Lékařská fakulta Ostravské univerzity obhájila akreditaci

29. července 2011, 14:40 - MediaFax
29. července 2011, 14:40

Lékařské fakultě Ostravské univerzity se podařilo úspěšně obhájit akreditaci, kterou jí Akreditační komise udělila loni na jaře. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí univerzity Eva Kijonková.

Logo: LF Ostravská Univerzita

Letos musela fakulta, jak bylo předem stanoveno, projít procesem potvrzujícím její statut a předložit komisi rozsáhlou kontrolní zprávu,“ uvedla Kijonková.

Zpráva obsahovala zhruba 630 stran a odpovídala na vše, co komise požadovala k zajištění výuky pro první, druhý a také již třetí ročník studia všeobecného lékařství. Předkládali jsme vše včetně konkrétních rozvrhů, technického i personálního zajištění výuky, vědeckých a výzkumných aktivit,“ vysvětlil rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř.

Akreditační komise, jak doplnil, se chce zabývat i obsazením vedoucích míst na klinikách Fakultní nemocnice v Ostravě, která je partnerem lékařské fakulty v procesu vzdělávání mladých lékařů i zdravotníků nelékařských oborů.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity tedy podle Kijonkové pracuje dobře. Celkově na ní studuje zhruba 1100 studentů. Na všeobecném lékařství je 101 studentů. Letos se na fakultu hlásilo 2928 lidí, loni to bylo 1800. Na všeobecné lékařství bylo letos 800 přihlášených, to je o zhruba 100 více než loni.

Na celou fakultu ale můžeme vzít pouze zhruba 500 nastupujících do prvních ročníků, na lékařství z toho opět zase přibližně 100 lidí,“ upřesnila proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Lékařské fakulty Ostravské univerzity Ivona Závacká.

Lékařské studium v Ostravě navazuje na tradici Fakulty zdravotnických studií, která byla předchůdkyní Lékařské fakulty. Fakulta je proto úspěšná v řadě oblastí. Rozbíhají se projekty pro vědu a výzkum. Letos se mimo jiné uskutečnily dvě významné konference Česko-slovenská I. studentská vědecká konference Lékařské fakulty Ostravské univerzity a Konference s mezinárodní účastí Globální problémy veřejného zdravotnictví 2011.

Ze zajímavých dokladů úspěšného rozvoje stojí podle Kijonkové určitě za zmínku také ocenění projektu, během kterého vznikla unikátní učební pomůcka – trenažéry pro budoucí pracovníky složek integrovaného záchranného systému, tedy především policisty, hasiče a zdravotnické záchranáře. Jde o společný projekt Ostravské univerzity, Fakultní nemocnicí v Ostravě, Policie ČR a Městské policie v Ostravě. Financuje se mimo jiné z prostředků Evropské unie.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít