Lidé a firmy

13. září 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
13. září 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

CZECHINVEST Bohuslav Frelich

Zahraniční zastoupení agentury CzechInvest v Chicagu povede Bohuslav Frelich. Po pěti letech v této pozici střídá dosavadní ředitelku kanceláře Hanu Lasslerovou, která z CzechInvestu odchází. Frelich do CzechInvestu nastoupil v roce 2001 na oddělení investičních projektů. Od roku 2002 vedl oddělení vyspělých technologií a inovací. CzechInvest má své zastoupení také v kalifornském Silicon Valley. Pracovníci obou kanceláří se soustředí na vyhledávání potenciálních investorů z oblasti vyspělého průmyslu a moderních technologií - např. strojírenství, letecký a automobilový průmysl.

 

RENAULT ČR Jean-Pierre Ripoll

Generálním ředitelem společnosti Renault Česká republika se na počátku září stal Jean-Pierre Ripoll. V této funkci vystřídal Philippe Corneta, který odchází řídit aktivity Renaultu do Afriky. Ripoll se narodil v roce 1948 a ve službách francouzské automobilky působí 31 let. Jeho poslední štací bylo Slovinsko, kde působil od 1. června 2002 jako generální ředitel společnosti Renault Slovinsko. Jeho cílem v České republice je prý posílit postavení značky Renault mezi nejlepšími dovozci automobilů.

VÝCHODOČESKÁ ENERGETIKA Pavel Filipi

Východočeská energetika (člen skupiny ČEZ) pověřila řízením společnosti Pavla Filipiho (51). Ve vedení společnosti vystřídal dosavadního generálního ředitele Františka Šůchu, který byl jmenován generálním ředitelem společnosti ČEZData. Filipi s účinností od září zastává funkci ředitele společnosti a zároveň funkci technického ředitele. Filipi. Ve Východočeské energetice působí již od roku 1982. Absolvoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze. V roce 1990 ukončil tříleté postgraduální studium systémového řízení v energetice.

ČEZ ZÁKAZNICKÉ SLUŽBY Igor Šmucr

S koncem srpna odešel Igor Šmucr z pozice ředitele úseku Obchod Západočeské energetiky a stal se jednatelem a generálním ředitelem nově vzniklé společnosti ČEZ Zákaznické služby. Tato firma je stoprocentní dceřinou společností ČEZ, která postupně převezme veškeré aktivity skupiny týkající se zákaznických služeb. Šmucr působil v ZČE v různých pozicích od roku 1990. Ve vrcholovém vedení je od roku 1998, kdy se stal i členem představenstva. Dále je předsedou dozorčí rady společnosti Enerfin a EN-DATA.

SAP ČR Lubomír Paprčka

Společnost SAP ČR, dodávající podnikové informační systémy, má novou posilu pro oblast obchodních aktivit v oblasti malých a středně velkých podniků (SMB). Stal se jím Lubomír Paprčka (42). V letech 1993-1994 působil ve společnosti Scala. Do SAPu přišel z firmy SoftCell ČR, kde zastával pozici obchodního konzultanta. Absolvoval České vysoké učení technické v Praze. Produkt SAP Business One, jímž se bude zabývat a jehož ohlášení je plánováno na druhou polovinu roku 2004 bude sloužit k podpoře podnikání především malých a středně velkých firem.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s…
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Technologie
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Objevily se těžní verze Radeonů Polaris. Na trh se vrací RX 470, někdy i s výstupy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít