Krátce

02. září 2009, 13:57 - Jan Němec
02. září 2009, 13:57

Krátké zprávy z Česka.

Insolvenční řízení se společností Četrans zahájil Ústecký krajský soud. Vyhověl žádosti firmy Kongresové centrum ILF, které dluží několik desítek milionů korun. Celková ztráta Četrans dosáhla 1,4 miliardy korun.

Úroda obilovin bude letos o zhruba desetinu nižší než vloni, přesto půjde o sklizeň průměrnou a plně dostačující v dobré kvalitě na pokrytí všech potřeb Česka. Obilí i další plodiny už jsou v zemi téměř sklizeny.

V tuzemském obuvnictví se ekonomická krize příliš neprojevila. Řadě firem, především těch, které vyrábějí dětskou obuv, naopak roste prodej o desítky procent. Mezi hlavní příčiny patří populačně silné ročníky rodičů.

PPF banka, která patří objemem aktiv ke středním bankám, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na 587,5 milionu korun. K nárůstu zisku banky přispěly zejména výnosy z obchodování na finančních trzích.

Skupina RWE sníží od 1. října ceny zemního plynu pro domácnosti v průměru o 2,5 procenta. Průměrná cena od začátku roku tak klesne o více než 11 procent, což může znamenat pro domácnost, která plynem vaří, topí i ohřívá vodu, roční úsporu kolem 3000 korun.

Státní fond rozvoje bydlení by mohl pomoci obcím a lidem poškozeným letošními povodněmi částkou až 420 milionů korun. Vyplývá to z návrhu změn v letošním rozpočtu fondu, které schválila vláda a nyní o nich mají ještě rozhodnout poslanci.

Brněnské Bobycentrum koupil slovinský milionář a majitel sítě heren Loris Požar. Objekt získal začátkem roku a od té doby odešel celý management i část řadových zaměstnanců. Podle České televize chce Požar uvnitř vybudovat kasino.

Společnost Veletrhy Brno kvůli krizi a trendům na trhu propustí v srpnu dalších 17 procent zaměstnanců, tedy asi šest desítek. Počet stálých zaměstnanců tak klesne na 385.

Americká softwarová společnost Adobe, která je známá svými produkty Acrobat nebo Photoshop, chce v Česku otevřít poptávkové centrum, které má sloužit jako základna podpory pro východoevropské státy.

Lidé v Česku si na důchod spoří velice nízké částky, které jim nemusí při odchodu do penze zajistit alespoň částečné zachování životní úrovně. Průměrná měsíční částka na penzijní připojištění činí podle ČSOB Penzijních fondů 450 korun.

Společnost Philip Morris ČR rozšíří kapacitu svého kutnohorského závodu až o třetinu. Umožní jí to stavba nového provozu, kterou zahájila minulý týden. Hotova bude do poloviny příštího roku a bude stát zhruba 300 milionů korun.

Pražský magistrát má problémy s tunelem Blanka. Nejenže stavba za více než 20 miliard korun, která má ulehčit dopravě v hlavním městě, nabírá zpoždění a hrozí i její zdražení, ale nyní by se měla úplně zastavit. Městský soud v Praze totiž v dubnu zrušil stavební povolení na část stavby.

Společnost Vltava.cz, která provozuje stejnojmenný internetový obchod, za uplynulý více než rok snížila počet zaměstnanců o čtyři pětiny na 20, mění způsob distribuce zboží a spěje prý k vyřešení insolvence. V insolvenci se firma nachází od května na svůj vlastní návrh.

Plán činnosti a rozpočet Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na příští rok schválila minulý týden vláda, a to včetně tříletého a dlouhodobého plánu. SÚRAO tak bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem 117,5 milionu korun, z nichž 8,5 milionu firma dostane ze státního rozpočtu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Odstupné při odchodu z práce? 9 věcí, na které se každý ptá
Senátní výbor podpořil větší práva vlastníků bytů vůči neplatičům
Jak dlouho pracují Evropané na stát?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Tři virtuálové si chtěli nadále účtovat roamingové poplatky v EU
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít