Lidé a firmy

06. února 2006, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ A GABRIELA ŘÍHOVÁ
06. února 2006, 00:00

ČEZ Tomáš Pleskač Novým členem představenstva ČEZ se stal Tomáš Pleskač. V představenstvu tak nahradil Radomíra Lašáka, který odešel do čela Českých aerolinií. Pleskač je absolventem Fakulty provozněekonomické Vysoké školy zemědělské Brno. Do ČEZ nastoupil po krátké praxi v Komerční bance.

ČEZ Tomáš Pleskač

Novým členem představenstva ČEZ se stal Tomáš Pleskač. V představenstvu tak nahradil Radomíra Lašáka, který odešel do čela Českých aerolinií. Pleskač je absolventem Fakulty provozněekonomické Vysoké školy zemědělské Brno. Do ČEZ nastoupil po krátké praxi v Komerční bance. V průběhu svého devítiletého působení v Jaderné elektrárně Dukovany byl od počátku ve funkci zástupce ředitele pro ekonomiku a obchod. Později působil v Severomoravské energetice jako místopředseda představenstva a finanční ředitel. Od května 2004 řídí integrační projekt Skupiny ČEZ Vize 2008 z pozice ředitele úseku pro integraci. Je členem několika dozorčích rad a představenstev dceřiných společností ČEZ.

CCA GROUP Kateřina Černá, Dana Würtherlová

Dosavadní zástupkyně ředitele obchodu Kateřina Černá byla jmenována ředitelkou obchodu společnosti CCA Group. K dalšímu povýšení došlo u Dany Würtherlové, která nově nastupuje na pozici zástupkyně ředitele marketingu. Černá nastoupila do firmy v červenci 2005 na pozici obchodníka. Posléze se stala zástupcem ředitele obchodu. Würtherlová pracuje ve společnosti od listopadu 2002. Nejprve jako konzultantka programu ERP, o rok později jako konzultantka programu ISAS vyvíjeného pro okresní soudy. V květnu 2005 složila testy, které vypsala firma pro získání nových manažerů. V listopadu 2005 přešla do marketingového oddělení.

HAVEL & HOLÁSEK Michael Mullen, Daniel Zejda

Advokátní kancelář Havel & Holásek, právní firma úzce spolupracující s poradenskou společností Deloitte v České republice, jmenovala nové partnery - Michaela Mullena (39) a Daniela Zejdu (30). Mullen dříve působil v mezinárodních právních firmách v Chicagu, Istanbulu a Bukurešti a pak v právní firmě White & Case v Praze. V rámci své praxe poskytoval poradenství zejména zahraničním investorům při akvizicích podílů na obchodních společnostech v Česku a zabýval se také řadou případů syndikovaných úvěrů a emisí cenných papíru na mezinárodních kapitálových trzích. Zejda vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a po ukončení studia nastoupil jako právník v mezinárodní advokátní kanceláři Burns Schwartz LLP.

SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST Johannes Holzleitner Ve vedení firmy Spar Česká obchodní společnost dochází k personální změně. Dosavadní člen vedení společnosti pro oblast nákupu Johannes Holzleitner nahradí Jana Pšeničku na pozici jednatele společnosti a zároveň bude zodpovědný za agendu v oblasti nákup a marketing. Holzleitner je absolventem školy podnikového hospodářství v Innsbrucku. Od února 1999 pracoval u Spar Österreich jako sortimentní manažer „mraženého zboží a convenience“. Česká správa sociálního zabezpečení

Luboš Vaněk Náměstkem ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) se stává Luboš Vaněk. Před jmenováním jej ústřední ředitel ČSSZ Jiří Hoidekr představil místopředsedovi vlády a ministru práce a sociálních věcí Zdeňku Škromachovi. Setkání se zúčastnil také dosavadní náměstek ústředního ředitele ČSSZ Jan Šrank, kterému ministr i ústřední ředitel poděkovali za odvedenou práci. Vaněk nastoupil do ČSSZ v roce 2003 na pozici vrchní ředitel úseku ústředního ředitele. Po transformaci ČSSZ, která v roce 2005 zavedla procesní řízení organizace, se stal vrchním ředitelem úseku ekonomicko-správního. Vaněk má za sebou dlouholetou manažerskou praxi v soukromém i státním sektoru. KIA MOTORS CZECH

Vít Pěkný Společnost Kia Motors Czech, výhradní dovozce vozů značky Kia do České republiky nově obsadila pozici generálního ředitele. Funkce se ujal Vít Pěkný, který nahradil dosavadního generálního ředitele Libora Šrámka. Pěkný dosud zastával manažerské pozice mimo jiné ve společnostech Auto Palace Group, Škoda Auto či Scania CZ Group. Nyní přebírá zodpovědnost za celkovou strategii značky Kia na českém trhu s cílem dále posílit její pozici a image. DEFEND GROUP

Dobromil Bartoš

Společnost Defend Group, výrobce a distributor zařízení značky Defend pro komplexní zabezpečení a ochranu automobilů, se rozhodla posílit své aktivity v oblasti vývozu. Exportním manažerem společnosti byl jmenován Dobromil Bartoš (32). Ten před nástupem do společnosti působil jako generální ředitel reklamní a marketingové agentury v Moskvě. Svou novou pozici považuje za příležitost pomoci vytvořit ze společnosti Defend Group jedničku v oblasti zabezpečení automobilů nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít