Lidé a firmy

11. dubna 2005, 00:00 - Andrea Cerqueirová a Gabriel Říhová
11. dubna 2005, 00:00

CONTACTEL Peter Rafn Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP.

CONTACTEL Peter Rafn

Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP. Zkušenosti získal v Belgii, Německu, Polsku a rovněž na českém telekomunikačním trhu, neboť v letech 2001-2003 byl předsedou dozorčí rady Contactelu.

EUROTEL Stanislav Kůra

Na pozici ředitele pro širokopásmové služby společnosti Eurotel Praha nastoupil Stanislav Kůra (36). Před nástupem do Eurotelu pracoval v managementu společnosti McKinsey & Company v Praze a v kalifornském Silicon Valley. Má rozsáhlé zkušenosti v oboru telekomunikací a IT. Mezi další společnosti, v nichž Stanislav Kůra působil, patří Unisys v Londýně a Praze nebo Idom ze skupiny Deloitte & Touche. Kůra je absolventem stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně, získal titul MBA při London Business School a studoval řízení projektů na Cranfield Institute of Technology.

ČESKÁ SPOŘITELNA Štěpán Mikolášek

Ředitelem úseku Investment Management v Investiční společnosti České spořitelny se stal Štěpán Mikolášek (28). Tento úsek vznikl sloučením stávajících úseků akciových fondů a dluhopisových fondů. Mikolášek dosud působil v Investiční společnosti České spořitelny, která má pod správou již více než 60 miliard korun, jako ředitel úseku dluhopisových fondů. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Chartered Financial Analyst (CFA). Od roku 2004 je členem organizace CFA Institute.

SKUPINA LAGARDERE Kateřina Fričová

Čtyřleté působení ve skupině Lagardere ukončí v dubnu Kateřina Fričová. „Mrzí nás to,“ prohlásil prezident společností Frekvence 1, Evropa 2 a Regie Radio Music Michel Fleischmann. „Důvody Kateřiny Fričové ale chápeme a respektujeme. Rozhodla se opustit skupinu Lagardere, aby se mohla pustit do osobních projektů.“ I podle Kateřiny Fričové to byly dobré roky, naplněné velkými změnami. „Hodně jsem se při nich naučila a jsem ráda, že se mi podařilo splnit zadání, se kterým jsem do firmy přišla,“ dodává Fričová.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí…
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Technologie
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít