Lednové tipy pro domácí kino

12. ledna 2004, 00:00 - DANA VÍTOVÁ
12. ledna 2004, 00:00

ZATÍMCO OBCHODNÍCI PO HEKTICKÝCH VÁNOCÍCH ODPOČÍVAJÍ, FILMOVÁ ZÁBAVA JEDE I V LEDNU NA PLNÉ OBRÁTKY. PLATÍ TO NEJEN PRO KINA, ALE I PRODEJNY A PŮJČOVNY FILMŮ NA VHS A DVD - TY NA LEDEN SVÝM ZÁKAZNÍKŮM PŘICHYSTALY DOCELA BOHATOU NADÍLKU.

Telefonní budka (Phone Booth) - hra nervů mezi vynikajícím Colinem Farrelem a tajemným hlasem z telefonu. Mrazivá podívaná, téměř výhradně situovaná do prostředí telefonní budky, patří k nejlepším filmům minulého roku. K dispozici na VHS a DVD, přičemž DVD zahrnuje i osmadvacetiminutový dokument o natáčení a audiokomentář. Kurz sebeovládání (Anger Management) patří ke komediím, jejichž charakter do značné míry určuje jméno hlavního představitele Adama Sandlera. Tomu tentokrát „přihrává“ výborný Jack Nicholson a ke cti nutno této relaxační oddychovce přičíst, že humor není „sandlerovsky“ vulgární a scénář je originální. K dostání na VHS/DVD. Klubový divák prahnoucí po humoru ovšem sáhne zřejmě raději po lahůdce, jakou představuje dvoudisková verze jedné z nejlepších komedií slavné britské satirické skupiny Monty Pythonův smysl života (Monty Python´s The Meaning of Life). K dostání na DVD. Vděčnou podívanou jsou i dobrodružní Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl). Notná dávka nadsázky, skvělých triků a pikantních dialogů činí z této výpravné verze slavného pirátského dobrodružství skutečný zážitek, který podtrhuje herecká exhibice Johnnyho Deppa i cháska nemrtvých kostlivců (DVD/VHS). Drama Auto Focus - Muži uprostřed svého kruhu (Auto Focus) natočil režisér Paul Schrader na motivy životního příběhu narcisistického rozhlasového moderátora Boba. I když vyprávění je místy těžkopádné, Greg Kinnear v hlavní roli rozhodně bezezbytku využil svou příležitost (DVD/VHS). Bílý Oleandr (White Oleandr) naopak přichází s podívanou spíše ženskou. Psychologické drama s Michelle Pfeifferovou v hlavní roli sleduje vztah matky vražednice a její dospívající dcery (VHS/DVD). A nakonec dva filmy, které si rozhodně nenechte ujít.

Hodiny (The Hours) zcela originálním způsobem vyprávějí příběh tří žen (Meryl Streepová, Julianne Mooreová a Nicole Kidmanová). Devět nominací na Oscara, soška pro Nicole Kidmanovou, román vyznamenaný Pulitzerovou cenou a vynikající režie Stephena Daldryho mluví za vše. Mimořádnou podívanou pak představuje i Adaptace (Adaptation), poněkud schizofrenická sonda do duše scenáristy Charlieho Kaufmana, vypovídající nejen o umělecké krizi, ale i o nadaném dvojčeti, zloději orchidejí, lásce i zločinu. Kouzelná mystifikace s Nicolasem Cagem v hlavní roli.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít