Krátce z médií

09. srpna 2010, 02:00 - -lynx-
09. srpna 2010, 02:00

Krátké zprávy týkající se médií.

Česká televize vysílá o prázdninách v pátek večer pohádky. A má s tím velký úspěch, jejich sledovanost dosahuje výšin netušených. Poslední červencovou s názvem Kouzla králů sledoval milion a 49 tisíc diváků. Asi už mají dost tupých krváků a potřebují alespoň jednou za čas doufat, že dobro zase zvítězí. Nad lží a nenávistí…

V době uzávěrky této dvoustrany byla televize Nova stále bez generálního ředitele. Petr Dvořák totiž povýšil začátkem roku na viceprezidenta společnosti CME, která Novu vlastní. Ukázalo se, že v nové funkci bude mít na starosti dohled na všechny generální ředitele televizí. Takže by hlídal i sám sebe. Kdo bude jeho nástupcem, se zatím neví, ale špitá se, že by to mohla být žena – šéfka nováckého marketingu Miloslava Nováková.

Český extrémní rybář a cestovatel Jakub Vágner byl hostem proslavené Tonight Show Jaye Lena. Ten měl ve svém pořadu například i prezidenta Baracka Obamu. Vágner se Lenovi přiznal, že jeho show nezná… Bylo osvěžující slyšet, že ještě existují i normální lidé. Je ale otázka, zda to také potěšilo Lena.

Minulý týden dorazila zvěst o zrušení časopisu Mladá fronda Plus. Došlo k tomu nečekaně, celá redakce ještě plánovala nové číslo. MF Plus vznikla jako „náhrada“ druhdy kultovního Mladého světa, který nepřežil rané stadium kapitalismu. Zbyl po něm pouze slogan Už jsi čet‘ Mladý svět? V květnu 2005 byl MS sloučen se společenským týdeníkem Instinkt.

Moderátorka pořadu Události České televize Jolana Voldánová zvítězila v anketě čtenářů iDNES.cz o nejpůvabnější zprávařku hlavní zpravodajské relace. Druhá byla Světlana Zárubová z Primy (dlužno dodat, že na Primu přešla z ČT). Třetí byla Iveta Toušlová a čtvrtá Marcela Augustová. Obě, jak jinak, z České televize.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít