Lidé a firmy

23. května 2005, 00:00 - admin
23. května 2005, 00:00

ČESKÉ DRÁHY Josef Bazala Jiří Kolář Představenstvo Českých drah jmenovalo do funkce generálního ředitele Josefa Bazalu (49). Po mimořádném zasedání dozorčí rady, na kterém byla přijata rezignace dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele Petra Kousala, tak Josef Bazala střídá svého předchůdce v obou funkcích.

ČESKÉ DRÁHY Josef Bazala Jiří Kolář

Představenstvo Českých drah jmenovalo do funkce generálního ředitele Josefa Bazalu (49). Po mimořádném zasedání dozorčí rady, na kterém byla přijata rezignace dosavadního předsedy představenstva a generálního ředitele Petra Kousala, tak Josef Bazala střídá svého předchůdce v obou funkcích. Bazala vystudoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině, obor provoz a ekonomika v dopravě. Na generálním ředitelství Českých drah začal působit v roce 1993, kdy byl jmenován vrchním ředitelem obchodně-provozní divize. V roce 1995 tří měsíce přechodně zastával funkci generálního ředitele. V letech 1996-2003 působil jako jednatel a společník nově založené přepravní společnosti SpediTrans Praha. V roce 2003 podnikatelské aktivity ukončil a nastoupil na pozici 1. náměstka generálního ředitele a člena představenstva Českých drah. Kromě jmenování Josefa Bazaly jmenovalo představenstvo společnosti Jiřího Koláře do funkce náměstka generálního ředitele pro obchod a provoz. Na této pozici Jiří Kolář nahradí dosavadního náměstka Jiřího Kloutvora, který se rozhodl rezignovat.

MEDIATEL Ivo Středa

Novým výkonným ředitelem pro provoz společnosti Mediatel, která vydává Zlaté stránky, se stal Ivo Středa. Do nových kompetencí Středy spadá oblast tisku, distribuce, public relations, zákaznického servisu a hospodářské správy firmy. Středa vystudoval ČVUT Praha, Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou. Absolvoval řadu zahraničních kurzů z oblasti korporátního řízení, strategického a finančního plánování a auditu v Česku i v zahraničí.

IKANO PROPERTIES Marcel Mourek

Dosavadní ředitel společnosti Ikano Properties Marcel Mourek (41) přechází v rámci skupiny Ikano Group na novou pozici. Od května bude zodpovídat za expanzi společnosti na trhy střední a východní Evropy, zejména na Slovensko, Chorvatsko a Ukrajinu. Mourek je absolventem VŠE Praha. Před nástupem do pozice ředitele společnosti Ikano Properties, v níž působil pět let, byl partnerem v rakouské firmě H. Neumann International. Firma zde chce uplatnit stejný koncept investic do nemovitostí, který úspěšně aplikovala v Praze od počátku 90. let. Jeho nástupcem ve funkci ředitele pražské pobočky bude Anders Lindskog (42).

ŠKODA AUTO Harald Ludanek

Harald Ludanek, doposud působící ve funkci vedoucího technického vývoje Škoda Auto, byl jmenován do vedení této společnosti jako člen představenstva. Ludanek působí ve vedení společnosti Škoda Auto již od roku 2002. V roce 1986 ukončil studium na technické univerzitě Clausthal, obor všeobecné strojírenství.

MINISTERSTVO FINANCÍ ČR Dana Trezziová

Po vzájemné dohodě odchází z funkce náměstkyně ministra financí Yvona Legierská, kterou nahradí Dana Trezziová. „Jmenováním nové náměstkyně chci dát nový impulz modernizaci daní a daňové správy. Očekávám, že se zaměří také na modernizaci daňové správy,“ říká ministr financí Bohuslav Sobotka. Trezziová vystudovala finance na Vysoké škole ekonomické. Dále absolvovala specializované vzdělávání exekutivních manažerů na Harvard Business School a IMD.

POŠTOVNÍ SPOŘITELNA Martin Orság

Tiskovým mluvčím Poštovní spořitelny se stal Martin Orság.

V pozici manažera externí komunikace ve Skupině ČSOB bude nově odpovědný za public relations spořitelny. Orság působí v ČSOB od roku 2004. Dosud byl v útvaru Komunikace a vztahy k investorům ČSOB odpovědný za interní sektor. V oblasti finančních institucí se pohybuje již od roku 2001.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít