Levice znovu prosadila zákoník práce

24. dubna 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
24. dubna 2006, 00:00

OCHRANA ZAMĚSTNANCŮ Spolupráce ČSSD a komunistů ve sněmovně opět zafungovala. Dolní komora přehlasovala senátní veto zákoníku práce. Normu ještě posoudí prezident Václav Klaus. Pokud by ji vetoval, sněmovna by o zákoníku rozhodovala pravděpodobně těsně před volbami.

OCHRANA ZAMĚSTNANCŮ Spolupráce ČSSD a komunistů ve sněmovně opět zafungovala. Dolní komora přehlasovala senátní veto zákoníku práce. Normu ještě posoudí prezident Václav Klaus. Pokud by ji vetoval, sněmovna by o zákoníku rozhodovala pravděpodobně těsně před volbami.

Zastánci zákoníku práce, který minulý pátek opět schválili poslanci, tvrdí, že jde o moderní předpis. Umožňuje prý větší smluvní volnost, ale zároveň zachovává nezbytnou úroveň ochrany zaměstnanců. Kritici z řad pravicových politiků a podnikatelů míní, že předloha snižuje konkurenceschopnost firem, zvyšuje náklady zaměstnavatelů a je výhodná jen pro předáky velkých odborových organizací.

Lidi, kteří práci shánějí, podle pravice nový zákoník poškodí. Možná trochu paradoxně vadí nová norma i menším odborovým centrálám. V rozporu s ústavou pak má být ta část zákoníku, podle které by odbory mohly při ohrožení bezpečnosti práce rozhodovat o zastavení výroby. „To je neskutečně gumový paragraf, který jde zneužít opravdu obrovským způsobem a nikdo s tím nic neudělá,“ varuje senátor Jiří Stodůlka (KDU-ČSL).

CHYBÍ LIBERALIZACE

Šéf Hospodářské komory Jaromír Drábek zase v zákoníku postrádá vládou původně slibovanou liberalizaci pracovněprávního prostředí. „Návrh neodpovídá požadavkům tržní ekonomiky a slibovanou zásadou, co není zákonem zakázáno, je povoleno, se neřídí. Přijatý návrh se v mnohém velmi podobá dodnes platnému, více než čtyři desítky let starému zákoníku,“ dodává Drábek.

Návrh podle něj obsahuje spoustu povinností, které zejména malým a středním firmám přinášejí vážné problémy. Sám předkladatel návrhu zákoníku práce, ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach přiznává, že sněmovnou přijatá úprava není v některých bodech ideální.

CO PŘINÁŠÍ NOVÝ ZÁKONÍK PRÁCE?

Norma zavádí takzvaná konta pracovní doby. Firmy by tak mohly využívat pracovníky tehdy, když by pro ně měly práci. Přinést má i větší smluvní volnost a posiluje úlohu kolektivních smluv. Mnohé záležitosti si budou moci zaměstnanci a zaměstnavatelé dojednat právě v kolektivních smlouvách a dalších dohodách.

Zákon rovněž usnadňuje propouštění. Zaměstnavatel nebude muset lidem nabízet nové vhodné místo. Propuštění zdravotně postiženého musí firma oznámit úřadu práce.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít