Lidé a firmy

11. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
11. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

ČECHOFRACHT

Roman Vokálek

Personálním ředitelem České spedičně-logistické společnosti Čechofracht se stal Roman Vokálek (40 let). Hlavním úkolem Vokálka bude strategické řízení personální oblasti a další rozvoj firmy. Naposledy Vokálek působil v konzultantské společnosti Deloitte & Touche na pozici manažera. Zkušenosti v oblasti řízení lidských zdrojů získal během pětiletého působení ve společnosti Jan Becher. V předchozích zaměstnáních prošel různými manažerskými posty ve společnostech Pepsi Cola International a Procter & Gamble. Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze.

VOLKSWAGEN

David Liška

Divizi Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group povede David Liška (33). Liška dosud ve společnosti IVG pracoval jakou vedoucí Divize Audi. V čele tuzemského týmu Volkswagen tak vystřídal Manfreda Aschenbrennera, jenž byl pověřen jinými úkoly v rámci IVG. V roce1994 nastoupil do společnosti Škoda Auto, v jejímž rámci začal v roce 1996 pracovat v oddělení produktového marketingu Volkswagen/Audi. V dubnu roku 1998 pokračoval v její Divizi Audi, jejíž se stal v listopadu 2001 vedoucím. V této funkci jej nyní nahradil Petr Neústupný (30).

VÚB BANKA

Ivan Duda

Do vedení české pobočky slovenské VÚB banky byl počátkem září jmenován Ivan Duda . K jeho základním cílům patří především implementace nové obchodní strategie banky v České republice. Duda vystudoval kybernetiku na ČVUT. V bankovnictví pracuje od roku 1993, od roku 2000 působil na Slovensku nejprve jako předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Bratislava, následně na několika restrukturalizačních projektech v rámci VÚB, naposledy v pozici předsedy představenstva a generálního ředitele stavební spořitelny VÚB-Wüstenrot.

 

HENKEL ČR

Sabine Schauerová

Komunikaci v Evropě přebírá Sabine Schauerová . Stane se manažerkou korporátní komunikace regionů Evropa, střední východ, Afrika (tzv. země EMEA) a střední a východní Evropa (CEE). Pro společnost pracuje již čtyři roky. Jako manažerka komunikace regionů EMEA a CEE má pracovat především mimo vídeňskou kancelář společnosti Henkel - bude cestovat a podporovat rozvoj komunikace v jí svěřených zemích. Přemístěním regionů CEE a EMEA učinila společnost Henkel další krok ve vývoji struktury globální a efektivní korporátní komunikace.

CzechTrade

**Jitka Hanzlíčková

Novou generální ředitelkou CzechTrade se 1. října stala Jitka Hanzlíčková (27), která byla pověřena řízením agentury po odchodu Martina Tlapy. Hanzlíčková působí v CzechTrade od roku 2000. Měla na starosti přípravu programů agentury na čerpání prostředků z fondů EU a finančních dotací exportujícím firmám. Vloni se stala vrchní ředitelkou a zástupkyní generálního ředitele agentury. V roce 2000 dokončila Vysokou školu ekonomickou, obor finanční řízení podniku. Absolvovala studium oboru řízení podniku na Galilee Collega v Izraeli.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít