Kratičký výlet Gordona Ramsayho

13. února 2009, 14:41 - Petr Bušta
13. února 2009, 14:41

Gourmet revue

V poryvech hospodářského oslabení zmizel z Prahy Gordon Ramsay. Od pondělka 16. února už Gordon Ramsay Holdings neprovozuje jednu z nejkvalitnějších restaurací hlavního města Maze By Gordon Ramsay – Prague. Pražské vedení Hiltonu, v jehož Hilton Old Town Prague hotelu se podnik uhnízdil, týdeníku EURO potvrdilo, že tímto dnem přebírá provozování restaurace.
Jen něco málo přes rok trval sen o podniku světového jména. Uvedl se luxusně. Přes počáteční problémy s obsluhou vyškolenou přímo v Londýně předváděl kuchařský tým vedený Philem Carmichaelem bravurní výkon a pražské Maze patřilo k favoritům na získání letošní Michelinovy hvězdy. Podle informací týdeníku EURO ho však má ocenění minout. Což bude ovšem sotva důvodem, proč charismatický kuchař a restauratér z Prahy odchází.
Ač obě strany o důvodech rozchodu prozatím oficiálně mlčí, v zasvěcených kruzích se šíří zpráva, že příčinou jsou neuspokojivé hospodářské výsledky restaurace. Mimo veškerou pochybnost je, že zatímco v Ramsayho londýnských podnicích se jen nesnadno získává rezervace, v pražském Bludišti zrovna přecpáno nebylo, na což jsou u Ramsayho zvyklí asi jako na utopence z diskontu.
Dílem jistě kvůli cenám. Připočteme-li úbytek movité zahraniční klientely i ořezané rozpočty domácích firem, nečekalo podnik ani letos nic krásného. Jedním z hlavních důvodů, proč Ramsay expandoval do Prahy, byl právě turistický ruch. Někteří hosté restaurace poukazovali i na sterilní studenou atmosféru interiéru od gastronomického architekta Davida Collinse. Zahraniční návštěvníci ji srovnávali s velmi uvolněným stylem londýnské jmenovkyně. Ti čeští zase často nepochopili koncept, který restaurace v Praze zvolila – veškerá pozornost hosta se má soustředit výhradně na jídlo a nápoje.
Zatímco vedení pražského Hiltonu se bude rozhodovat o nové koncepci restaurace (a věřme, že zvolí správně, neboť úroveň hiltonovských podniků jako CzecHouse či Cloud 9 je tradičně znamenitá), Ramsayho impérium dobývá další mety. Otevírá restauraci v Kapském Městě a londýnská restaurace Murano dostala od Michelinových komisařů první hvězdu. Tím se počet hvězd udělených podnikům Ramsayho holdingu zaokrouhlil na deset.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít