Lenovo usnadňuje virtualizaci malým a středním podnikům

Komerční sdělení

V segmentu velkých firem dnes snad již neexistuje žádná, která by neměla svoje serverové prostředí virtualizované. Virtualizace však přináší řadu výhod i menším a středním společnostem jako je snazší systémová správa či menší prostorové a energetické nároky. Virtualizace je tak synonymem pro finanční úspory a se servery Lenovo ji zvládne každý.

Důležitým faktorem virtualizovaného serverového prostředí je fakt, že je podstatně závislejší na spolehlivosti výpočetní platformy, na které běží. Nevhodně zvolené servery mohou celou virtualizaci jen zkomplikovat. Proto je důležité vyhledávat informace o tom, jak jsou jednotlivé servery navrženy, kolik redundantních prvků nabízejí, jak efektivně mají řešeno chlazení, ale třeba i to, jaká je účinnost jejich napájecích zdrojů. Celý tento mix vlastností serveru pak musí být sladěn s ohledem na co nejlepší provozní schopnost.

Právě se svou spolehlivostí dlouhodobě excelují servery Lenovo řady ThinkServer i System x. Rodina serverů System x byla dokonce již několik let v řadě hodnocena nezávislým průzkumem spolehlivosti serverů jako nejspolehlivější řada serverů na platformě x86 vůbec.

U serverů pro virtualizaci je však důležité soustředit pozornost i na rozšiřitelnost. V dnešní době datového boomu je zřejmé, že požadavky na diskový prostor a operační paměť budou v čase raketově růst. Škálovatelnost je další silnou stránkou serverů Lenovo jako takových, což ocení především malé a střední podniky očekávající růst svého podnikání. Dalším pozitivem pro nákup virtualizačních serverů je také fakt, že už dávno není potřeba v samotném počátku virtualizace platit za server vysoké sumy a je možné investovat do vybavení postupně.

Pro firmy, které by chtěly svůj fyzický server využít také pro ukládání dat, jsou ideální volbou kompaktní server Lenovo System x3550 M5 v rackovém provedení, který může být osazen až dvěma procesory Intel Xeon E5-2600v3 nebo server System x3650 M5, který nabídne ještě vyšší rozšiřitelnost.

Spolu s tím, jak se prodlužuje životnost serverového hardwaru a jeho komplexnost, hraje stále důležitější roli také servis a systémová správa. Lenovo ke svým serverům nabízí vlastní nástroje pro snadnější správu ThinkServer System Manager nebo ToolsCenter Suite, stejně jako balíčky pro plnohodnotnou spolupráci s nástroji od výrobců virtualizačních platforem Microsoft i VMware.

Pokud jde o záruku a podporu v nečekaných situacích, nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku s odezvou druhý pracovní den v místě u zákazníka. Jedinou výjimkou je server x3100 M5, který nabízí roční záruku. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i druh zákaznické podpory.

Více informací o serverových řešeních Lenovo najdete na www.thinkserver.cz.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít