Lékařská fakulta Ostravské univerzity obhájila akreditaci

29. července 2011, 14:40 - MediaFax
29. července 2011, 14:40

Lékařské fakultě Ostravské univerzity se podařilo úspěšně obhájit akreditaci, kterou jí Akreditační komise udělila loni na jaře. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí univerzity Eva Kijonková.

Logo: LF Ostravská Univerzita

Letos musela fakulta, jak bylo předem stanoveno, projít procesem potvrzujícím její statut a předložit komisi rozsáhlou kontrolní zprávu,“ uvedla Kijonková.

Zpráva obsahovala zhruba 630 stran a odpovídala na vše, co komise požadovala k zajištění výuky pro první, druhý a také již třetí ročník studia všeobecného lékařství. Předkládali jsme vše včetně konkrétních rozvrhů, technického i personálního zajištění výuky, vědeckých a výzkumných aktivit,“ vysvětlil rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř.

Akreditační komise, jak doplnil, se chce zabývat i obsazením vedoucích míst na klinikách Fakultní nemocnice v Ostravě, která je partnerem lékařské fakulty v procesu vzdělávání mladých lékařů i zdravotníků nelékařských oborů.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity tedy podle Kijonkové pracuje dobře. Celkově na ní studuje zhruba 1100 studentů. Na všeobecném lékařství je 101 studentů. Letos se na fakultu hlásilo 2928 lidí, loni to bylo 1800. Na všeobecné lékařství bylo letos 800 přihlášených, to je o zhruba 100 více než loni.

Na celou fakultu ale můžeme vzít pouze zhruba 500 nastupujících do prvních ročníků, na lékařství z toho opět zase přibližně 100 lidí,“ upřesnila proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Lékařské fakulty Ostravské univerzity Ivona Závacká.

Lékařské studium v Ostravě navazuje na tradici Fakulty zdravotnických studií, která byla předchůdkyní Lékařské fakulty. Fakulta je proto úspěšná v řadě oblastí. Rozbíhají se projekty pro vědu a výzkum. Letos se mimo jiné uskutečnily dvě významné konference Česko-slovenská I. studentská vědecká konference Lékařské fakulty Ostravské univerzity a Konference s mezinárodní účastí Globální problémy veřejného zdravotnictví 2011.

Ze zajímavých dokladů úspěšného rozvoje stojí podle Kijonkové určitě za zmínku také ocenění projektu, během kterého vznikla unikátní učební pomůcka – trenažéry pro budoucí pracovníky složek integrovaného záchranného systému, tedy především policisty, hasiče a zdravotnické záchranáře. Jde o společný projekt Ostravské univerzity, Fakultní nemocnicí v Ostravě, Policie ČR a Městské policie v Ostravě. Financuje se mimo jiné z prostředků Evropské unie.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan…
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
Technologie
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít