Lidé a firmy

03. srpna 2004, 00:00 - admin
03. srpna 2004, 00:00

EUROTELOBMĚNA DOZORČÍ RADYDozorčí rada Eurotelu, s.r.o. jmenovala Jiřího Hurycha a Martina Kováře novými členy.

EUROTEL

OBMĚNA DOZORČÍ RADY

Dozorčí rada Eurotelu, s.r.o. jmenovala Jiřího Hurycha a Martina Kováře novými členy. Nahradili tak Ondřeje Felixe a Adama Blechu, kteří na funkce rezignovali. Předsedou zvolila dozorčí rada Jiřího Hurycha. Pozice místopředsedy zůstala nezměněna a nadále ji zastává Zdeněk Hrubý.

Jiří Hurych zahájil svou profesní kariéru v roce 1994 v Kaučuku Kralupy. Od roku 1995 pracoval ve vedoucích pozicích v Komerční bance a v letech 2002 - 2004 zastával funkci předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Škoda Praha.

IBM NOVÝ LÍDR

Členem nejužšího vedení IBM ČR se stal Vladek Šlezingr. Bude mít na starosti sektor průmyslu a zároveň převezme odpovědnost za dodavatelsko-odběratelský řetězec. V nové pozici bude budovat a rozvíjet vztahy se zákazníky v průmyslovém sektoru a získávat nové zakázky. Naváže na práci Tomáše Slabocha, který bude obstarávat řízení a vytváření týmů na lokální a regionální úrovni.

Působil ve společnostech Accenture, odkud v roce 2001 přešel do PricewaterhouseCoopers Consulting, která se v roce 2002 stala součástí IBM. „Nový sektorový lídr pro oblast průmyslu je člověk, kterého jsme si vychovali sami, z vlastních řad, prostřednictvím práce na náročných projektech,“ uvedl Radim Hradílek

XEROX První Čech ve vedení

Veřejně byl představen ředitel Xerox Czech Republic Petr Sichrovský (34). Do funkce byl jmenován 1. února 2004, poté co sedm let zastával pozici obchodního ředitele. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor mikroelektronika a složil státní zkoušku z oboru Ekonomie na Vysoké škole ekonomické v Praze a do Xeroxu nastoupil ihned po studiích v roce 1997. Podílel se na tvorbě uceleného týmu a rozvoji nových služeb. Ve své pozici se zaměřil na rozvoj dlouhodobých obchodních vztahů a nabídku spolehlivého a stabilního partnerství zákazníkům.

STŘEDOČESKÁ ENERGETICKÁ Změna na postu ředitele

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva bude od srpna letošního roku Jan Veškrna (38). Nahradí Jana Kantu, odcházejícího do marketingu a podpory prodeje ČEZu. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, fakulty elektrotechnické. V roce 1996 zastával funkci generálního ředitele společnosti ABB Power Plant Control a v roce 1999 obchodního ředitele společnosti Dalkia. Rok působil jako člen představenstva Severomoravské energetiky.

CONTACTEL Nejvyšší vedení změněno

Generálním ředitelem byl jmenován Henning Soeby (42). Dosavadní generální ředitel Peter Rubeck bude svou profesní kariéru dále rozvíjet v jiných subjektech společnosti TDC, vlastníka Contactelu. Soeby pracuje v TDC od roku 1991 a v posledních třech letech zastával funkci vicepresident TDC Mobile. Nahrazena byla také funkce finančního ředitele Henrika Thorna. Nově ji bude zastávat Jiří Koupilek (38). V Contactelu pracuje od roku 1999 jako vedoucí kontrolingu a účetnictví.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít