Krátce

08. března 2010, 01:00 - Jan Němec
08. března 2010, 01:00

Krátké zprávy ze světa.

Investiční společnosti Berkshire Hathaway vyskočil ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 3,056 miliardy USD (58,2 miliardy Kč) ze 117 milionů USD předloni. Růst způsobily mimořádné účetní položky. Příjmy společnosti, jejímž zakladatelem a šéfem je známý miliardář Warren Buffett, stouply o téměř 23 procent na 30,2 miliardy USD.

Nízkonákladové aerolinky v Evropě přepravily loni 162,5 milionu cestujících. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 8,7 procenta, tedy zhruba 13 milionů cestujících. Vyplývá to z údajů Asociace evropských nízkonákladových aerolinek.

Maloobchodní tržby v lednu v Evropské unii i eurozóně po prosincovém růstu opět propadly. V obou případech to bylo o 0,3 procenta, uvedl Evropský statistický úřad (Eurostat).

Argentina minulý týden začala realizovat dříve avizovaný záměr použít devizové rezervy centrální banky k umoření části státního dluhu. Záměr je v Argentině i v zahraničí vnímán rozporuplně a už dříve vyvolal spor mezi prezidentkou Cristinou Fernándezovou a někdejším šéfem centrální banky Martínem Redradem.

Americká společnost Apple podala žalobu na tchajwanskou firmu HTC. Apple podle prohlášení viní HTC z porušení 20 patentů spojených s jejím telefonem iPhone.

Celosvětový prodej automobilů by se měl v letošním roce zvýšit o tři procenta navzdory poklesu poptávky v Evropě. Předpověděl to generální ředitel francouzské automobilky Renault Carlos Ghosn v rozhovoru pro rozhlasovou stanici RTL.

Automobilka General Motors poskytne na restrukturalizaci evropské divize Opel 1,9 miliardy eur (zhruba 49 miliard Kč). Původně přitom slíbila pouze 600 milionů eur a chtěla pro Opel získat dalších 2,7 miliardy eur od evropských vlád.

Hospodářství Evropské unie i eurozóny v poslední čtvrtině loňského roku rostly v mezičtvrtletním srovnání shodně o 0,1 procenta. Oznámil to Evropský statistický úřad (Eurostat), jenž tak potvrdil svůj předchozí odhad.

Těžba ropy a zemního plynu v Rusku během února vystoupila na nový rekord, a země tak potvrdila pozici největšího světového producenta ropy. Denně těží více než deset milionů barelů, což je objem, jehož v současné době nedosahuje ani Saúdská Arábie.

Čína v letošním roce zvýší rozpočtový deficit, pravděpodobně nad více než jeden bilion jüanů (2,8 bilionu Kč).

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít