Lidé a firmy

14. února 2005, 00:00 - Andrea Cerqueirová, Gabriela Říhová
14. února 2005, 00:00

BRITISH AIRWAYS - Anna Chmelíková Společnost British Airways oznámila změnu na nejvyšší pozici pro Českou a Slovenskou republiku. Novou Country Commercial manažerkou se stala Anna Chmelíková. Na této vedoucí pozici vystřídala dlouholetou ředitelku Michaelu Drahoňovskou, která odchází na mateřskou dovolenou.

BRITISH AIRWAYS - Anna Chmelíková

Společnost British Airways oznámila změnu na nejvyšší pozici pro Českou a Slovenskou republiku. Novou Country Commercial manažerkou se stala Anna Chmelíková. Na této vedoucí pozici vystřídala dlouholetou ředitelku Michaelu Drahoňovskou, která odchází na mateřskou dovolenou. Anna Chmelíková působí u společnosti British Airways od roku 2001. Na začátku kariéry nastoupila na pozici Marketing Executive pro Českou a Slovenskou republiku. Po dvou letech přešla na pozici Regional Marketing Executive, ze které koordinovala a dohlížela na marketingové aktivity této letecké společnosti.

CLEVERLANCE - Jan Píka

Na pozici Chief Solution Architect pro oblast telekomunikací ve společnosti Cleverlance nastoupil Jan Píka. Povede tým solution architektů a bude dohlížet na design a implementaci systémových řešení pro zákazníky Cleverlance v odvětví telekomunikací. Je profesionálem v oblasti systémové integrace a do firmy přišel z mezinárodní poradenské společnosti Accenture Central Europe, kde pracoval na pozici Senior Consultant. Pracoval pro řadu významných korporací v Česku i zahraničí. Absolvoval ČVUT v Praze, fakultu elektrotechnickou, obor telekomunikace. Studoval rovněž na americké Kansas State University.

OCHRANNÝ SVAZ AUTORSKÝ - Jana Bärová

Do funkce předsedkyně představenstva Ochranného svazu autorského pro práva k dílům hudebním (OSA) byla nově zvolena Jana Bärová. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, v OSA pracuje od října 2000. Věnovala se zejména licenční problematice se zaměřením na rozhlasové a televizní vysílání a užití v nových médiích. Počínaje rokem 2004 vedla odbor vysílacích práv.

ČESKÝ TELECOM - Michal Heřman

Dozorčí rada Českého Telecomu zvolila Michala Heřmana do funkce člena představenstva tohoto dominantního telekomunikačního operátora v Česku. Michal Heřman, generální ředitel a jednatel společnosti Eurotel Praha, tak obsadil doposud volné místo v představenstvu.

 

TV PRIMA - Zbyněk Merunka, Jitka Čvančarová

Novými moderátory populárního motoristického pořadu TV Prima Autosalon se stali Zbyněk Merunka a Jitka Čvančarová. Nahradili původní sestavu ve složení Petra Voláková a Petr Jagelka. Zbyněk Merunka je médii ostřílený veterán. Začínal v Českém rozhlase a postupně vystřídal televize Prima, ČT i Nova, ale i další média. Pro Jitku Čvančarovou je moderování novinkou. V současnosti působí zároveň na divadelních prknech v Brně a v Bratislavě. Do Autosalonu ji přivedla především vášeň pro automobily.

OSKAR - André Jérome

Dohled nad právem a dodržováním veškerých regulačních pravidel na telekomunikačním trhu u Oskara bude mít pod kontrolou právník André Jérome. Byl jmenován do nové funkce viceprezidenta pro právní a regulační záležitosti a stal se tak členem nejvyššího vedení. Do jeho působnosti spadá také oddělení nákupu. André Jérome nastoupil k Oskarovi v roce 2002 jako vedoucí právního oddělení odpovědný za veškeré právní a regulační záležitosti. Předtím se věnoval obchodnímu právu. Před příchodem do Oskara zastával různé vedoucí funkce v řadě předních kanadských telekomunikačních společnostech jako například Stentor, BC Tel nebo Telus Corp.

SYBASE SOFTWARE - Luboš Růta

Místní zastoupení společnosti Sybase, poskytovatele softwarové infrastruktury a integrace, restrukturalizovalo a posílilo obchodní tým. Do nové pozice Account Manager pro oblast telekomunikací nastoupil v lednu Luboš Růta. Před nástupem do společnosti Sybase Software působil na pozici Key Account Manager pro průmyslové firmy v Českém Telecomu, předtím jako obchodník a následně vedoucí obchodního oddělení společnosti Comp Net Systéme. Nyní podpoří zavedení nové produktové řady Unwired Enterprise. „Mým prioritním cílem je rozvoj projektů založených na produktech Sybase, především v telekomunikační sféře,“ uvedl Luboš Růta.

NESS - Adam Zvada

Novým Senior Business Development Managerem společnosti Ness ve střední a východní Evropě se stal Adam Zvada. Je zodpovědný za vybudování nového offshore střediska pro poskytování IT služeb ve střední a východní Evropě. Bude se podílet na aktivitách společnosti Ness v oblasti outsourcingu IT a akvizic v tomto regionu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít