Lidé a firmy

19. června 2006, 00:00 - Rubriku připravila Renata Bartošková<br />
19. června 2006, 00:00

ŠKODA ELECTRIC Jaromír Šilhánek Šestatřicetiletý Jaromír Šilhánek nastoupil do funkce generálního ředitele Škody Electric, jediného výrobce trolejbusů v Česku. Dosavadní ředitel dceřiné firmy Škody Holding Václav Svoboda odchází do důchodu. Šilhánek je od roku 2003 finančním ředitelem a jednatelem Škody Electric.

ŠKODA ELECTRIC Jaromír Šilhánek

Šestatřicetiletý Jaromír Šilhánek nastoupil do funkce generálního ředitele Škody Electric, jediného výrobce trolejbusů v Česku. Dosavadní ředitel dceřiné firmy Škody Holding Václav Svoboda odchází do důchodu. Šilhánek je od roku 2003 finančním ředitelem a jednatelem Škody Electric. Předchozích sedm let pracoval jako asistent ředitele pro finance a plánování u plzeňského výrobce televizorů Panasonic.

NIZOZEMSKÁ OBCHODNÍ KOMORA

Dirk Kroonen

Prezidentem Nizozemské obchodní komory v Praze se stal Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice. V této funkci vystřídal dosavadního předsedu představenstva a generálního ředitele společnosti Shell Czech Republic Pavla Šenycha. Posláním Nizozemské obchodní komory v Praze je podporovat obchodní a ostatní vztahy mezi Českou republikou a Nizozemím. Komora navíc chrání zájmy svých členů ve všech sférách jejich činností.

GTS CENTRAL EUROPEAN HOLDING

Stuart Evers

Do nadnárodní telekomunikační skupiny GTS Central European Holding (GTS CEH), jejíž součástí je i český celonárodní operátor GTS Novera, nastoupil Stuart Avers z Irska. Jako ředitel pro mezinárodní obchod je zodpovědný za posilování pozice skupiny GTS CEH na středoevropském telekomunikačním trhu. Působit bude v pražské kanceláři GTS Novera. V oblasti telekomunikací pracuje Evers již déle než deset let.

APPLE CZ

Jason King

Novým obchodním ředitelem pro české zastoupení společnosti Apple byl jmenován Jason King. Jeho hlavním úkolem bude řízení prodejního týmu Apple CZ s cílem upevnit pozici společnosti Apple v Česku. King má za sebou třináct let práce v softwarových a telekomunikačních společnostech. Působil v řadě zemí, mimo jiné v Kanadě, Velké Británii či Skandinávii. Poslední tři roky pracoval ve společnosti Oskar/Vodafone v České republice jako Sales Director.

Mohlo by vás zajímat

  • Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

Hry pro příležitostné hráče