Kouzelné bandáže z Valašska

27. září 2012, 17:04 - Tomáš Stingl
27. září 2012, 17:04

Po zvětšení prsů i při léčbě popálenin se využívají kompresivní bandáže, které vyváží do 50 zemí světa česká firma Lipoelastic. Po deseti letech na trhu má ambici stát se v tomto oboru světovou jedničkou.

Krása je dobré zboží. A to na každém kontinentu. V odvětví plastické chirurgie se o tom přesvědčila i česká společnost Lipoelastic. Vyrábí kompresivní bandáže a podpůrné punčochy, které se používají v plastické chirurgii, a uspěla s nimi v tak odlišných kulturních oblastech, jako je Střední východ, Latinská Amerika i Evropa. Nejlépe jdou zatím bandáže na odbyt v arabských zemích. Tamější ženy, přestože po ulici chodí zahaleny, prý doma rychle zbytečné svršky odkládají. Na svou krásu mimořádně dbají a jsou ochotny investovat spoustu peněz do plastických operací. Zušlechtit rukou operatéra se nechává také čím dál víc arabských mužů.

Celkem Lipoelastic vyváží dvě třetiny své produkce do padesátky zemí. „Zatím jsme v tomto odvětví světovou čtyřkou. To je samozřejmě špatně, nemáme ani bronzovou medaili. Naším cílem je stát se jedničkou. Vývoz nám poměrně dramaticky roste, ročně asi o 25 procent. Náš obrat by měl letos být někde kolem 130 milionů korun,“ popisuje ambice firmy předseda představenstva společnosti Tomáš Hradil.

Za deset let existence Lipoelastic vyvinul více než 80 typů bandáží. Využívají se díky speciálním vlastnostem nejen po zákrocích zlepšujících vzhled pacienta, ale také při popáleninách. Cena bandáží se pohybuje v rozmezí 15 až 20 eur za kus. Preventivní a podpůrné punčochy stojí průměrně kolem sedmi eur za pár. Cena se liší podle specifických požadavků na provedení.


Čtěte také:

Keramtech zavádí do Česka nové filtry


Klíčovou vlastností bandáží od Lipoelasticu je měřitelná komprese, což znamená, že prádlo po navlečení přesným způsobem svírá danou část těla. To je nezbytné pro hojení a regeneraci podkožních vrstev a kůže. Do materiálu se také přidávají kapsle, které obsahují stříbro a aromatické látky, jež podporují regeneraci. Díky množství kapilár a mikrovláken materiály odvádějí vlhkost, ale nenechávají přitom kůži zcela suchou, což by hojení komplikovalo. Nově firma vyváží také podpůrné punčochy pro prevenci vzniku žilních onemocnění nohou.

V současnosti dává Lipoelastic práci zhruba 90 zaměstnancům. Sídlo společnosti a hlavní kancelář je v Praze. Jeden výrobní závod má firma v Třebíči, kde se vyrábí podpůrné punčochy. Druhý, na výrobu speciálních bandáží pro zákroky estetické medicíny, je ve Valašském Meziříčí.

Přestože většina produkce směřuje do zahraničí, Lipoelastic s přehledem kontroluje i domácí trh. Má tu zhruba devadesátiprocentní podíl. Rychlý růst přinesl firmě na domácím hřišti i jedno prestižní ocenění. V uplynulém ročníku soutěže Štiky českého byznysu získala společnost ocenění nejdynamičtější firma Zlínského kraje.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu…
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár dílů z Dacie
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Technologie
Tamron představil pořádné tele. První objektiv pro zrcadlovky s 22× zoomem
Českem se šíří další vlna phishingu. Podvodný e-mail se vydává za zprávu KB
Microsoft reaguje na Kasperskyho. Většinu obvinění smetl ze stolu
Asus Lyra je Wi-Fi, které pokryje celý dům. Má tři routery spojené mesh sítí
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít