Krátce

02. srpna 2010, 02:00 - rys
02. srpna 2010, 02:00

Krátké zprávy týkající se médií.

Komunisté se rozhodli, že separují parlamentní novináře od poslanců zcela. Prý jim dokonce „věnují“ vlastní jídelnu. Zatím směli žurnalisté do jídelny pro zaměstnance, do níž ovšem chodí poslanci také. Poté, co poslanec KSČM Karel Vymětal v předminulém volebním období zakázal novinářům chodit na oběd v polední pauze Sněmovny, se zdá, že separace bude rozšířena. Pracující třída novinářů je asi pro zastánce pracujících problém… Snad aby komunistům do huby neviděli.

Playboy musel stáhnout svou portugalskou edici kvůli kontroverzní obálce, na níž je Ježíš Kristus s nahou modelkou. Obálka měla být poctou nositeli Nobelovy ceny za literaturu Josemu Saramangovi a jeho dílu „Evangelium podle Ježíše Krista“. Tisková mluvčí vydavatele reagovala: „Obálku jsme neviděli a ani neschválili.“ Kdo si stěžoval? Sazeč?

Ženy, které touží žít na statku, a sedláci, kteří hledají ženu, mají šanci. Na Primu přišla reality show z dílny FremantleMedia „Farmář hledá ženu“. Deset osamělých zemědělců si bude „naživo“ hledat manželky. Umíte dojit krávu?

Jen několik dní poté, co se pochlubili překročením mety půl miliardy registrovaných uživatelů, musejí provozovatelé sociální sítě Facebook čelit mnohem nepříjemnějším zprávám. Bezpečnostní analytik Ron Bowes totiž informoval, že s pomocí vlastnoručně napsaného softwaru „posbíral“ na Facebooku data o zhruba 100 milionech uživatelů. Ty pak dal na internet k volnému stažení. Fanoušci sociální sítě ale zatím nemají důvod k panice; Bowes totiž neprolomil zabezpečenou část serveru a zaměřil se pouze na data běžně přístupná všem registrovaným uživatelům.

V každoroční svatební soutěži pořadu „Today“ společnosti NBC budou moci soutěžit i homosexuální páry. Aby se jim vyšlo vstříc, bude prodloužena uzávěrka soutěže. Změna pravidel přišla poté, co NBC čelila kritice skupin bojujících za práva gayů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Horko v práci? 5 tipů, jak na něj vyzrát
Aplikace na dovolenou: překladače a průvodci
Až pojedete autem k moři: 6 tipů, jak jezdit ekonomicky
Auta
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět…
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Galerie: Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory
Technologie
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client
Výrobci základních desek objevili průlomové chlazení napájecích kaskád. Díky Youtuberům
Senátoři schválili posílení moci zákazníka na úkor operátorů. Teď je to na Zemanovi
Avast bude silnější. Kupuje tvůrce výborných programů CCleaner a Recuva
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít