Lidé a firmy

25. dubna 2005, 00:00 - ANDREA CERQUEIROVÁ A GABRIELA ŘÍHOVÁ
25. dubna 2005, 00:00

SYNER Martin Borovička Novým generálním ředitelem společnosti Syner, sídlící v Liberci, se v polovině dubna stal Martin Borovička (39). Po zkušenostech v různých pozicích v nadnárodní společnosti Lafarge Group působil v letech 2001 až 2004 jako generální ředitel akciových společností Paramo Pardubice, Synthesia a Aliachem.

SYNER Martin Borovička

Novým generálním ředitelem společnosti Syner, sídlící v Liberci, se v polovině dubna stal Martin Borovička (39). Po zkušenostech v různých pozicích v nadnárodní společnosti Lafarge Group působil v letech 2001 až 2004 jako generální ředitel akciových společností Paramo Pardubice, Synthesia a Aliachem. Borovička absolvoval stavební fakultu na ČVÚT Praha. Syner je česká firma vlastněná dvěma společníky, na trhu působí čtrnáct let a vloni dosáhla obratu 2,5 miliardy korun. Kromě stavebnictví se angažuje například na poli developerství. Funkci generálního ředitele zřizuje společnost poprvé s cílem efektivnějšího využití svého rostoucího potenciálu.

NESS CEE Pavel Juřík

Ředitelem divize Finance společnosti Ness ve střední a východní Evropě byl jmenován Pavel Juřík. Jeho hlavním úkolem bude konsolidovat činnost divize a dále rozvíjet obchodní aktivity Ness v bankovním a pojišťovacím sektoru v Česku a dalších zemích. Do společnosti nastoupil v roce 2003. Nejprve pracoval v oblasti projektového řízení, poté jako account manager v divizi Finance. Předtím působil ve Státní bance československé, Komerční bance, Bank Austria Creditanstalt a francouzské společnosti Bull. Deset let řídil Sdružení pro bankovní karty. Je uznávaným odborníkem na bankovní systémy a problematiku platebních karet. Je činný i publicisticky (články, knihy, přednášky). Společnost Ness Technologies je globálním dodavatelem služeb a kompletních řešení v oblasti IT, která zákazníkům pomáhají zvyšovat konkurenceschopnost a efektivitu.

HAMÉ Marek Moudrý Pozici finančního ředitele ve společnosti Hamé získal Marek Moudrý (33). Působení českého manažera ve vedení daňového oddělení společnosti Deloitte v České republice a jeho zkušenosti z práce pro české i zahraniční klienty jsou výborným předpokladem pro řízení expanze na východních trzích společnosti Hamé. Moudrý studoval na VŠE v Praze a právnické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1996 byl zaměstnancem a posléze partnerem společnosti Deloitte, kde byl zodpovědný za koordinaci daňového poradenství pro finanční instituce ve střední Evropě. DELOITTE ELBONA

Jarmila Škvrnová Bývalá ředitelka odboru poradců českého premiéra Jarmila Škvrnová se stala předsedkyní dozorčí rady nové dceřiné společnosti Deloitte Elbona, která poskytuje služby business process outsourcing, audit a zpracování projektů ze strukturálních fondů Evropské unie. Škvrnová odpovídá za business development. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V roce 1993 podnítila vznik prvního penzijního fondu v Česku a vedla projektový tým k založení Revírní bratrské pokladny. Od roku 1993 vykonávala funkci ředitelky penzijního fondu, šest let vykonávala funkci vicepresidentky Asociace penzijních fondů ČR. Před nástupem na Úřad vlády pracovala rok jako náměstkyně ministra práce a sociálních věcí. V roce 2002 založila Nadační fond Tvořivý život s podporou projektů zvýšení zaměstnanosti a projektů k vyšší kvalitě života seniorů. LINDAB

Jan Šimsa

Na nově vytvořenou pozici Business Area Managera nastoupil Jan Šimsa (38). Ve společnosti Lindab je zodpovědný za úspěšný rozvoj poboček ve střední a východní Evropě. Jeho primárním úkolem je ziskovost a zvyšování podílu na jednotlivých trzích v Česku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Do loňského roku působil Šimsa ve společnosti Deceuninck v pozici obchodního a technického ředitele. Vystudoval VŠE a VŠFS v Praze, City University, Seattle USA a MBA obor general management.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít