Libo vyvenčit psa?

29. srpna 2008, 15:48 - David Kasl
29. srpna 2008, 15:48

Nejvelkorysejší rezidenční projekt v Česku nabízí nejen bydlení

O Central Parku Praha se začalo hovořit dávno předtím, než developerská společnost CPP na žižkovském vrchu Parukářka vůbec poprvé kopla. A to nejen kvůli investicím, jejichž celková výše dosáhla téměř 4,5 miliardy korun. Odborníci totiž neváhali označit projekt architektonického studia A69 za přelomový a přirovnat jej k Ořechovce či Babě, které byly v době svého vzniku rovněž zcela novým typem zástavby.
Ředitel společnosti CPP Milan Ganik například říká, že nejdůležitějšími prvky bydlení jsou v tomto případě soukromí, bezpečí, zeleň a vybavení. A dodává, že projekty typu Parukářka přitahují určitou komunitu lidí, která chce žít v Praze, ovšem na úrovni světových metropolí. Jinými slovy v centru a zároveň v zeleni, v bytech se službami, které svou úrovní převyšují nabídku luxusních hotelů, to vše při zachování výhod života ve vlastním domě.
Zejména exkluzivní služby, mimo jiné rozvod vysokorychlostního internetu, možnost elektronicky ovládat domácnost z centrálního pultu či zajištění pravidelného úklidu, představují jednu z hlavních předností projektu. I díky nim lze říci, že na Parukářce mohou najít bydlení na míru všechny věkové kategorie zájemců. Od svobodných po rodiny s dětmi, manažery i seniory.
V září se do pražského Central Parku začínají stěhovat rezidenti z první fáze projektu, dle aktuálních informací již našlo majitele zhruba 70 procent z 520 bytů. Zatímco doposud byly nejžádanější takzvané Junior penthousy zabírající polovinu patra a rezidence ve věži, s dokončováním terénních úprav roste poptávka po vila domech zapuštěných v zeleni.

Dva v jednom

(varianta manažerská) Dvoupatrové byty s jednou nebo dvěma ložnicemi lze díky dispozicím využít jako kancelář a zázemí k obchodním schůzkám nebo jako vlastní pracovnu. Součástí Central Parku je i Business Lounge s kavárnou, nabídka kompletních sekretářských služeb, propojení telefonu s recepcí, která se hlásí jménem firmy, satelitní příjem, catering pro obchodní jednání, možnost pronájmu konferenční místnosti s vybavením, parkování a přistavení vozu – tzv. valet parking, vyzvednutí na letišti, nádraží a podobně, ale i překladatelské služby.

Pomocná ruka

(varianta seniorská) Takzvané Spa apartments jsou menší bezbariérové rezidence s přístupem do parku. Senioři mohou využít zázemí služeb, jako je donáška nákupů či léků, převzetí doporučené pošty, doprovod k lékaři, rehabilitační a volnočasové aktivity. Jednou ze služeb je i technická pomoc při práci s internetem či připojení satelitu. Při zdravotních a jiných indispozicích ocení nejen starší obyvatelé Central Parku možnost venčení domácích zvířat. Zajištěn je rovněž doprovod či pomoc při jednání s úřady.

Děti na očích

(varianta rodinná) Téměř v centru Prahy si děti mohou hrát v soukromém rezidenčním parku se zahradní úpravou a hřištěm. Další hřiště je za hranicemi rezidenční plochy v parku Parukářka. Speciální program pro děti a mládež bude připravován v rodinném klubu, kde najdou zábavu i ty nejmenší.

Výtahem do obýváku

(varianta individualistická) Deset penthousů v nabídce má vždy půdorysu celého poschodí a jejich majitelé vyjedou do své třísetpadesátimetrové rezidence se střešní terasou přímo výtahem. Dispoziční řešení prostoru s třímetrovými stropy je přitom zcela na jejich fantazii. Konstrukce domů umožňuje vybudovat terasu podél celého obvodu a kromě klimatizace, která je zahrnuta v ceně, lze instalovat rovněž krby, vinotéky, sauny nebo jaccuzi.

Daniel Peine, spolupracovník redakce

(popisky)
(exteriér)
Pevnost plná zeleně. Areál Central Parku je variací na vnitroblok. Uzavřený prostor ve tvaru mírně deformovaného písmene U obklopuje deset věžových staveb, doprostřed architekti umístili protáhlé jezírko.

(viladomek)
Tráva nade mnou… Zvlněný terén plynule přechází až na stěny a střechy vila domů. Přestože jsou těsně spojené s rezidenčním parkem, nabízejí tyto byty stejný pocit soukromí jako rodinné domy. (Ceny vila domů se pohybují od třinácti milionů výše, u menších Spa apartments se zájemci vejdou pod deset milionů.)

(rezidence)
A terasa kolem dokola! Velikost bytů ve věžích se pohybuje od 45 metrů čtverečních po prostorné pětipokojové rezidence. Ty se vyznačují především nadstandardním vnitřním vybavením: koupelna v každé ložnici, šatní místnosti nebo příprava na instalaci systému i-Home. O vlastní terase po celém vnějším obvodu nemluvě. (Nejdražší penthousy s privátním výtahem v horních patrech stojí několik desítek milionů korun.)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít