Lidé a firmy

11. dubna 2005, 00:00 - Andrea Cerqueirová a Gabriel Říhová
11. dubna 2005, 00:00

CONTACTEL Peter Rafn Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP.

CONTACTEL Peter Rafn

Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP. Zkušenosti získal v Belgii, Německu, Polsku a rovněž na českém telekomunikačním trhu, neboť v letech 2001-2003 byl předsedou dozorčí rady Contactelu.

EUROTEL Stanislav Kůra

Na pozici ředitele pro širokopásmové služby společnosti Eurotel Praha nastoupil Stanislav Kůra (36). Před nástupem do Eurotelu pracoval v managementu společnosti McKinsey & Company v Praze a v kalifornském Silicon Valley. Má rozsáhlé zkušenosti v oboru telekomunikací a IT. Mezi další společnosti, v nichž Stanislav Kůra působil, patří Unisys v Londýně a Praze nebo Idom ze skupiny Deloitte & Touche. Kůra je absolventem stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně, získal titul MBA při London Business School a studoval řízení projektů na Cranfield Institute of Technology.

ČESKÁ SPOŘITELNA Štěpán Mikolášek

Ředitelem úseku Investment Management v Investiční společnosti České spořitelny se stal Štěpán Mikolášek (28). Tento úsek vznikl sloučením stávajících úseků akciových fondů a dluhopisových fondů. Mikolášek dosud působil v Investiční společnosti České spořitelny, která má pod správou již více než 60 miliard korun, jako ředitel úseku dluhopisových fondů. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Chartered Financial Analyst (CFA). Od roku 2004 je členem organizace CFA Institute.

SKUPINA LAGARDERE Kateřina Fričová

Čtyřleté působení ve skupině Lagardere ukončí v dubnu Kateřina Fričová. „Mrzí nás to,“ prohlásil prezident společností Frekvence 1, Evropa 2 a Regie Radio Music Michel Fleischmann. „Důvody Kateřiny Fričové ale chápeme a respektujeme. Rozhodla se opustit skupinu Lagardere, aby se mohla pustit do osobních projektů.“ I podle Kateřiny Fričové to byly dobré roky, naplněné velkými změnami. „Hodně jsem se při nich naučila a jsem ráda, že se mi podařilo splnit zadání, se kterým jsem do firmy přišla,“ dodává Fričová.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít