Krátké zprávy

21. listopadu 2007, 20:33 - Petra Pelantová
21. listopadu 2007, 20:33

Finance

Leasing strojů je hitem

Společnost Unileasing poskytla za tři letošní čtvrtletí leasing v hodnotě 1,56 miliardy korun, což je ve srovnání s loňskem nárůst o čtvrtinu. Největší zájem je o leasingy na stroje a technologie, za něž firma vydala o 200 milionů víc než loni. Druhý největší nárůst zaznamenaly nákladní auta a tahače. „Skladba komodit odpovídá rozvoji českého hospodářství – zvyšující se průmyslové výrobě a vysoké přepravní náročnosti,“ poznamenal místopředseda představenstva Unileasing

Ježíšek nakupuje v cizině

Za vánočními nákupy do zahraničí míří stále větší počet Čechů. Ze statistiky GE Money Bank vyplývá, že nákupy provedené prostřednictvím platebních karet v cizině na konci roku dramaticky rostou. Například loni se tyto transakce zvýšily dvojnásobně, a stejně tak by to mělo být i letos, tvrdí banka.

Bezpečnější bankomaty KB

Od záři zvýšila Komerční banka zabezpečení svých 660 bankomatů. Šlo o instalaci ochranného krytu čtečky platebních karet, který zabrání kopírování dat z magnetického proužku platební karty.

VGP zveřejnil ceny akcií

Belgický developer VGP, jenž míří na českou burzu, oznámil cenu akcií. Ve veřejném úpisu se budou nabízet investorům za 15,25 až 16,75 eura, což je zhruba 407 až 447 korun za kus. VGP hodlá získat za akcie až 50 milionů eur, v přepočtu asi 1,34 miliardy korun. V případě zájmu investorů by se nabídka mohla zvýšit o dalších patnáct procent. VGP je třetím největším tuzemským developerem průmyslových a skladových parků a potřebuje kapitál na rozvoj.

České daně propadly

Česká republika se letos v žebříčku 178 zemí s nejvýhodnějším daňovým systémem umístila na 113. místě. Tvrdí to studie PricewaterhouseCoopers a Světové banky v rámci projektu nazvaného Doing business 2008. Důvodem špatné pozice Česka jsou administrativní překážky; společnosti totiž potřebují na splnění daňových povinností 930 hodin ročně, což je asi 39 dní. To je nejvíce ze všech zemí Evropské unie.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít