Kratičký výlet Gordona Ramsayho

13. února 2009, 14:41 - Petr Bušta
13. února 2009, 14:41

Gourmet revue

V poryvech hospodářského oslabení zmizel z Prahy Gordon Ramsay. Od pondělka 16. února už Gordon Ramsay Holdings neprovozuje jednu z nejkvalitnějších restaurací hlavního města Maze By Gordon Ramsay – Prague. Pražské vedení Hiltonu, v jehož Hilton Old Town Prague hotelu se podnik uhnízdil, týdeníku EURO potvrdilo, že tímto dnem přebírá provozování restaurace.
Jen něco málo přes rok trval sen o podniku světového jména. Uvedl se luxusně. Přes počáteční problémy s obsluhou vyškolenou přímo v Londýně předváděl kuchařský tým vedený Philem Carmichaelem bravurní výkon a pražské Maze patřilo k favoritům na získání letošní Michelinovy hvězdy. Podle informací týdeníku EURO ho však má ocenění minout. Což bude ovšem sotva důvodem, proč charismatický kuchař a restauratér z Prahy odchází.
Ač obě strany o důvodech rozchodu prozatím oficiálně mlčí, v zasvěcených kruzích se šíří zpráva, že příčinou jsou neuspokojivé hospodářské výsledky restaurace. Mimo veškerou pochybnost je, že zatímco v Ramsayho londýnských podnicích se jen nesnadno získává rezervace, v pražském Bludišti zrovna přecpáno nebylo, na což jsou u Ramsayho zvyklí asi jako na utopence z diskontu.
Dílem jistě kvůli cenám. Připočteme-li úbytek movité zahraniční klientely i ořezané rozpočty domácích firem, nečekalo podnik ani letos nic krásného. Jedním z hlavních důvodů, proč Ramsay expandoval do Prahy, byl právě turistický ruch. Někteří hosté restaurace poukazovali i na sterilní studenou atmosféru interiéru od gastronomického architekta Davida Collinse. Zahraniční návštěvníci ji srovnávali s velmi uvolněným stylem londýnské jmenovkyně. Ti čeští zase často nepochopili koncept, který restaurace v Praze zvolila – veškerá pozornost hosta se má soustředit výhradně na jídlo a nápoje.
Zatímco vedení pražského Hiltonu se bude rozhodovat o nové koncepci restaurace (a věřme, že zvolí správně, neboť úroveň hiltonovských podniků jako CzecHouse či Cloud 9 je tradičně znamenitá), Ramsayho impérium dobývá další mety. Otevírá restauraci v Kapském Městě a londýnská restaurace Murano dostala od Michelinových komisařů první hvězdu. Tím se počet hvězd udělených podnikům Ramsayho holdingu zaokrouhlil na deset.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít