Lidé a firmy

09. ledna 2006, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ, GABRIELA ŘÍHOVÁ
09. ledna 2006, 00:00

IBM ČR Lucia Belková Do funkce obchodní ředitelky pro malé a střední podniky společnosti IBM Česká republika byla uvedena Lucia Belková (30). Bude mít na starosti řízení obchodních aktivit IBM v segmentu malých a středních podniků.

IBM ČR Lucia Belková

Do funkce obchodní ředitelky pro malé a střední podniky společnosti IBM Česká republika byla uvedena Lucia Belková (30). Bude mít na starosti řízení obchodních aktivit IBM v segmentu malých a středních podniků. Do tohoto segmentu spadá většina firemních subjektů v České republice, které společnost IBM považuje za jednu ze svých priorit. Belková má za sebou kariéru v obchodních a manažerských pozicích v rámci českého zastoupení IBM, kam nastoupila v roce 1999 po absolutoriu oboru obchod a marketing na Obchodní fakultě Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Scania CZ Martin Benda

Novým marketingovým ředitelem Scania Czech Republic a Scania Slovakia byl jmenován Martin Benda (37). Ve funkci nahradil Johana Karlssona, který se po třech letech ve Scania CZ vrátil zpět do mateřské firmy ve Švédsku. Benda je absolventem Vysoké školy dopravy a spojů v Žilině, kde vystudoval obor Provoz a ekonomika silniční a městské hromadné dopravy. Svou profesní kariéru zahájil v Ústavu dopravního inženýrství Hlavního města Prahy. Od roku 1992 pracoval ve společnosti Shell Czech Republic, kde působil na různých pozicích. Poslední tři roky zastával funkci vedoucího oddělení prodeje maziv pro dopravní prostředky v České republice, Slovensku a Maďarsku.

VLÁDA JIŘÍ HAVEL Místopředsedou vlády pro ekonomiku byl prezidentem republiky jmenován Jiří Havel. Za hlavní priority do voleb označil naplňování Strategie hospodářského růstu, tedy například prosazení zákona o konkurzu a vyrovnání a zavedení stropů na zdravotní a sociální pojištění. Havel ve vládě nahradí odstoupivšího Martina Jahna. PPF

Evžen Hart Novým členem vrcholového vedení skupiny PPF zodpovědným za lidské zdroje a vztahy s veřejností se stal Evžen Hart, dosavadní Group Managing Director reklamní skupiny Ogilvy Group. Ta poskytuje služby v oblasti reklamy a komunikace, se skupinou PPF dlouhodobě spolupracuje. WEBCOM Zdeněk Panec Společnost Webcom, přední dodavatel podnikových aplikací Microsoft, oznámila změnu na postu výkonného ředitele. Stává se jím Zdeněk Panec, který přichází ze společnosti London Logic Praha, ve které působil jako její výkonný ředitel. Jeho cílem v nové pozici je především další rozvoj podniku jako dodavatele řešení na technologiích Microsoft, a to především na trhu středních a velkých firem. Panec k tomu dodává: „Webcom prošel v minulém období velmi dynamickým rozvojem, provedl řadu akvizicí a nyní přišel čas tento potenciál zužitkovat a dále rozvinout.“ CZECHMED

Tomáš Vican

Historicky prvním prezidentem asosciace Czechmed se stal Tomáš Vican (33). Asociace, založená v roce 1998, sdružuje v současnosti 35 soukromých výrobců a výhradních distributorů zdravotnických prostředků. Vican je absolventem Vysoké školy ekonomické, oboru mezinárodní vztahy, dále Nottingham Trent University ve Velké Británii. Devět let působil ve funkci ředitele medikálního obchodu a marketingu pro východní Evropu. V asociaci Czechmed pracuje od jejího vzniku. Jeho úkolem v nové funkci bude formulovat stanoviska sdružení k jednotlivým tématům a prezentovat je odborné i laické veřejnosti.

EWING PUBLIC RELATIONS Michal Uryč-Gazda

Na pozici Account Director nastoupil do agentury Ewing Public Relations Michal Uryč-Gazda (30). Přichází z Hospodářských novin, kde více než rok působil coby vedoucí redaktor domácí ekonomiky. K jeho povinnostem bude patřit především komunikace s klienty a vyhledávání nových příležitostí pro agenturu. Gazda je absolventem Vysoké školy ekonomické.

**HOSPODÁŘSKÁ KOMORA SEVEROVÝCHODNÍCH ČECH

Vlastimil Juppa

Novým ředitelem Regionální hospodářské komory Severovýchodních Čech se sídlem v Hradci Králové se stal Vlastimil Juppa. Do letošního dubna zastával posty ředitele nákupu a člena představenstva plzeňských strojíren Škoda Holding. V minulosti například řídil hradeckou divizi Komerční banky.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Microsoft spolu s Facebookem propojil Evropu a USA superrychlým podmořským kabelem
Nadella potvrdil, že byl proti akvizici Nokie. Nevěřil, že je potřeba třetí mobilní ekosystém
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Broadcom do mobilů přinese lepší GPS. Navigace se zpřesní až na 30 cm
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít