl ředitelem společnosti Denzel Praha. Novým obchodním ředitelem Scania CZ byl jmenován Karol Sokol (34) . Nahradil dosavadního obchodního ředitele Marcela Rysku, který přešel na nově vzniklou pozici prodejního manažera pro klíčové zákazníky. Karol Sokol vystudoval vysokou školu ekonomickou v Bratislavě se specializací na firemní management. Po dobu tří let pracoval ve společnosti STM Bratislava na pozici regionálního obchodního zástupce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít