Letošní móda se nebojí být ženská a svůdná

26. května 2003, 00:00 - (mz)
26. května 2003, 00:00

tipy Motorem letošního jara/léta je sex-appeal. Doba volánků a přezdobených halenek nenávratně mizí, i když etno prvky zůstávají zachovány.Žena je letos vnímána světovými módními návrháři poněkud agresivně, ale "army look" je již pasé. Agresivita je vyjádřena spíše barvami, z nichž většina má červené podtóny.

tipy

Motorem letošního jara/léta je sex-appeal. Doba volánků a přezdobených halenek nenávratně mizí, i když etno prvky zůstávají zachovány.

Žena je letos vnímána světovými módními návrháři poněkud agresivně, ale „army look“ je již pasé. Agresivita je vyjádřena spíše barvami, z nichž většina má červené podtóny. Dalším hitem je návrat ke sportovnímu stylu oblékání.

Dravá krajka

Začněme spodním prádlem. Vlivy z filmu „Moulin Rouge“ (krajka a svůdnost!) jsou stále zřetelné. Prádlo je svádivé, hodně se nosí elastické a přiléhavé materiály. Objevují se v něm květinové vzory a výšivky. Ódy se pějí i na úpletové sportovní prádlo. Funkčním a zároveň přitažlivým se ukazuje propojení klima materiálů, odvádějících pot při sportu ipři celodenním použití. Ponožky a punčocháče jsou zdobené a barevné až hrůza! Křičí všemi možnými barvami. Jsou stále síťované s nejrůznějšími rafinovanými motivy.

Sukně široké jako opasek

Nosí se mini, o kterých Tom Ford, dvorní návrhář značky Dolce & Gabanna, řekl: „budou široké jako folklorní opasek“. Ovšem zahájit den poradou v téměř neviditelné sukni by mohlo vyvolat synaptický kolaps celé mužské části firmy, rozhodně by však diskuzi neposunulo žádoucím směrem. Raději proto zvolte klasickou sukni či kalhoty v kombinaci s halenkou. V obzvláště konzervativních profesích (banky, úřady) nejsou zrovna nejvhodnější ani květinové vzory. Klasické kostýmky jsou nové díky jejich sbližování se sportovní módou. Mají jednoduché, klidné linie a vzory (maximálně jemné proužky) - jsou měkké, splývavé a podporují siluetu ženy.

Pohodlí především

Kalhoty jsou letos opět v kurzu. Trendy: romantika a sport. Využívá se především džínoviny, ozdobené výšivkami, perličkami, štrasem a bordurou. Kalhoty jdou stále níž na boky, ale to platí především pro mladou generaci. Pokud se pohybujete v prostředí ne zrovna extravagantním, nepochybíte, zvolíte-li klasický střih do pasu v barvách modré, pískově žluté, béžové a světle zelené. Pro volný čas se vracejí cargo kalhoty. U všech typů kalhot najdete letos velké kapsy. Nosí se oprané lněné materiály, až skoro plachtoviny. Že je tahle móda určena výhradně pro vaši maturující dceru a její kamarádky? Mýlíte se! Pakliže jste aktivní sportující žena, která si svůj volný čas užívá naplno, je tento pohodlný styl pro vás více než vhodný! K tomu ještě ležérní halenka a výsledek je dokonalý. „In“ jsou folklorní vzory, madeirské výšivky, mačkané materiály s potiskem drobných kvítků. A nezapomeňte - žena je natolik mladá, nakolik se cítí! Barvy léta budou výrazné, nikoli neonové! Spíše půjde o sladěné kombinace. Béžová, bílá spolu modrou a růžovou, zelenou. Stylem léta je ležérnost. Inspirujeme se hippies a jejich etnickými vlivy a současně nosíme sportovní looky - čisté a jednoduché. Letošní móda je naštěstí více ženská. Co do stylu, tvaru a rafinovanosti. Pánové těšte se!

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít