Krátce

02. srpna 2010, 02:00 - rys
02. srpna 2010, 02:00

Krátké zprávy týkající se médií.

Komunisté se rozhodli, že separují parlamentní novináře od poslanců zcela. Prý jim dokonce „věnují“ vlastní jídelnu. Zatím směli žurnalisté do jídelny pro zaměstnance, do níž ovšem chodí poslanci také. Poté, co poslanec KSČM Karel Vymětal v předminulém volebním období zakázal novinářům chodit na oběd v polední pauze Sněmovny, se zdá, že separace bude rozšířena. Pracující třída novinářů je asi pro zastánce pracujících problém… Snad aby komunistům do huby neviděli.

Playboy musel stáhnout svou portugalskou edici kvůli kontroverzní obálce, na níž je Ježíš Kristus s nahou modelkou. Obálka měla být poctou nositeli Nobelovy ceny za literaturu Josemu Saramangovi a jeho dílu „Evangelium podle Ježíše Krista“. Tisková mluvčí vydavatele reagovala: „Obálku jsme neviděli a ani neschválili.“ Kdo si stěžoval? Sazeč?

Ženy, které touží žít na statku, a sedláci, kteří hledají ženu, mají šanci. Na Primu přišla reality show z dílny FremantleMedia „Farmář hledá ženu“. Deset osamělých zemědělců si bude „naživo“ hledat manželky. Umíte dojit krávu?

Jen několik dní poté, co se pochlubili překročením mety půl miliardy registrovaných uživatelů, musejí provozovatelé sociální sítě Facebook čelit mnohem nepříjemnějším zprávám. Bezpečnostní analytik Ron Bowes totiž informoval, že s pomocí vlastnoručně napsaného softwaru „posbíral“ na Facebooku data o zhruba 100 milionech uživatelů. Ty pak dal na internet k volnému stažení. Fanoušci sociální sítě ale zatím nemají důvod k panice; Bowes totiž neprolomil zabezpečenou část serveru a zaměřil se pouze na data běžně přístupná všem registrovaným uživatelům.

V každoroční svatební soutěži pořadu „Today“ společnosti NBC budou moci soutěžit i homosexuální páry. Aby se jim vyšlo vstříc, bude prodloužena uzávěrka soutěže. Změna pravidel přišla poté, co NBC čelila kritice skupin bojujících za práva gayů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít