Lidé a firmy

16. srpna 2004, 00:00 - admin
16. srpna 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti. KOBLIC ŠÉFEM BURZY Petr Koblic nastoupí do funkce šéfa pražské burzy 1. září. Minulý týden dostal svolení od státního regulačního orgánu, kterým je v jeho případě Komise pro cenné papíry.

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

KOBLIC ŠÉFEM BURZY

Petr Koblic nastoupí do funkce šéfa pražské burzy 1. září. Minulý týden dostal svolení od státního regulačního orgánu, kterým je v jeho případě Komise pro cenné papíry. Výběrová komise zkoumala především důvěryhodnost a odbornou způsobilost kandidáta. Petr Koblic (33) přichází z HBV Bank a dále bude zasedat v představenstvu dceřinné firmy Univyc. Jeho předchůce v burzovní funkci Pavel Hollmann se po bezpečnostní prověrce stane předsedou prezidia Komise pro cenné papíry.

(čtk, kt)

POJIŠŤOVNA ČESKÉ SPOŘITELNY

Nová posila vedení

Na pozici ředitele externích sítí přišel od začátku srpna letošního roku Daniel Hindls. Do jeho péče patří vše, co souvisí s externími obchodními partnery. Do Pojišťovny ČS přišel z finanční instituce Credit Suisse Life & Pensions. Z pozice manažera pro klíčové partnery, kterou zastával od prosince 1999, se propracoval na zástupce ředitele úseku externích kanálů. Předtím krátce působil v oblasti automobilismu. V současnosti studuje na VŠFS obor pojišťovnictví.

(dr)

SUN MICROSYSTEMS CZECH

Změna ve vedení společnosti

Novým generálním ředitelem české pobočky Sun Microsystems se stal Zdeněk Pilz. V různých pozicích ve společnosti působí přes šest let. Po absolvování Strojní fakulty ČVUT získával Pilz obchodní zkušenosti především ve školící a konzultační divizi společnosti Software602 nebo jako obchodní manažer pro státní správu ve společnosti IBM. „Ve své nové roli chci klást důraz na porozumění potřebám zákazníků na všech úrovních naší společnosti,“ komentoval své jmenování Pilz.

(gř)

 

J&T BANKA

Nový generální ředitel

V souvislosti se změnou struktury J&T Banky nastupuje k začátku srpna Ivo Květoň (34) na pozici generálního ředitele. Bude odpovědný za veškeré aktivity spojené s bankovní činností na území ČR. Jeho hlavní prioritou je posílení postavení J&T v oblasti privátního bankovnictví. V dohledné době bude Květoň jmenován také do představenstva. Ivo Květoň absolvoval Ekonomickou fakultu v Ostravě. Profesní zkušenosti získal především v Komerční bance a Všeobecné úvěrové bance.

(gř)

CZECHINVEST

Nový generální ředitel

Řízením agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest pověřil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban Radomila Nováka. Dosavadní náměstek pro operativní řízení CzechInvestu přebírá vedení agentury po Martinu Jahnovi. V letech 1994 až 1996 působil jako projektový manažer ve společnosti Terinvest. Do CzechInvestu nastoupil jako projektový manažer v roce 1996. O dva roky později zodpovídal za národní systém investičních pobídek. Na jeho základě byl v roce 2000 přijat nový zákon o investičních pobídkách. (dr)

PRICE WATERHOUSECOOPERS

Ředitel pro telekomunikace

Tomáš Kuča (34) jmenován ředitelem v oddělení Poradenských služeb pro Česko a střední a východní Evropu. Zabývat se bude zefektivňováním řízení podniků a zvyšováním jejich výkonnosti a ziskovosti v odvětví telekomunikací. „Chtěl bych aby naši klienti měli co největší užitek ze zkušeností, které jsme získali na telekomunikačních projektech v Evropě a na celém světě“ říká Kuča. Ve společnosti pracuje od roku 1994 (tehdy Cooper Lybrand). V letech 1999 až 2001 pracoval na telekomunikačních projektech v Kanadě a v karibské oblasti. Vystudoval Podnikatelskou fakultu Vysokého učení technického v Brně. (gř)

ČASOPIS SNOW

Staronový vydavatel časopisu

Snow Český lyžařský časopis Snow má nového vydavatele. Dosavadní jednotliví majitelé se sdružili do firmy Snow Press, jednatelem se stal šéfredaktor Petr Socha, který zároveň zůstává i ve své původní funkci. „Personální obsazení redakce i grafického studia zůstává nezměněné,“ říká šéfredaktor Socha. (kt)

 

UNILEVER Nový finanční ředitel

Finančním ředitelem české pobočky společnosti Unilever se stal ood srpna Luděk Janoušek (30). Na pozici vystřídal Pedra Simese, který se vrací v rámci Unileveru do rodného Portugalska. Luděk Janoušek v Unileveru pracuje od roku 1998. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Už za studií získal první pracovní zkušenosti jako finanční účetní a kontrolor u firem zabývajících se dovozem potravin do ČR.

Unilever je jedním z nejvýznamnějších výrobců spotřebního zboží v České republice a třetí největší potravinářskou společnost na světě. Specializuje se na výrobu rostlinných tuků, majonéz, instantních výrobků, mýdel, kosmetiky a čistících prostředků.

(gř)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít