Krátce

02. srpna 2010, 02:00 - rys
02. srpna 2010, 02:00

Krátké zprávy týkající se médií.

Komunisté se rozhodli, že separují parlamentní novináře od poslanců zcela. Prý jim dokonce „věnují“ vlastní jídelnu. Zatím směli žurnalisté do jídelny pro zaměstnance, do níž ovšem chodí poslanci také. Poté, co poslanec KSČM Karel Vymětal v předminulém volebním období zakázal novinářům chodit na oběd v polední pauze Sněmovny, se zdá, že separace bude rozšířena. Pracující třída novinářů je asi pro zastánce pracujících problém… Snad aby komunistům do huby neviděli.

Playboy musel stáhnout svou portugalskou edici kvůli kontroverzní obálce, na níž je Ježíš Kristus s nahou modelkou. Obálka měla být poctou nositeli Nobelovy ceny za literaturu Josemu Saramangovi a jeho dílu „Evangelium podle Ježíše Krista“. Tisková mluvčí vydavatele reagovala: „Obálku jsme neviděli a ani neschválili.“ Kdo si stěžoval? Sazeč?

Ženy, které touží žít na statku, a sedláci, kteří hledají ženu, mají šanci. Na Primu přišla reality show z dílny FremantleMedia „Farmář hledá ženu“. Deset osamělých zemědělců si bude „naživo“ hledat manželky. Umíte dojit krávu?

Jen několik dní poté, co se pochlubili překročením mety půl miliardy registrovaných uživatelů, musejí provozovatelé sociální sítě Facebook čelit mnohem nepříjemnějším zprávám. Bezpečnostní analytik Ron Bowes totiž informoval, že s pomocí vlastnoručně napsaného softwaru „posbíral“ na Facebooku data o zhruba 100 milionech uživatelů. Ty pak dal na internet k volnému stažení. Fanoušci sociální sítě ale zatím nemají důvod k panice; Bowes totiž neprolomil zabezpečenou část serveru a zaměřil se pouze na data běžně přístupná všem registrovaným uživatelům.

V každoroční svatební soutěži pořadu „Today“ společnosti NBC budou moci soutěžit i homosexuální páry. Aby se jim vyšlo vstříc, bude prodloužena uzávěrka soutěže. Změna pravidel přišla poté, co NBC čelila kritice skupin bojujících za práva gayů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít