Krátce

02. září 2009, 13:57 - Jan Němec
02. září 2009, 13:57

Krátké zprávy z Česka.

Insolvenční řízení se společností Četrans zahájil Ústecký krajský soud. Vyhověl žádosti firmy Kongresové centrum ILF, které dluží několik desítek milionů korun. Celková ztráta Četrans dosáhla 1,4 miliardy korun.

Úroda obilovin bude letos o zhruba desetinu nižší než vloni, přesto půjde o sklizeň průměrnou a plně dostačující v dobré kvalitě na pokrytí všech potřeb Česka. Obilí i další plodiny už jsou v zemi téměř sklizeny.

V tuzemském obuvnictví se ekonomická krize příliš neprojevila. Řadě firem, především těch, které vyrábějí dětskou obuv, naopak roste prodej o desítky procent. Mezi hlavní příčiny patří populačně silné ročníky rodičů.

PPF banka, která patří objemem aktiv ke středním bankám, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na 587,5 milionu korun. K nárůstu zisku banky přispěly zejména výnosy z obchodování na finančních trzích.

Skupina RWE sníží od 1. října ceny zemního plynu pro domácnosti v průměru o 2,5 procenta. Průměrná cena od začátku roku tak klesne o více než 11 procent, což může znamenat pro domácnost, která plynem vaří, topí i ohřívá vodu, roční úsporu kolem 3000 korun.

Státní fond rozvoje bydlení by mohl pomoci obcím a lidem poškozeným letošními povodněmi částkou až 420 milionů korun. Vyplývá to z návrhu změn v letošním rozpočtu fondu, které schválila vláda a nyní o nich mají ještě rozhodnout poslanci.

Brněnské Bobycentrum koupil slovinský milionář a majitel sítě heren Loris Požar. Objekt získal začátkem roku a od té doby odešel celý management i část řadových zaměstnanců. Podle České televize chce Požar uvnitř vybudovat kasino.

Společnost Veletrhy Brno kvůli krizi a trendům na trhu propustí v srpnu dalších 17 procent zaměstnanců, tedy asi šest desítek. Počet stálých zaměstnanců tak klesne na 385.

Americká softwarová společnost Adobe, která je známá svými produkty Acrobat nebo Photoshop, chce v Česku otevřít poptávkové centrum, které má sloužit jako základna podpory pro východoevropské státy.

Lidé v Česku si na důchod spoří velice nízké částky, které jim nemusí při odchodu do penze zajistit alespoň částečné zachování životní úrovně. Průměrná měsíční částka na penzijní připojištění činí podle ČSOB Penzijních fondů 450 korun.

Společnost Philip Morris ČR rozšíří kapacitu svého kutnohorského závodu až o třetinu. Umožní jí to stavba nového provozu, kterou zahájila minulý týden. Hotova bude do poloviny příštího roku a bude stát zhruba 300 milionů korun.

Pražský magistrát má problémy s tunelem Blanka. Nejenže stavba za více než 20 miliard korun, která má ulehčit dopravě v hlavním městě, nabírá zpoždění a hrozí i její zdražení, ale nyní by se měla úplně zastavit. Městský soud v Praze totiž v dubnu zrušil stavební povolení na část stavby.

Společnost Vltava.cz, která provozuje stejnojmenný internetový obchod, za uplynulý více než rok snížila počet zaměstnanců o čtyři pětiny na 20, mění způsob distribuce zboží a spěje prý k vyřešení insolvence. V insolvenci se firma nachází od května na svůj vlastní návrh.

Plán činnosti a rozpočet Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) na příští rok schválila minulý týden vláda, a to včetně tříletého a dlouhodobého plánu. SÚRAO tak bude v příštím roce hospodařit s rozpočtem 117,5 milionu korun, z nichž 8,5 milionu firma dostane ze státního rozpočtu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít