Lidé a firmy

23. května 2005, 00:00 - admin
23. května 2005, 00:00

ČESKÉ DRÁHY Josef Bazala Jiří Kolář Představenstvo Českých drah jmenovalo do funkce generálního ředitele Josefa Bazalu (49). Po mimořádném zasedání dozorčí rady, na kterém byla přijata rezignace dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele Petra Kousala, tak Josef Bazala střídá svého předchůdce v obou funkcích.

ČESKÉ DRÁHY Josef Bazala Jiří Kolář

Představenstvo Českých drah jmenovalo do funkce generálního ředitele Josefa Bazalu (49). Po mimořádném zasedání dozorčí rady, na kterém byla přijata rezignace dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele Petra Kousala, tak Josef Bazala střídá svého předchůdce v obou funkcích. Bazala vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině, obor provoz a ekonomika v dopravě. Na generálním ředitelství Českých drah začal působit v roce 1993, kdy byl jmenován vrchním ředitelem obchodně-provozní divize. V roce 1995 tří měsíce přechodně zastával funkci generálního ředitele. V letech 1996-2003 působil jako jednatel a společník nově založené přepravní společnosti SpediTrans Praha. V roce 2003 podnikatelské aktivity ukončil a nastoupil na pozici 1. náměstka generálního ředitele a člena představenstva Českých drah. Kromě jmenování Josefa Bazaly jmenovalo představenstvo společnosti Jiřího Koláře do funkce náměstka generálního ředitele pro obchod a provoz. Na této pozici Jiří Kolář nahradí dosavadního náměstka Jiřího Kloutvora, který se rozhodl rezignovat.

MEDIATEL Ivo Středa

Novým výkonným ředitelem pro provoz společnosti Mediatel, která vydává Zlaté stránky, se stal Ivo Středa. Do nových kompetencí Středy spadá oblast tisku, distribuce, public relations, zákaznického servisu a hospodářské správy firmy. Středa vystudoval ČVUT Praha, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou. Absolvoval řadu zahraničních kurzů z oblasti korporátního řízení, strategického a finančního plánování a auditu v Česku i v zahraničí.

IKANO PROPERTIES Marcel Mourek

Dosavadní ředitel společnosti Ikano Properties Marcel Mourek (41) přechází v rámci skupiny Ikano Group na novou pozici. Od května bude zodpovídat za expanzi společnosti na trhy střední a východní Evropy, zejména na Slovensko, Chorvatsko a Ukrajinu. Mourek je absolventem VŠE Praha. Před nástupem do pozice ředitele společnosti Ikano Properties, v níž působil pět let, byl partnerem v rakouské firmě H. Neumann International. Firma zde chce uplatnit stejný koncept investic do nemovitostí, který úspěšně aplikovala v Praze od počátku 90. let. Jeho nástupcem ve funkci ředitele pražské pobočky bude Anders Lindskog (42).

ŠKODA AUTO Harald Ludanek

Harald Ludanek, doposud působící ve funkci vedoucího technického vývoje Škoda Auto, byl jmenován do vedení této společnosti jako člen představenstva. Ludanek působí ve vedení společnosti Škoda Auto již od roku 2002. V roce 1986 ukončil studium na technické univerzitě Clausthal, obor všeobecné strojírenství.

MINISTERSTVO FINANCÍ ČR Dana Trezziová

Po vzájemné dohodě odchází z funkce náměstkyně ministra financí Yvona Legierská, kterou nahradí Dana Trezziová. „Jmenováním nové náměstkyně chci dát nový impulz modernizaci daní a daňové správy. Očekávám, že se zaměří také na modernizaci daňové správy,“ říká ministr financí Bohuslav Sobotka. Trezziová vystudovala finance na Vysoké škole ekonomické. Dále absolvovala specializované vzdělávání exekutivních manažerů na Harvard Business School a IMD.

POŠTOVNÍ SPOŘITELNA Martin Orság

Tiskovým mluvčím Poštovní spořitelny se stal Martin Orság.

V pozici manažera externí komunikace ve Skupině ČSOB bude nově odpovědný za public relations spořitelny. Orság působí v ČSOB od roku 2004. Dosud byl v útvaru Komunikace a vztahy k investorům ČSOB odpovědný za interní sektor. V oblasti finančních institucí se pohybuje již od roku 2001.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv.…
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Na Audi RS Q5 už čekat nemusíte. K dispozici je SQ5 vyladěná na 425 koní a 550 Nm
Technologie
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít