Lidé a firmy

14. února 2005, 00:00 - Andrea Cerqueirová, Gabriela Říhová
14. února 2005, 00:00

BRITISH AIRWAYS - Anna Chmelíková Společnost British Airways oznámila změnu na nejvyšší pozici pro Českou a Slovenskou republiku. Novou Country Commercial manažerkou se stala Anna Chmelíková. Na této vedoucí pozici vystřídala dlouholetou ředitelku Michaelu Drahoňovskou, která odchází na mateřskou dovolenou.

BRITISH AIRWAYS - Anna Chmelíková

Společnost British Airways oznámila změnu na nejvyšší pozici pro Českou a Slovenskou republiku. Novou Country Commercial manažerkou se stala Anna Chmelíková. Na této vedoucí pozici vystřídala dlouholetou ředitelku Michaelu Drahoňovskou, která odchází na mateřskou dovolenou. Anna Chmelíková působí u společnosti British Airways od roku 2001. Na začátku kariéry nastoupila na pozici Marketing Executive pro Českou a Slovenskou republiku. Po dvou letech přešla na pozici Regional Marketing Executive, ze které koordinovala a dohlížela na marketingové aktivity této letecké společnosti.

CLEVERLANCE - Jan Píka

Na pozici Chief Solution Architect pro oblast telekomunikací ve společnosti Cleverlance nastoupil Jan Píka. Povede tým solution architektů a bude dohlížet na design a implementaci systémových řešení pro zákazníky Cleverlance v odvětví telekomunikací. Je profesionálem v oblasti systémové integrace a do firmy přišel z mezinárodní poradenské společnosti Accenture Central Europe, kde pracoval na pozici Senior Consultant. Pracoval pro řadu významných korporací v Česku i zahraničí. Absolvoval ČVUT v Praze, fakultu elektrotechnickou, obor telekomunikace. Studoval rovněž na americké Kansas State University.

OCHRANNÝ SVAZ AUTORSKÝ - Jana Bärová

Do funkce předsedkyně představenstva Ochranného svazu autorského pro práva k dílům hudebním (OSA) byla nově zvolena Jana Bärová. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity v Brně, v OSA pracuje od října 2000. Věnovala se zejména licenční problematice se zaměřením na rozhlasové a televizní vysílání a užití v nových médiích. Počínaje rokem 2004 vedla odbor vysílacích práv.

ČESKÝ TELECOM - Michal Heřman

Dozorčí rada Českého Telecomu zvolila Michala Heřmana do funkce člena představenstva tohoto dominantního telekomunikačního operátora v Česku. Michal Heřman, generální ředitel a jednatel společnosti Eurotel Praha, tak obsadil doposud volné místo v představenstvu.

 

TV PRIMA - Zbyněk Merunka, Jitka Čvančarová

Novými moderátory populárního motoristického pořadu TV Prima Autosalon se stali Zbyněk Merunka a Jitka Čvančarová. Nahradili původní sestavu ve složení Petra Voláková a Petr Jagelka. Zbyněk Merunka je médii ostřílený veterán. Začínal v Českém rozhlase a postupně vystřídal televize Prima, ČT i Nova, ale i další média. Pro Jitku Čvančarovou je moderování novinkou. V současnosti působí zároveň na divadelních prknech v Brně a v Bratislavě. Do Autosalonu ji přivedla především vášeň pro automobily.

OSKAR - André Jérome

Dohled nad právem a dodržováním veškerých regulačních pravidel na telekomunikačním trhu u Oskara bude mít pod kontrolou právník André Jérome. Byl jmenován do nové funkce viceprezidenta pro právní a regulační záležitosti a stal se tak členem nejvyššího vedení. Do jeho působnosti spadá také oddělení nákupu. André Jérome nastoupil k Oskarovi v roce 2002 jako vedoucí právního oddělení odpovědný za veškeré právní a regulační záležitosti. Předtím se věnoval obchodnímu právu. Před příchodem do Oskara zastával různé vedoucí funkce v řadě předních kanadských telekomunikačních společnostech jako například Stentor, BC Tel nebo Telus Corp.

SYBASE SOFTWARE - Luboš Růta

Místní zastoupení společnosti Sybase, poskytovatele softwarové infrastruktury a integrace, restrukturalizovalo a posílilo obchodní tým. Do nové pozice Account Manager pro oblast telekomunikací nastoupil v lednu Luboš Růta. Před nástupem do společnosti Sybase Software působil na pozici Key Account Manager pro průmyslové firmy v Českém Telecomu, předtím jako obchodník a následně vedoucí obchodního oddělení společnosti Comp Net Systéme. Nyní podpoří zavedení nové produktové řady Unwired Enterprise. „Mým prioritním cílem je rozvoj projektů založených na produktech Sybase, především v telekomunikační sféře,“ uvedl Luboš Růta.

NESS - Adam Zvada

Novým Senior Business Development Managerem společnosti Ness ve střední a východní Evropě se stal Adam Zvada. Je zodpovědný za vybudování nového offshore střediska pro poskytování IT služeb ve střední a východní Evropě. Bude se podílet na aktivitách společnosti Ness v oblasti outsourcingu IT a akvizic v tomto regionu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít