Libo vyvenčit psa?

29. srpna 2008, 15:48 - David Kasl
29. srpna 2008, 15:48

Nejvelkorysejší rezidenční projekt v Česku nabízí nejen bydlení

O Central Parku Praha se začalo hovořit dávno předtím, než developerská společnost CPP na žižkovském vrchu Parukářka vůbec poprvé kopla. A to nejen kvůli investicím, jejichž celková výše dosáhla téměř 4,5 miliardy korun. Odborníci totiž neváhali označit projekt architektonického studia A69 za přelomový a přirovnat jej k Ořechovce či Babě, které byly v době svého vzniku rovněž zcela novým typem zástavby.
Ředitel společnosti CPP Milan Ganik například říká, že nejdůležitějšími prvky bydlení jsou v tomto případě soukromí, bezpečí, zeleň a vybavení. A dodává, že projekty typu Parukářka přitahují určitou komunitu lidí, která chce žít v Praze, ovšem na úrovni světových metropolí. Jinými slovy v centru a zároveň v zeleni, v bytech se službami, které svou úrovní převyšují nabídku luxusních hotelů, to vše při zachování výhod života ve vlastním domě.
Zejména exkluzivní služby, mimo jiné rozvod vysokorychlostního internetu, možnost elektronicky ovládat domácnost z centrálního pultu či zajištění pravidelného úklidu, představují jednu z hlavních předností projektu. I díky nim lze říci, že na Parukářce mohou najít bydlení na míru všechny věkové kategorie zájemců. Od svobodných po rodiny s dětmi, manažery i seniory.
V září se do pražského Central Parku začínají stěhovat rezidenti z první fáze projektu, dle aktuálních informací již našlo majitele zhruba 70 procent z 520 bytů. Zatímco doposud byly nejžádanější takzvané Junior penthousy zabírající polovinu patra a rezidence ve věži, s dokončováním terénních úprav roste poptávka po vila domech zapuštěných v zeleni.

Dva v jednom

(varianta manažerská) Dvoupatrové byty s jednou nebo dvěma ložnicemi lze díky dispozicím využít jako kancelář a zázemí k obchodním schůzkám nebo jako vlastní pracovnu. Součástí Central Parku je i Business Lounge s kavárnou, nabídka kompletních sekretářských služeb, propojení telefonu s recepcí, která se hlásí jménem firmy, satelitní příjem, catering pro obchodní jednání, možnost pronájmu konferenční místnosti s vybavením, parkování a přistavení vozu – tzv. valet parking, vyzvednutí na letišti, nádraží a podobně, ale i překladatelské služby.

Pomocná ruka

(varianta seniorská) Takzvané Spa apartments jsou menší bezbariérové rezidence s přístupem do parku. Senioři mohou využít zázemí služeb, jako je donáška nákupů či léků, převzetí doporučené pošty, doprovod k lékaři, rehabilitační a volnočasové aktivity. Jednou ze služeb je i technická pomoc při práci s internetem či připojení satelitu. Při zdravotních a jiných indispozicích ocení nejen starší obyvatelé Central Parku možnost venčení domácích zvířat. Zajištěn je rovněž doprovod či pomoc při jednání s úřady.

Děti na očích

(varianta rodinná) Téměř v centru Prahy si děti mohou hrát v soukromém rezidenčním parku se zahradní úpravou a hřištěm. Další hřiště je za hranicemi rezidenční plochy v parku Parukářka. Speciální program pro děti a mládež bude připravován v rodinném klubu, kde najdou zábavu i ty nejmenší.

Výtahem do obýváku

(varianta individualistická) Deset penthousů v nabídce má vždy půdorysu celého poschodí a jejich majitelé vyjedou do své třísetpadesátimetrové rezidence se střešní terasou přímo výtahem. Dispoziční řešení prostoru s třímetrovými stropy je přitom zcela na jejich fantazii. Konstrukce domů umožňuje vybudovat terasu podél celého obvodu a kromě klimatizace, která je zahrnuta v ceně, lze instalovat rovněž krby, vinotéky, sauny nebo jaccuzi.

Daniel Peine, spolupracovník redakce

(popisky)
(exteriér)
Pevnost plná zeleně. Areál Central Parku je variací na vnitroblok. Uzavřený prostor ve tvaru mírně deformovaného písmene U obklopuje deset věžových staveb, doprostřed architekti umístili protáhlé jezírko.

(viladomek)
Tráva nade mnou… Zvlněný terén plynule přechází až na stěny a střechy vila domů. Přestože jsou těsně spojené s rezidenčním parkem, nabízejí tyto byty stejný pocit soukromí jako rodinné domy. (Ceny vila domů se pohybují od třinácti milionů výše, u menších Spa apartments se zájemci vejdou pod deset milionů.)

(rezidence)
A terasa kolem dokola! Velikost bytů ve věžích se pohybuje od 45 metrů čtverečních po prostorné pětipokojové rezidence. Ty se vyznačují především nadstandardním vnitřním vybavením: koupelna v každé ložnici, šatní místnosti nebo příprava na instalaci systému i-Home. O vlastní terase po celém vnějším obvodu nemluvě. (Nejdražší penthousy s privátním výtahem v horních patrech stojí několik desítek milionů korun.)

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít