Krása na splátky

14. června 2004, 00:00 - Dana Rybáková
14. června 2004, 00:00

Vypadat lépe, mladší, vitálnější, získat rychle pěknou postavu není dnes jen projev marnivosti. Často jsou takové požadavky spojené s možností uspět ve své profesi či získat práci. I proto se dnes pro kosmetické operace rozhodují stovky žen i mužů. Podobné vylepšení zevnějšku však také něco stojí.

1 na takovou službu je ale možné využít spotřebitelský úvěr v projektu Medifin společnosti Home Credit.

„Když už klient přijde, často se rozhodne k většímu počtu estetických operací. Jejich cena pak narůstá. Ale i malý zákrok u povadlých očních víček v ceně několika tisíc korun může narušit rodinný rozpočet. Klientka uvítá, že bude krásná hned, ale platit bude postupně,“ říká Pavel Brychta, vedoucí lékař brněnské kliniky plastické a estetické chirurgie, v rámci diskuze lékařů na firemních internetových stránkách Home Creditu.

Nejde však jen o krásu. Někteří lidé se potřebují z profesních důvodů například zbavit brýlí. Laserové operace očních vad jako krátkozra-kost, dalekozrakost nebo astigmatizmus lze také pořídit „na dluh“. „Zájemců o operace na splátky máme několik. Máme tu pacienty, kteří nemohou nosit brýle z profesních důvodů nebo kvůli změně zaměstnání. Ucházejí se například o práci u policie nebo hasičů, kde potřebují dobře vidět. Dostávají se do situace, kdy by si rádi nechali operaci udělat, ale nemají dostatečný objem peněz. A tehdy využijí splátkového prodeje,“ uvedl Zdeně Smečka, přednosta zlínské kliniky oční a estetické chirurgie.

Na splátky lze pořídit i lázeňskou léčbu. Konkrétně třeba speciální programy prevence civilizačních onemocnění, regenerační, revitalizační a dietologické kúry, včetně léčení obezity v rámci nadstandardních služeb. Do splátkových služeb se zapojilo i brněnské Centrum reprodukční medicíny a genetiky Sanatorium Repromeda.

Na splátky lze pořídit i služby u zubaře. A kdo nemá od přírody zuby jak šelma, ví, že to rozhodně není laciná záležitost. Přitom hezké zuby jsou dnes pro image stejně důležité, jako kvalitní oblek či vyleštěné boty.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít