Lékařská fakulta Ostravské univerzity obhájila akreditaci

29. července 2011, 14:40 - MediaFax
29. července 2011, 14:40

Lékařské fakultě Ostravské univerzity se podařilo úspěšně obhájit akreditaci, kterou jí Akreditační komise udělila loni na jaře. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí univerzity Eva Kijonková.

Logo: LF Ostravská Univerzita

Letos musela fakulta, jak bylo předem stanoveno, projít procesem potvrzujícím její statut a předložit komisi rozsáhlou kontrolní zprávu,“ uvedla Kijonková.

Zpráva obsahovala zhruba 630 stran a odpovídala na vše, co komise požadovala k zajištění výuky pro první, druhý a také již třetí ročník studia všeobecného lékařství. Předkládali jsme vše včetně konkrétních rozvrhů, technického i personálního zajištění výuky, vědeckých a výzkumných aktivit,“ vysvětlil rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř.

Akreditační komise, jak doplnil, se chce zabývat i obsazením vedoucích míst na klinikách Fakultní nemocnice v Ostravě, která je partnerem lékařské fakulty v procesu vzdělávání mladých lékařů i zdravotníků nelékařských oborů.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity tedy podle Kijonkové pracuje dobře. Celkově na ní studuje zhruba 1100 studentů. Na všeobecném lékařství je 101 studentů. Letos se na fakultu hlásilo 2928 lidí, loni to bylo 1800. Na všeobecné lékařství bylo letos 800 přihlášených, to je o zhruba 100 více než loni.

Na celou fakultu ale můžeme vzít pouze zhruba 500 nastupujících do prvních ročníků, na lékařství z toho opět zase přibližně 100 lidí,“ upřesnila proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Lékařské fakulty Ostravské univerzity Ivona Závacká.

Lékařské studium v Ostravě navazuje na tradici Fakulty zdravotnických studií, která byla předchůdkyní Lékařské fakulty. Fakulta je proto úspěšná v řadě oblastí. Rozbíhají se projekty pro vědu a výzkum. Letos se mimo jiné uskutečnily dvě významné konference Česko-slovenská I. studentská vědecká konference Lékařské fakulty Ostravské univerzity a Konference s mezinárodní účastí Globální problémy veřejného zdravotnictví 2011.

Ze zajímavých dokladů úspěšného rozvoje stojí podle Kijonkové určitě za zmínku také ocenění projektu, během kterého vznikla unikátní učební pomůcka – trenažéry pro budoucí pracovníky složek integrovaného záchranného systému, tedy především policisty, hasiče a zdravotnické záchranáře. Jde o společný projekt Ostravské univerzity, Fakultní nemocnicí v Ostravě, Policie ČR a Městské policie v Ostravě. Financuje se mimo jiné z prostředků Evropské unie.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít