Lidé a firmy

16. srpna 2004, 00:00 - admin
16. srpna 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti. KOBLIC ŠÉFEM BURZY Petr Koblic nastoupí do funkce šéfa pražské burzy 1. září. Minulý týden dostal svolení od státního regulačního orgánu, kterým je v jeho případě Komise pro cenné papíry.

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

KOBLIC ŠÉFEM BURZY

Petr Koblic nastoupí do funkce šéfa pražské burzy 1. září. Minulý týden dostal svolení od státního regulačního orgánu, kterým je v jeho případě Komise pro cenné papíry. Výběrová komise zkoumala především důvěryhodnost a odbornou způsobilost kandidáta. Petr Koblic (33) přichází z HBV Bank a dále bude zasedat v představenstvu dceřinné firmy Univyc. Jeho předchůce v burzovní funkci Pavel Hollmann se po bezpečnostní prověrce stane předsedou prezidia Komise pro cenné papíry.

(čtk, kt)

POJIŠŤOVNA ČESKÉ SPOŘITELNY

Nová posila vedení

Na pozici ředitele externích sítí přišel od začátku srpna letošního roku Daniel Hindls. Do jeho péče patří vše, co souvisí s externími obchodními partnery. Do Pojišťovny ČS přišel z finanční instituce Credit Suisse Life & Pensions. Z pozice manažera pro klíčové partnery, kterou zastával od prosince 1999, se propracoval na zástupce ředitele úseku externích kanálů. Předtím krátce působil v oblasti automobilismu. V současnosti studuje na VŠFS obor pojišťovnictví.

(dr)

SUN MICROSYSTEMS CZECH

Změna ve vedení společnosti

Novým generálním ředitelem české pobočky Sun Microsystems se stal Zdeněk Pilz. V různých pozicích ve společnosti působí přes šest let. Po absolvování Strojní fakulty ČVUT získával Pilz obchodní zkušenosti především ve školící a konzultační divizi společnosti Software602 nebo jako obchodní manažer pro státní správu ve společnosti IBM. „Ve své nové roli chci klást důraz na porozumění potřebám zákazníků na všech úrovních naší společnosti,“ komentoval své jmenování Pilz.

(gř)

 

J&T BANKA

Nový generální ředitel

V souvislosti se změnou struktury J&T Banky nastupuje k začátku srpna Ivo Květoň (34) na pozici generálního ředitele. Bude odpovědný za veškeré aktivity spojené s bankovní činností na území ČR. Jeho hlavní prioritou je posílení postavení J&T v oblasti privátního bankovnictví. V dohledné době bude Květoň jmenován také do představenstva. Ivo Květoň absolvoval Ekonomickou fakultu v Ostravě. Profesní zkušenosti získal především v Komerční bance a Všeobecné úvěrové bance.

(gř)

CZECHINVEST

Nový generální ředitel

Řízením agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest pověřil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban Radomila Nováka. Dosavadní náměstek pro operativní řízení CzechInvestu přebírá vedení agentury po Martinu Jahnovi. V letech 1994 až 1996 působil jako projektový manažer ve společnosti Terinvest. Do CzechInvestu nastoupil jako projektový manažer v roce 1996. O dva roky později zodpovídal za národní systém investičních pobídek. Na jeho základě byl v roce 2000 přijat nový zákon o investičních pobídkách. (dr)

PRICE WATERHOUSECOOPERS

Ředitel pro telekomunikace

Tomáš Kuča (34) jmenován ředitelem v oddělení Poradenských služeb pro Česko a střední a východní Evropu. Zabývat se bude zefektivňováním řízení podniků a zvyšováním jejich výkonnosti a ziskovosti v odvětví telekomunikací. „Chtěl bych aby naši klienti měli co největší užitek ze zkušeností, které jsme získali na telekomunikačních projektech v Evropě a na celém světě“ říká Kuča. Ve společnosti pracuje od roku 1994 (tehdy Cooper Lybrand). V letech 1999 až 2001 pracoval na telekomunikačních projektech v Kanadě a v karibské oblasti. Vystudoval Podnikatelskou fakultu Vysokého učení technického v Brně. (gř)

ČASOPIS SNOW

Staronový vydavatel časopisu

Snow Český lyžařský časopis Snow má nového vydavatele. Dosavadní jednotliví majitelé se sdružili do firmy Snow Press, jednatelem se stal šéfredaktor Petr Socha, který zároveň zůstává i ve své původní funkci. „Personální obsazení redakce i grafického studia zůstává nezměněné,“ říká šéfredaktor Socha. (kt)

 

UNILEVER Nový finanční ředitel

Finančním ředitelem české pobočky společnosti Unilever se stal ood srpna Luděk Janoušek (30). Na pozici vystřídal Pedra Simese, který se vrací v rámci Unileveru do rodného Portugalska. Luděk Janoušek v Unileveru pracuje od roku 1998. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Už za studií získal první pracovní zkušenosti jako finanční účetní a kontrolor u firem zabývajících se dovozem potravin do ČR.

Unilever je jedním z nejvýznamnějších výrobců spotřebního zboží v České republice a třetí největší potravinářskou společnost na světě. Specializuje se na výrobu rostlinných tuků, majonéz, instantních výrobků, mýdel, kosmetiky a čistících prostředků.

(gř)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás…
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Technologie
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít