Krátké zprávy

29. listopadu 2007, 14:31 - Petra Pelantová
29. listopadu 2007, 14:31

Finance

Hypotéka bez doložení příjmu

Spořitelní družstvo WPB Capital přišlo na český trh s novinkou. Nabízí Čechům hypotéku bez doložení příjmů, hypotéku na pozemky nebo půjčku na družstevní byt, což je dosti netradiční. Hypotéku bez potvrzení výdělku neposkytuje v Česku žádná banka, nejsou ani obvyklé hypotéky na pozemek. „Zaměřujeme se na řešení specifických nebo pro klienty problémových situací, které jsou dnes běžné, ale většině žadatelů znemožňuje proplout hustým sítem bankovních K. O. kritérií,“ řekl Martin Kušmírek, obchodní ředitel WPB Capital.

Komu rodinné firmy?

Češi neplánují, komu v budoucnu předají rodinnou firmu. Tvrdí to alespoň průzkum poradenské společnosti PriceWaterhouseCoopers (PwC), který zjišťoval plány na budoucí změnu vlastnictví rodinných podniků – tedy těch, které si vlastníci sami řídí. Dle Petra Šobotníka, partnera v oddělení auditu PwC, to je tím, že české rodinné firmy nejsou starší osmnácti let, a proto jsou stále v rukou první generace. Studie zahrnuje 1500 podniků v 28 zemích celého světa.

Více služeb pro cestovky

Evropská cestovní pojišťovna, jež se jako jediná na českém trhu specializuje pouze na oblast cestovního ruchu, začala poskytovat pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře. Tato novinka by měla doplnit pilotní produkt pojišťovny, a to pojištění odpovědnosti, které společnost zavedla na českém trhu jako první.

Pojištěných na penzi přibylo

Penzijní fond České spořitelny má už 608 tisíc klientů a s podílem 15,7 procenta si upevnil pozici druhého největšího fondu z hlediska počtu účastníků penzijního připojištění. Ve třetím čtvrtletí tvořil meziroční nárůst počtu klientů šestnáct procent, celý trh penzijního pojištění zaznamenal růst o deset procent.

Banka se připravuje na euro

Komerční banka (KB) jako první v Česku podepsala smlouvu o bezhotovostním převodu v eurech dle pravidel Evropské unie. „Přestože ČR doposud nepřijala euro jako národní měnu, jsou eurové platby našimi klienty stále více využívány. Fakt, že nyní zavádíme společné evropské standardy, lze chápat jako jeden z přirozených kroků směřujících k přípravě na zavedení eura,“ uvedla při podpisu Jitka Pantůčková, výkonná ředitelka pro provoz KB.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít