Lidé a firmy

11. dubna 2005, 00:00 - Andrea Cerqueirová a Gabriel Říhová
11. dubna 2005, 00:00

CONTACTEL Peter Rafn Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP.

CONTACTEL Peter Rafn

Contactel, poskytovatel telekomunikačních služeb a řešení, jmenoval novým generálním ředitelem Petera Rafna (36). Ten dosud působil v Dánsku na pozici vicepresidenta a člena vedení Business Division TDC, kde pracoval na transformaci z prostředí tradiční telefonie na komunikaci založené na IP. Zkušenosti získal v Belgii, Německu, Polsku a rovněž na českém telekomunikačním trhu, neboť v letech 2001-2003 byl předsedou dozorčí rady Contactelu.

EUROTEL Stanislav Kůra

Na pozici ředitele pro širokopásmové služby společnosti Eurotel Praha nastoupil Stanislav Kůra (36). Před nástupem do Eurotelu pracoval v managementu společnosti McKinsey & Company v Praze a v kalifornském Silicon Valley. Má rozsáhlé zkušenosti v oboru telekomunikací a IT. Mezi další společnosti, v nichž Stanislav Kůra působil, patří Unisys v Londýně a Praze nebo Idom ze skupiny Deloitte & Touche. Kůra je absolventem stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně, získal titul MBA při London Business School a studoval řízení projektů na Cranfield Institute of Technology.

ČESKÁ SPOŘITELNA Štěpán Mikolášek

Ředitelem úseku Investment Management v Investiční společnosti České spořitelny se stal Štěpán Mikolášek (28). Tento úsek vznikl sloučením stávajících úseků akciových fondů a dluhopisových fondů. Mikolášek dosud působil v Investiční společnosti České spořitelny, která má pod správou již více než 60 miliard korun, jako ředitel úseku dluhopisových fondů. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Chartered Financial Analyst (CFA). Od roku 2004 je členem organizace CFA Institute.

SKUPINA LAGARDERE Kateřina Fričová

Čtyřleté působení ve skupině Lagardere ukončí v dubnu Kateřina Fričová. „Mrzí nás to,“ prohlásil prezident společností Frekvence 1, Evropa 2 a Regie Radio Music Michel Fleischmann. „Důvody Kateřiny Fričové ale chápeme a respektujeme. Rozhodla se opustit skupinu Lagardere, aby se mohla pustit do osobních projektů.“ I podle Kateřiny Fričové to byly dobré roky, naplněné velkými změnami. „Hodně jsem se při nich naučila a jsem ráda, že se mi podařilo splnit zadání, se kterým jsem do firmy přišla,“ dodává Fričová.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít