LBBW Bank: Se službami své banky je spokojeno 84 procent klientů

12. ledna 2012, 15:59 - MediaFax
12. ledna 2012, 15:59

Průzkum LBBW Bank ukázal, že se službami své současné banky je spokojeno 84 procent klientů, jen 15 procent ze všech respondentů plánuje svou banku změnit. Banka o tom blíže informovala dnes.

Foto: Profimedia.cz

Průzkum se zaměřil i na důvody, proč lidé nechtějí banku měnit. Většina (54 procent) uvedla jako argument svou spokojenost se stávající bankou. Další velké skupině (37 procent) se změna banky prostě nechce řešit a dalším důvodem je také domněnka časové náročnosti související se změnou (18 procent).  Nicméně téměř polovina respondentů uvedla, že ví o možnosti, že v případě změny banky jim nová banka s přechodem pomůže. Tato služba by podle průzkumu usnadnila rozhodování o změně banky 60 procentům dotazovaných.

Výzkum se také věnoval hypotékám. Při výběru hypotéky posílil oproti předchozím průzkumům důraz na důvěryhodnost banky. V současné době je pro 94 procent respondentů, kteří mají zřízenu hypotéku (31 procent ze vzorku), důvěryhodnost finanční instituce druhým nejdůležitějším faktorem při rozhodování. Před rokem (listopad 2010) patřil atribut důvěryhodnosti banky mezi mnohem méně důležité - jako významný jej tehdy označilo jen 34 procent respondentů.

Jako nejdůležitější kritérium při výběru hypotéky považují respondenti stále výši úrokové sazby a významná je i měsíční splátka a výše poplatků za zřízení či refinancování hypotéky. Čtvrtina respondentů uvedla, že plánuje refinancovat svoji stávající hypotéku. Většina respondentů preferuje fixní úrokovou sazbu a jistotu pevných měsíčních splátek, nicméně 12 procent volí pohyblivou úrokovou sazbu.

Aktuální nestabilní situace ve světové ekonomice a hrozba možné další ekonomické krize vede respondenty výzkumu ke větší opatrnosti při nakládání s finančními prostředky. Přibližně 49 procent si v této souvislosti vytváří finanční rezervy nebo to zvažuje (21 procent).  LBBW Bank CZ provedla v pořadí už sedmý kontinuální výzkum ve spolupráci se společností OMD. Výzkum byl tentokrát měřen na reprezentativním vzorku 537 respondentů a sběr dat probíhal mezi 22. a 27. listopadem 2011. 

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít