Lidé a firmy

06. února 2006, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ A GABRIELA ŘÍHOVÁ
06. února 2006, 00:00

ČEZ Tomáš Pleskač Novým členem představenstva ČEZ se stal Tomáš Pleskač. V představenstvu tak nahradil Radomíra Lašáka, který odešel do čela Českých aerolinií. Pleskač je absolventem Fakulty provozněekonomické Vysoké školy zemědělské Brno. Do ČEZ nastoupil po krátké praxi v Komerční bance.

ČEZ Tomáš Pleskač

Novým členem představenstva ČEZ se stal Tomáš Pleskač. V představenstvu tak nahradil Radomíra Lašáka, který odešel do čela Českých aerolinií. Pleskač je absolventem Fakulty provozněekonomické Vysoké školy zemědělské Brno. Do ČEZ nastoupil po krátké praxi v Komerční bance. V průběhu svého devítiletého působení v Jaderné elektrárně Dukovany byl od počátku ve funkci zástupce ředitele pro ekonomiku a obchod. Později působil v Severomoravské energetice jako místopředseda představenstva a finanční ředitel. Od května 2004 řídí integrační projekt Skupiny ČEZ Vize 2008 z pozice ředitele úseku pro integraci. Je členem několika dozorčích rad a představenstev dceřiných společností ČEZ.

CCA GROUP Kateřina Černá, Dana Würtherlová

Dosavadní zástupkyně ředitele obchodu Kateřina Černá byla jmenována ředitelkou obchodu společnosti CCA Group. K dalšímu povýšení došlo u Dany Würtherlové, která nově nastupuje na pozici zástupkyně ředitele marketingu. Černá nastoupila do firmy v červenci 2005 na pozici obchodníka. Posléze se stala zástupcem ředitele obchodu. Würtherlová pracuje ve společnosti od listopadu 2002. Nejprve jako konzultantka programu ERP, o rok později jako konzultantka programu ISAS vyvíjeného pro okresní soudy. V květnu 2005 složila testy, které vypsala firma pro získání nových manažerů. V listopadu 2005 přešla do marketingového oddělení.

HAVEL & HOLÁSEK Michael Mullen, Daniel Zejda

Advokátní kancelář Havel & Holásek, právní firma úzce spolupracující s poradenskou společností Deloitte v České republice, jmenovala nové partnery - Michaela Mullena (39) a Daniela Zejdu (30). Mullen dříve působil v mezinárodních právních firmách v Chicagu, Istanbulu a Bukurešti a pak v právní firmě White & Case v Praze. V rámci své praxe poskytoval poradenství zejména zahraničním investorům při akvizicích podílů na obchodních společnostech v Česku a zabýval se také řadou případů syndikovaných úvěrů a emisí cenných papíru na mezinárodních kapitálových trzích. Zejda vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a po ukončení studia nastoupil jako právník v mezinárodní advokátní kanceláři Burns Schwartz LLP.

SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST Johannes Holzleitner Ve vedení firmy Spar Česká obchodní společnost dochází k personální změně. Dosavadní člen vedení společnosti pro oblast nákupu Johannes Holzleitner nahradí Jana Pšeničku na pozici jednatele společnosti a zároveň bude zodpovědný za agendu v oblasti nákup a marketing. Holzleitner je absolventem školy podnikového hospodářství v Innsbrucku. Od února 1999 pracoval u Spar Österreich jako sortimentní manažer „mraženého zboží a convenience“. Česká správa sociálního zabezpečení

Luboš Vaněk Náměstkem ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) se stává Luboš Vaněk. Před jmenováním jej ústřední ředitel ČSSZ Jiří Hoidekr představil místopředsedovi vlády a ministru práce a sociálních věcí Zdeňku Škromachovi. Setkání se zúčastnil také dosavadní náměstek ústředního ředitele ČSSZ Jan Šrank, kterému ministr i ústřední ředitel poděkovali za odvedenou práci. Vaněk nastoupil do ČSSZ v roce 2003 na pozici vrchní ředitel úseku ústředního ředitele. Po transformaci ČSSZ, která v roce 2005 zavedla procesní řízení organizace, se stal vrchním ředitelem úseku ekonomicko-správního. Vaněk má za sebou dlouholetou manažerskou praxi v soukromém i státním sektoru. KIA MOTORS CZECH

Vít Pěkný Společnost Kia Motors Czech, výhradní dovozce vozů značky Kia do České republiky nově obsadila pozici generálního ředitele. Funkce se ujal Vít Pěkný, který nahradil dosavadního generálního ředitele Libora Šrámka. Pěkný dosud zastával manažerské pozice mimo jiné ve společnostech Auto Palace Group, Škoda Auto či Scania CZ Group. Nyní přebírá zodpovědnost za celkovou strategii značky Kia na českém trhu s cílem dále posílit její pozici a image. DEFEND GROUP

Dobromil Bartoš

Společnost Defend Group, výrobce a distributor zařízení značky Defend pro komplexní zabezpečení a ochranu automobilů, se rozhodla posílit své aktivity v oblasti vývozu. Exportním manažerem společnosti byl jmenován Dobromil Bartoš (32). Ten před nástupem do společnosti působil jako generální ředitel reklamní a marketingové agentury v Moskvě. Svou novou pozici považuje za příležitost pomoci vytvořit ze společnosti Defend Group jedničku v oblasti zabezpečení automobilů nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít