Lidé a firmy

16. ledna 2006, 00:00 - admin
16. ledna 2006, 00:00

ŠKODA AUTO Martin Jahn Bývalý vicepremiér Martin Jahn se stává jediným českým členem představenstva společnosti Škoda Auto. Na starosti bude mít personalistiku. Před vstupem do vlády Jahn řídil agenturu CzechInvest.

ŠKODA AUTO Martin Jahn

Bývalý vicepremiér Martin Jahn se stává jediným českým členem představenstva společnosti Škoda Auto. Na starosti bude mít personalistiku. Před vstupem do vlády Jahn řídil agenturu CzechInvest.

MAKRO CASH & CARRY ČR Martin Dlouhý

V největším českém samoobslužném velkoobchodu Makro Cash & Carry ČR dojde ke změně na postu generálního ředitele. Dosavadního ředitele Javiera Peréze de Lezu v rámci dlouhodobě plánované změny vystřídá Martin Dlouhý (37). Peréz bude nově působit jako generální ředitel společnosti Makro v rodném Španělsku a Portugalsku. Dlouhý v současné době pracuje v pobočce mateřské firmy Metro Cash & Carry Russia. Stane se vůbec prvním Čechem na postu generálního ředitele společnosti Makro ČR. Z titulu této funkce bude řídit i aktivity společnosti Metro na Slovensku. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů. Zajímavé pracovní i osobní zkušenosti získal v Číně, kde rok studoval na Pekingském jazykovém institutu.

ICZ Zdeněk Jirkovec

Generálního ředitele tuzemské počítačové firmy ICZ Manfreda Josepha vystřídal předseda představenstva Zdeněk Jirkovec (52). ICZ patří mezi deset nejvýznamnějších českých firem, které nabízejí integrovaná softwarová a síťová řešení. Zaměřuje se na oblast veřejné správy, zdravotnictví, telekomunikací, financí, logistiky, průmyslu a služeb. Od roku 2005 poskytuje prostřednictvím dceřiné společnosti Exprit řešení pro elektronickou správu dokumentů.

ČAFF Václav Rejholec Václav Rejholec ze společnosti Zentiva byl opětovně zvolen předsedou představenstva České asociace farmaceutických firem (ČAFF). V Zentivě pracuje od roku 1992. Do roku 2002 byl náměstkem generálního ředitele pro výzkum a vývoj. Od roku 2002 je ředitelem vnějších vztahů. Dále je členem výboru Evropské generické asociace a členem výboru pražské pobočky Spolku Českých lékařů. Je absolvetem ČVUT, obor fyzikální chemie, dále Postgraduálního studia na Ústavu fyzikální chemie ČSAV. POZEMKOVÝ FOND

Jiřina Böhmová

Novou předsedkyní výkonného výboru Pozemkového fondu se stává Jiřina Bšhmová. Prezidium schválilo návrh na její jmenování.

Bšhmová je absolventkou fakulty architektury ČVUT a dlouhodobě se věnuje otázkám restitucí a privatizací. Jedenáct let byla ředitelkou odboru zabývajícího se restitucemi a privatizacemi nejprve na ministerstvu pro správu národního majetku a jeho privatizaci a poté na ministerstvu financí. Od září 2005 pracuje na ministerstvu financí jako zástupkyně ředitele majetkoprávního odboru.

CITIBANK Miroslav Plojhar

Do funkce hlavního ekonoma Citibank nastoupil Miroslav Plojhar. Ten přišel z České spořitelny, ve které působil necelé dva roky a specializoval se na analýzy dluhopisových a devizových trhů a makroekonomického vývoje zemí střední Evropy. Před tím působil dva roky v oddělení makroekonomického výzkumu ve společnosti Newton Holding. Plojhar vystudoval fakultu národohospodářskou Vysoké školy ekonomické v Praze.

AVIVA Karel Veselý

Novým obchodním ředitelem společnosti Aviva životní pojišťovna se stal Karel Veselý.

Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy Univerzity v Praze působí ve společnosti již od roku 1997, kdy Aviva životní pojišťovna vstoupila na český trh. Zkušenosti získal v několika odděleních a poslední dva roky působil jako člen dozorčí rady Aviva. V průběhu svého pětiletého působení na pozici vedoucího pojistného matematika u společnosti Aviva se podílel mimo jiné i na obchodní činnosti, jednání a spolupráci s korporátními zákazníky, jako je například Ernst &Young.

**HEWLETT-PACKARD

Karel Taschner

Společnost Hewlett-Packard jmenovala do funkce Marketing Communication Manager Karla Taschnera. Ten do společnosti přišel z Českého Telecomu, kde zastával pozici výkonného ředitele vnitřní a vnější komunikace. Taschner má s komunikací desetileté zkušenosti, které získal v pobočce nadnárodního vydavatelství IDG Czech. Tam zastával funkci šéfredaktora týdeníku Computerworld a měsíčníku Business World.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít