Krátce

25. března 2009, 14:08 - mgr. Rita Kindlerová
25. března 2009, 14:08

Rádio Česko mgr.

Novým šéfredaktorem zpravodajsko-publicistické stanice Českého rozhlasu Rádio Česko se od 1. dubna stává Robert Břešťan (41). Ve funkci vystřídá Patricii Polanskou, která byla od přelomu roku pověřena vedením redakce Rádia Česko poté, co se její předchozí šéfredaktorka Hana Hikelová stala ředitelkou zpravodajských stanic ČRo. Břešťan působí v médiích od roku 1998, začínal jako spolupracovník Českého rozhlasu, později působil jako redaktor a moderátor ČRo 6/Rádia Svobodná Evropa. Od září 2003 byl moderátorem české redakce BBC, rok strávil jako zpravodaj v Londýně. Od března 2006 byl politickým zpravodajem Hospodářských novin, později zástupcem vedoucího a editorem domácí rubriky HN. Absolvoval Literární akademii a VOŠ publicistiky.

Provident Financial
Tomáš Kolek (34) se stal ředitelem úvěrových rizik ve společnosti Provident Financial. Kolek naposledy působil dva roky ve funkci ředitele oddělení rizik ve společnosti Home Credit v Kazachstánu. Předtím se několik let věnoval řízení rizik v GE Money v České republice, v Německu a ve Francii.

ECOMEDIA a R MEDIA
Petr Babický (49) se stal novým jednatelem společností ECOMEDIA a R MEDIA a členem představenstva Economia Online. Dalším jednatelem ECOMEDIA byl jmenován Michal Klíma. Tyto firmy jsou dceřiné společnosti vydavatelství Economia, které vydává deník Hospodářské noviny a řadu odborných titulů. Babický ve funkcích nahradí Zdeňka Mrkvu, který odchází do důchodu. Vystudoval ČVUT v Praze. V letech 1991 až 1999 působil ve společnosti Deloitte, včetně ročního angažmá v kanadském Torontu.

Agentura pro sociální začleňování
Nového ředitele má Agentura pro sociální začleňování, stane se jím Martin Šimáček (39). Na doporučení výběrové komise ho schválil ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb (SZ). Z patnácti uchazečů výběrová komise pozvala a vyslechla devět odbornic a odborníků, kteří zcela splnili požadavky výběrového řízení. Nejlepší z nich dostanou možnost spolupracovat s agenturou v romských lokalitách v jiné funkci. Druhý se umístil Radek Jiránek a třetí Josef Baláž. Šimáček vystudoval Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK v Praze. Osm let působí v organizaci Člověk v tísni, nyní jako ředitel středočeské krajské pobočky programů sociální integrace. Externě spolupracuje s obecně prospěšnou společností Partners Czech, pracovní úvazek má také na
ministerstvu školství.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít