Korejský bestseller výrazně omladil

27. března 2006, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK
27. března 2006, 00:00

HYUNDAI Model Hyundai Santa Fe, který patří do stále oblíbenější kategorie SUV vozů, byl v premiérovém roce 2000 velkou neznámou. Během krátké doby ale prakticky ovládl trh a jeho pozice je dosud téměř neotřesitelná. Nyní Hyundai uvádí na trh zbrusu nový model SUV pod stejným jménem.

foto: Hyundai

HYUNDAI Model Hyundai Santa Fe, který patří do stále oblíbenější kategorie SUV vozů, byl v premiérovém roce 2000 velkou neznámou. Během krátké doby ale prakticky ovládl trh a jeho pozice je dosud téměř neotřesitelná. Nyní Hyundai uvádí na trh zbrusu nový model SUV pod stejným jménem.

Vůz Santa Fe byl poprvé představen na autosalonu v americkém Detroitu v roce 1999. Do výroby se dostal o rok později a podílel se na postupně vzrůstající dobré pověsti společnosti Hyundai jakožto výrobce SUV vozidel nejvyšší třídy. Lídra kategorie hrál tento model i na českém trhu.

Stejný úspěch si výrobce slibuje od jeho nástupce. Ten je oproti předchůdci o něco delší i širší. Nabízí rovněž větší komfort, více místa v interiéru, více luxusu, bezpečplacená nější jízdní vlastnosti a nový design karosérie. Výrazným plusem modelu je široké využití pro lidi založené sportovně, pracovně, rodinně nebo čistě prakticky.

PROPRACOVANÝ INTERIÉR Staré a nové Santa Fe si mezi sebou určitě nespletete. Nová podoba vozu je totiž pojata zcela odlišně. Dominuje především doširoka vyvedená přední maska, přehlédnout nelze ani další prvky kapoty. Změnami prošla prakticky celá karosérie. Vyšší je také úroveň interiéru, který nabízí větší prostor než dosud. Nové jsou také například regulace vzduchu přicházejícího do vozu, umístění ovládacích prvků na přístrojové desce či design nové středové konzoly. Daleko širší než dosud je standardní i doplňkové vybavení modelu. Zvětšil se také zavazadlový prostor, který nyní nabízí o 84 litrů více než dřív. JINÉ MOTORY I PŘEVODOVKY Nové Santa Fe nabízí vylepšené pohonné jednotky, jimž je vlastní síla, výkon, spolehlivost a v neposlední řadě také ohleduplnost k životnímu prostředí. K dispozici jsou dieselový motor s objemem 2,2 litru a výkonem 110 kilowattů či benzinový agregát (2,7 litru, 139 kW). VŠESTRANNOST

Nový Hyundai Santa Fe vyniká především všestranností. Ocení ho nejen sportovně zaměření řidiči, ale i rodiny s dětmi a podnikatelé.

TECHNICKÉ ÚDAJE Model Hyundai Santa Fe 2,2

Dynamic 4×4

Objem motoru 2188 ccm

Maximální výkon 110 kW

Nejvyšší rychlost 179 km/hod.

Průměrná spotřeba 7,3 l/100 km

Zavazadlový prostor 774/1572 litrů

Cena 732 192 Kč

(bez DPH ve verzi N1)

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít