Lidé a firmy

04. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
04. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

UNILEVER

Karel Foltýn

Výrobce spotřebního zboží v ČR a jedna z největších potravinářských společností na světě si zvolila personálního ředitele. Stal se jím Karel Foltýn (32), který ve funkci nahradí dosavadní ředitelku Dagmar Richardson. Ve společnosti pracuje od roku 1995, kdy po ukončení studia na VŠB v Ostravě nastoupil na místo asistenta marketingu. Poté zastával pozice brand manažera a HR manažera a v roce 2002 strávil jedenáct měsíců na pozici manažera lidských zdrojů v belgickém Unileveru. Značky Unileveru nesou i zubní pasty Signál, zmrzlina Algida, čaje Lipton či kosmetika Dove.

 

VLÁDA ČR

Radek Špicar Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn začal sestavovat okruh svých nejbližších spolupracovníků. Náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku byl jmenován Radek Špicar (27). Jako Jahnův náměstek bude mít v kompetenci oblast ekonomických analýz, podnikatelského prostředí a legislativy. Dalšími poradci budou David Hofman (24) a vedoucí oddělení podnikatelského prostředí a legislativy dosavadního ředitele stejnojmenného odboru agentury CzechInvest Petr Hájek , (28), kteří mu pomohou v oblasti zlepšování podnikatelského prostředí České republiky. PEUGEOT Petra Elipsová Na post marketingové vedoucí produktu osobních vozů společnosti Peugeot ČR nastoupila Petra Elipsová (27), jež působí v oddělení marketingu společnosti od roku 2001. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 1999 působila ve společnosti Renault na pozicích v reklamním a marketingovém oddělení a v roce 2001 nastoupila do společnosti Peugeot nejprve jako produktový manažer junior a posléze jako produktový manažer pro osobní vozy. SCHWARZKOPF Paul Masselink

Šéfem pro profesionální kosmetiku Schwarzkopf Professional společnosti Henkel ČR se stal Paul Masselink z Nizozemska. Zodpovědný bude za řízení veškerých obchodních aktivit divize Schwarzkopf v ČR i na Slovensku. K jeho úkolům bude patřit posilování dobrých vztahů s kadeřnickou veřejností, podpora prestižní profesní soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards a budování značky profesionální kosmetiky. Vystudoval ekonomickou školu v Arhemu a později získal titul MBA v Amsterdamu. Před nástupem do společnosti Henkel pracoval Masselink na manažerských pozicích.

MOTOROLA

Ron Garriques

Prezidentem divize Personal Communication Sector (PCS) společnosti Motorola se stal Ron Garriques . Ve své pozici bude přímým podřízeným Mika Zafirovského, prezidenta COO společnosti. Garriques pracuje ve společnosti Motorola od roku 1998, naposledy jako generální ředitel divize PCS pro oblast EMEA. Před nástupem do společnosti působil ve společnostech Lucent Technologies a AT&T, kde jeho klíčovou rolí byla sféra podpory zákazníka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Technologie
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít