Krátké zprávy

16. listopadu 2007, 10:57 - Ondřej Hergesell
16. listopadu 2007, 10:57

Technologie

Vodafone s největším přírůstkem

Nejmenší český mobilní operátor Vodafone získal za tři čtvrtletí letošního roku 170 tisíc nových zákazníků. Celkově měl operátor na konci září 2,582 milionu klientů, tedy o dvanáct procent více než ve stejný čas loni. Konkurenční T-Mobile získal od ledna do září 150 tisíc zákazníků, čímž zvýšil jejich počet na 5,2 milionu. Telefónica O2 si připsala 110 tisíc nových klientů a na konci září jich měla 4,97 milionu. Vodafone za tři čtvrtletí letošního roku registruje průměrný měsíční výnos na zákazníka (ARPU) 619 korun. T-Mobile získal v průměru od jednoho zákazníka 494 korun měsíčně, ARPU u O2 činí 518 korun.

Z webkamery rovnou na YouTube

Výrobce počítačového příslušenství, společnost Logitech, minulý týden uvedla na trh nový software pro ovládání webových kamer. Produkt umožňuje posílat videoklipy, natočené webkamerou Logitech, jedním stiskem tlačítka na server YouTube. Ten je světově největším internetovým portálem pro sdílení videozáznamů, klipů či jiného multimediálního obsahu. Nový software QuickCam v sobě obsahuje tlačítko YouTube, po jehož stisknutí se natočený videoklip prostřednictvím webkamery sám odešle na server. Pro využívání této služby je jen nutné mít zaregistrovaný účet na tomto portálu a mít počítač připojení k internetu. Samotná služba je bezplatná.

Čtvrtmilionové i-legalne.cz

Portál i-legalne.cz, který nabízí prodej hudby oficiálním a legálním způsobem prostřednictvím internetu, prodal za rok své existence přes 220 tisíc skladeb. Podíl i-legalne.cz na českém trhu prodeje muziky přes počítač je odhadován na více než 60 procent.

Španělský gigant do Česka

Společnost Indra, jedna z největších španělských technologických firem, vstupuje na český trh IT služeb. Indra se před časem spojila se společnostmi Soluziona a Azertia, díky kterým získala síť poboček ve střední a východní Evropě. Kromě jiného i zastoupení Soluziony v České republice, které zde funguje víc než deset let. Nové uskupení firem, jež bude vystupovat pod značkou Indra, se profiluje jako dodavatel komplexních IT řešení, technologických služeb a IT poradenství.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít