Lidé a firmy

04. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
04. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

UNILEVER

Karel Foltýn

Výrobce spotřebního zboží v ČR a jedna z největších potravinářských společností na světě si zvolila personálního ředitele. Stal se jím Karel Foltýn (32), který ve funkci nahradí dosavadní ředitelku Dagmar Richardson. Ve společnosti pracuje od roku 1995, kdy po ukončení studia na VŠB v Ostravě nastoupil na místo asistenta marketingu. Poté zastával pozice brand manažera a HR manažera a v roce 2002 strávil jedenáct měsíců na pozici manažera lidských zdrojů v belgickém Unileveru. Značky Unileveru nesou i zubní pasty Signál, zmrzlina Algida, čaje Lipton či kosmetika Dove.

 

VLÁDA ČR

Radek Špicar Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn začal sestavovat okruh svých nejbližších spolupracovníků. Náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku byl jmenován Radek Špicar (27). Jako Jahnův náměstek bude mít v kompetenci oblast ekonomických analýz, podnikatelského prostředí a legislativy. Dalšími poradci budou David Hofman (24) a vedoucí oddělení podnikatelského prostředí a legislativy dosavadního ředitele stejnojmenného odboru agentury CzechInvest Petr Hájek , (28), kteří mu pomohou v oblasti zlepšování podnikatelského prostředí České republiky. PEUGEOT Petra Elipsová Na post marketingové vedoucí produktu osobních vozů společnosti Peugeot ČR nastoupila Petra Elipsová (27), jež působí v oddělení marketingu společnosti od roku 2001. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 1999 působila ve společnosti Renault na pozicích v reklamním a marketingovém oddělení a v roce 2001 nastoupila do společnosti Peugeot nejprve jako produktový manažer junior a posléze jako produktový manažer pro osobní vozy. SCHWARZKOPF Paul Masselink

Šéfem pro profesionální kosmetiku Schwarzkopf Professional společnosti Henkel ČR se stal Paul Masselink z Nizozemska. Zodpovědný bude za řízení veškerých obchodních aktivit divize Schwarzkopf v ČR i na Slovensku. K jeho úkolům bude patřit posilování dobrých vztahů s kadeřnickou veřejností, podpora prestižní profesní soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards a budování značky profesionální kosmetiky. Vystudoval ekonomickou školu v Arhemu a později získal titul MBA v Amsterdamu. Před nástupem do společnosti Henkel pracoval Masselink na manažerských pozicích.

MOTOROLA

Ron Garriques

Prezidentem divize Personal Communication Sector (PCS) společnosti Motorola se stal Ron Garriques . Ve své pozici bude přímým podřízeným Mika Zafirovského, prezidenta COO společnosti. Garriques pracuje ve společnosti Motorola od roku 1998, naposledy jako generální ředitel divize PCS pro oblast EMEA. Před nástupem do společnosti působil ve společnostech Lucent Technologies a AT&T, kde jeho klíčovou rolí byla sféra podpory zákazníka.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít