Letos úspory energií i inteligentní domy

11. září 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
11. září 2006, 00:00

FOR ARCHMezinárodní stavební veletrh For Arch se za 17 let existence vyprofiloval ve skutečně komplexní přehlídku všech stavebních oblastí. Stěžejními tématy letošního ročníku budou zejména inteligentní domy a nízkoenergetické stavby.Součástí letošního veletrhu For Arch, který se uskuteční od 19.

FOR ARCH Mezinárodní stavební veletrh For Arch se za 17 let existence vyprofiloval ve skutečně komplexní přehlídku všech stavebních oblastí. Stěžejními tématy letošního ročníku budou zejména inteligentní domy a nízkoenergetické stavby. Součástí letošního veletrhu For Arch, který se uskuteční od 19. do 23.září na letňanském výstavišti, je hned sedm dalších akcí. Za zmínku stojí zejména specializovaný veletrh hardware, software, reprodukční techniky, informačních systémů a technologií pro projektování a stavění, mezinárodní stavební veletrh výtahů a zdvihací techniky či mezinárodní veletrh investičních příležitostí. Nedílnou součástí veletrhu jsou odborné konference a soutěže, při nichž organizátor veletrhu, společnost ABF, spolupracuje s většinou odborných asociací, svazů, cechů a jiných specializovaných sdružení. Hlavní odborný doprovodný program budou tematicky doplňovat samostatné výstavní sekce. Stěžejnímu tématu veletrhu, České stavebnictví v rámci Evropské unie, se bude věnovat samostatný seminář, který proběhne v rámci 2. evropského setkání stavebních inženýrů a odborníků v Praze. INTELIGENCI PATŘÍ BUDOUCNOST Dalším z doprovodných programů veletrhu bude 3. ročník konference na téma Inteligentní budovy & Telekomunikace (IBT). Mezi nejvíce diskutovaná témata minulého ročníku patřilo vybavení kancelářských, obchodních a průmyslových center technickými zařízeními ovládanými integrovanými řídicími systémy. Letošní ročník bude zaměřen na špičková technická a softwarová řešení budov včetně praktických ukázek jejich funkce podporující běžný provoz a facility management. Cílem konference Dřevěné stavění je podpořit vznik nových moderních dřevostaveb v rámci udržitelného rozvoje ve stavebnictví s důrazem na komplexní využívání dřeva v oboru stavebnictví. Na regeneraci výtahů v panelových domech a výstavbu výtahů v nových takzvaně sociálních bytech se zaměří konference Obytné budovy, seminář Výškové budovy a Praha pak bude o kontroverzním tématu dostavby pankrácké pláně. ENERGETICKÁ NENÁROČNOST**

Základním tématem je v poslední době stavět tak, aby byly při využívání objektu co nejmenší náklady na energie, to znamená zejména na vytápění a elektřinu. Cílem konference Energetická náročnost budov tedy bude zejména prezentovat veřejnosti změny platné od ledna 2006 při výpočtech spotřeby primární energie v budovách a způsob zpracování energetického certifikátu budovy ve smyslu směrnice 2002/91/ES Energy Performance in Buildings Directive.

Snižování energetické náročnosti budov je součástí udržitelného stavění a reflektuje ekonomické, sociální a enviromentální faktory udržitelného rozvoje společnosti. Pro stavební praxi to znamená zvýšení kvality provádění staveb a změn staveb s ohledem na jejich tepelně technickou kvalitu. Konference je určena projektantům, investorům, představitelům státní správy a místní samosprávy, dále majitelům a správcům bytového fondu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít