Lidé a firmy

04. října 2004, 00:00 - GABRIELA ŘÍHOVÁ
04. října 2004, 00:00

Kdo změnil působiště během minulého týdne? Koho firmy nově angažovaly? Profit přináší informace o dění v personální oblasti.

UNILEVER

Karel Foltýn

Výrobce spotřebního zboží v ČR a jedna z největších potravinářských společností na světě si zvolila personálního ředitele. Stal se jím Karel Foltýn (32), který ve funkci nahradí dosavadní ředitelku Dagmar Richardson. Ve společnosti pracuje od roku 1995, kdy po ukončení studia na VŠB v Ostravě nastoupil na místo asistenta marketingu. Poté zastával pozice brand manažera a HR manažera a v roce 2002 strávil jedenáct měsíců na pozici manažera lidských zdrojů v belgickém Unileveru. Značky Unileveru nesou i zubní pasty Signál, zmrzlina Algida, čaje Lipton či kosmetika Dove.

 

VLÁDA ČR

Radek Špicar Místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn začal sestavovat okruh svých nejbližších spolupracovníků. Náměstkem místopředsedy vlády pro ekonomiku byl jmenován Radek Špicar (27). Jako Jahnův náměstek bude mít v kompetenci oblast ekonomických analýz, podnikatelského prostředí a legislativy. Dalšími poradci budou David Hofman (24) a vedoucí oddělení podnikatelského prostředí a legislativy dosavadního ředitele stejnojmenného odboru agentury CzechInvest Petr Hájek , (28), kteří mu pomohou v oblasti zlepšování podnikatelského prostředí České republiky. PEUGEOT Petra Elipsová Na post marketingové vedoucí produktu osobních vozů společnosti Peugeot ČR nastoupila Petra Elipsová (27), jež působí v oddělení marketingu společnosti od roku 2001. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 1999 působila ve společnosti Renault na pozicích v reklamním a marketingovém oddělení a v roce 2001 nastoupila do společnosti Peugeot nejprve jako produktový manažer junior a posléze jako produktový manažer pro osobní vozy. SCHWARZKOPF Paul Masselink

Šéfem pro profesionální kosmetiku Schwarzkopf Professional společnosti Henkel ČR se stal Paul Masselink z Nizozemska. Zodpovědný bude za řízení veškerých obchodních aktivit divize Schwarzkopf v ČR i na Slovensku. K jeho úkolům bude patřit posilování dobrých vztahů s kadeřnickou veřejností, podpora prestižní profesní soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards a budování značky profesionální kosmetiky. Vystudoval ekonomickou školu v Arhemu a později získal titul MBA v Amsterdamu. Před nástupem do společnosti Henkel pracoval Masselink na manažerských pozicích.

MOTOROLA

Ron Garriques

Prezidentem divize Personal Communication Sector (PCS) společnosti Motorola se stal Ron Garriques . Ve své pozici bude přímým podřízeným Mika Zafirovského, prezidenta COO společnosti. Garriques pracuje ve společnosti Motorola od roku 1998, naposledy jako generální ředitel divize PCS pro oblast EMEA. Před nástupem do společnosti působil ve společnostech Lucent Technologies a AT&T, kde jeho klíčovou rolí byla sféra podpory zákazníka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek.…
Kolik stojí provoz auta na daních? Stát si z vás ročně vezme desítky tisíc
Může být Volkswagen Amarok rychlejší než Golf GTI? Australané dokázali, že ano
Pět hrubých řidičských chyb, které vás mohou na silnici stát život
Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude
Technologie
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Sedm dopravních značek, které řidiči nejčastěji ignorují nebo chápou špatně
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít