Lidé a firmy

11. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
11. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

ČECHOFRACHT

Roman Vokálek

Personálním ředitelem České spedičně-logistické společnosti Čechofracht se stal Roman Vokálek (40 let). Hlavním úkolem Vokálka bude strategické řízení personální oblasti a další rozvoj firmy. Naposledy Vokálek působil v konzultantské společnosti Deloitte & Touche na pozici manažera. Zkušenosti v oblasti řízení lidských zdrojů získal během pětiletého působení ve společnosti Jan Becher. V předchozích zaměstnáních prošel různými manažerskými posty ve společnostech Pepsi Cola International a Procter & Gamble. Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze.

VOLKSWAGEN

David Liška

Divizi Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group povede David Liška (33). Liška dosud ve společnosti IVG pracoval jakou vedoucí Divize Audi. V čele tuzemského týmu Volkswagen tak vystřídal Manfreda Aschenbrennera, jenž byl pověřen jinými úkoly v rámci IVG. V roce1994 nastoupil do společnosti Škoda Auto, v jejímž rámci začal v roce 1996 pracovat v oddělení produktového marketingu Volkswagen/Audi. V dubnu roku 1998 pokračoval v její Divizi Audi, jejíž se stal v listopadu 2001 vedoucím. V této funkci jej nyní nahradil Petr Neústupný (30).

VÚB BANKA

Ivan Duda

Do vedení české pobočky slovenské VÚB banky byl počátkem září jmenován Ivan Duda . K jeho základním cílům patří především implementace nové obchodní strategie banky v České republice. Duda vystudoval kybernetiku na ČVUT. V bankovnictví pracuje od roku 1993, od roku 2000 působil na Slovensku nejprve jako předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Bratislava, následně na několika restrukturalizačních projektech v rámci VÚB, naposledy v pozici předsedy představenstva a generálního ředitele stavební spořitelny VÚB-Wüstenrot.

 

HENKEL ČR

Sabine Schauerová

Komunikaci v Evropě přebírá Sabine Schauerová . Stane se manažerkou korporátní komunikace regionů Evropa, střední východ, Afrika (tzv. země EMEA) a střední a východní Evropa (CEE). Pro společnost pracuje již čtyři roky. Jako manažerka komunikace regionů EMEA a CEE má pracovat především mimo vídeňskou kancelář společnosti Henkel - bude cestovat a podporovat rozvoj komunikace v jí svěřených zemích. Přemístěním regionů CEE a EMEA učinila společnost Henkel další krok ve vývoji struktury globální a efektivní korporátní komunikace.

CzechTrade

**Jitka Hanzlíčková

Novou generální ředitelkou CzechTrade se 1. října stala Jitka Hanzlíčková (27), která byla pověřena řízením agentury po odchodu Martina Tlapy. Hanzlíčková působí v CzechTrade od roku 2000. Měla na starosti přípravu programů agentury na čerpání prostředků z fondů EU a finančních dotací exportujícím firmám. Vloni se stala vrchní ředitelkou a zástupkyní generálního ředitele agentury. V roce 2000 dokončila Vysokou školu ekonomickou, obor finanční řízení podniku. Absolvovala studium oboru řízení podniku na Galilee Collega v Izraeli.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje…
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Nové BMW M5 s pohonem xDrive prozrazeno. Oficiálně se představí brzy
Technologie
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Xbox One X bude stát 13 500 Kč. Do obchodů půjde i limitovaná edice Scorpio
Až přijdou těžaři. Zásoby lithia v Krušných horách jsou velké, ruda ale není vydatná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít