Krátce

25. března 2009, 14:08 - mgr. Rita Kindlerová
25. března 2009, 14:08

Rádio Česko mgr.

Novým šéfredaktorem zpravodajsko-publicistické stanice Českého rozhlasu Rádio Česko se od 1. dubna stává Robert Břešťan (41). Ve funkci vystřídá Patricii Polanskou, která byla od přelomu roku pověřena vedením redakce Rádia Česko poté, co se její předchozí šéfredaktorka Hana Hikelová stala ředitelkou zpravodajských stanic ČRo. Břešťan působí v médiích od roku 1998, začínal jako spolupracovník Českého rozhlasu, později působil jako redaktor a moderátor ČRo 6/Rádia Svobodná Evropa. Od září 2003 byl moderátorem české redakce BBC, rok strávil jako zpravodaj v Londýně. Od března 2006 byl politickým zpravodajem Hospodářských novin, později zástupcem vedoucího a editorem domácí rubriky HN. Absolvoval Literární akademii a VOŠ publicistiky.

Provident Financial
Tomáš Kolek (34) se stal ředitelem úvěrových rizik ve společnosti Provident Financial. Kolek naposledy působil dva roky ve funkci ředitele oddělení rizik ve společnosti Home Credit v Kazachstánu. Předtím se několik let věnoval řízení rizik v GE Money v České republice, v Německu a ve Francii.

ECOMEDIA a R MEDIA
Petr Babický (49) se stal novým jednatelem společností ECOMEDIA a R MEDIA a členem představenstva Economia Online. Dalším jednatelem ECOMEDIA byl jmenován Michal Klíma. Tyto firmy jsou dceřiné společnosti vydavatelství Economia, které vydává deník Hospodářské noviny a řadu odborných titulů. Babický ve funkcích nahradí Zdeňka Mrkvu, který odchází do důchodu. Vystudoval ČVUT v Praze. V letech 1991 až 1999 působil ve společnosti Deloitte, včetně ročního angažmá v kanadském Torontu.

Agentura pro sociální začleňování
Nového ředitele má Agentura pro sociální začleňování, stane se jím Martin Šimáček (39). Na doporučení výběrové komise ho schválil ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb (SZ). Z patnácti uchazečů výběrová komise pozvala a vyslechla devět odbornic a odborníků, kteří zcela splnili požadavky výběrového řízení. Nejlepší z nich dostanou možnost spolupracovat s agenturou v romských lokalitách v jiné funkci. Druhý se umístil Radek Jiránek a třetí Josef Baláž. Šimáček vystudoval Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK v Praze. Osm let působí v organizaci Člověk v tísni, nyní jako ředitel středočeské krajské pobočky programů sociální integrace. Externě spolupracuje s obecně prospěšnou společností Partners Czech, pracovní úvazek má také na
ministerstvu školství.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít