Lidé a firmy

23. srpna 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
23. srpna 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

eBANKA

Nový generální ředitel

Luboš Černý (34) nahradil ve funkci generálního ředitele Radomíra Lašáka. Ten se rozhodl odejít z banky na vlastní žádost a přijmout manažerskou příležitost ve společnosti ČEZ. Černý je členem nejvyššího vedení banky od roku 2002. Dosud působil jako místopředseda představenstva a výkonný ředitel v oblasti Finance. Krátce působil v ČNB, KB, ČSOB a České konsolidační bance. Absolvoval ČVUT v Praze. Vlastníkem eBanky je Česká pojišťovna.

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

Dosavadní manažer řídí lidské zdroje

Plzeňský Prazdroj má nového ředitele lidských zdrojů pro ČR i Slovensko. Stal se jím Ivan Balogh (45). Pochází ze Slovenska, vystudoval žurnalistiku a pracoval jako redaktor v mezinárodní redakci ČTK v Bratislavě i v Praze. Zkušenosti z manažerských pozic čerpal ve společnostech Pizza Hut, Kalamazoo nebo Tetley, kde využil svých jazykových znalostí k působení ve střední a východní Evropě. Plzeňský Prazdroj tvoří spolu se slovenským Pivovarem Šariš největší subjekt pivovarnického odvětví ve střední Evropě.

OSKAR

Sedmý člen vedení

Viceprezidentem pro strategii a plánování se stal Andrea Laukenmann . Dosud působil jako telekomunikační konzultant. Vrcholovému vedení tak přibyl sedmý člen, který bude usilovat především o růst a prosperitu společnosti. Před příchodem do Oskarova vedení působil osm let u poradenské společnosti DiamondCluster, v níž se specializoval na telekomunikace a strategické plánování. „Telekomunikační trh je nasycen a konkurence je velmi silná. Musíme klást na plánování ještě větší důraz než kdykoliv předtím,“ poznamenala generální ředitelka Oskara Karla D. Stephens.

PRICEWATERHOUSECOOPERS

Specializovaný tým posílil

Ředitelem oddělení Auditorských a poradenských služeb byl jmenován Pavel Kulhavý (36). Posilou bude především v oblasti poradenství pro společnosti, které přechází na Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS). Dále se bude specializovat na poskytování auditorských a poradenských služeb, zejména podnikům působícím v odvětvích průmyslové výroby, spotřebního zboží a obchodu. Zkušenosti sbíral mimo jiné při půlročním působení v londýnské pobočce společnosti v roce 1998, kde pomáhal připravovat výkazy podle mezinárodních účetních standardů. Vystudoval fakultu řízení na VŠE.

ČKD VAGÓNKA

Nově obsazené vedení

Společnost vyrábějící osobní kolejová vozidla, má nového předsedu představenstva a generálního ředitele. Stal se jím Miroslav Kupec (44), který v minulosti působil jako jednatel a generální ředitel ve firmách ČKD Slaný, Škoda Machina Tool či F. X. Meiller. Vystudoval ČVUT Praha, obor Ekonomika a řízení strojní výroby. Firma v roce 2001 opustila Studénku a přemístila se do modernizovaných pracovišť v Ostravě. Zakladatelem a stoprocentním vlastníkem společnosti je ČKD Praha Holding.

INFINITY

 Prozatímní generální ředitel

Dodavatel kompletních informačních technologií stanovil prozatímním generálním ředitelem Balázse Cseha (34). Infinity se rozhodla ve společnosti vytvořit oddělení vlastnických a manažerských funkcí. Jiří Fanta, jeden ze zakládajících členů a dosavadní generální ředitel, se proto rozhodl rezignovat na svou pozici v operativním řízení společnosti. Cseh zastává pozici ředitele pro rozvoj v maďarské firmě Synergon Information Systéme plc., která je mateřskou firmou Infinity. V oblasti IT pracuje od roku 1994 a v Synergonu působí od roku 1999. foto: Infinity

MODEMTEC

Změna na pozici ředitele

Začátkem srpna nastoupil na pozici ředitele třinecké společnosti Jiří Zaorálek (29). V minulosti působil jako analytik u investiční banky a největšího obchodníka s cennými papíry v ČR W ood & Company a u analyticko-poradenské společnosti Fitcentrum (je jedním z jejích spoluzakladatelů. Absolvoval Podnikohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Vývojářská společnost ModemTec se specializuje na komunikaci prostřednictvím nízkonapěťové elektrické sítě.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít